NASA і SpaceX відправили на МКС команду космонавтів з США, ЄС, Японії та Московії

СВІТ
27 серпня, 07:21
NASA і SpaceX відправили на МКС команду космонавтів з США, ЄС, Японії та Московії

«Напруженість» на Землі не вплинула на поточну співпрацю країн у космосі», - цинічно заявили у NASA.

Четверо космонавтів із США, ЄС, Японії та Московії вранці 26 серпня відправились на борту ракети SpaceX до Міжнародної космічної станції, розпочавши місію Crew-7, яка триватиме більше шести місяців.

До складу міжнародного екіпажу входять астронавт NASA Джасмін Могбелі, Андреас Могенсен з Європейського космічного агентства (ESA), японець Сатоші Фурукава і російський космонавт Костянтин Борисов.

Як передає медіа агенція "Останній Бастіон", про це повідомляє CNN.

Після досягнення орбіти капсула Crew Dragon від'єдналася від ракети Falcon 9, почавши самостійний похід по орбіті. Космічний корабель понад 24 години буде обережно наближатися до космічної станції, яка обертається на висоті близько 420 кілометрів над поверхнею Землі.

Семеро інших космонавтів, які працюють на МКС із березня, протягом п’яти днів будуть передавати справи новій команді.

Crew-7 є восьмим польотом NASA та SpaceX у рамках програми комерційних екіпажів агентства, яка доставляє астронавтів на космічну станцію з моменту першої місії SpaceX з екіпажем у 2020 році.

Що досліджуватиме місія Crew-7:

  • потенційний ризик розповсюдження бактерій і грибків під час космічних місій за присутності людини, наприклад, шляхом викиду мікроорганізмів з вентиляційних отворів космічної станції у космічний вакуум;
  • відмінності сну в умовах мікрогравітації порівняно з Землею шляхом аналізу мозкових хвиль астронавтів, коли вони дрімають;
  • утворення біоплівок у стічних водах на космічній станції, що може стати ключовим для пошуку кращих способів переробки води для пиття та гігієни під час перебування в космосі (астронавти вже давно використовують перероблений піт і сечу, щоб пити й приймати душ на станції).

Костянтин Борисов став третім космонавтом російського космічного агентства «Роскосмос», який здійснив політ на космічному кораблі американського виробництва в рамках угоди про обмін місцями, підписаної між NASA та «Роскосмосом» у 2022 році.

Crew Dragon від SpaceX і російський «Союз» наразі є єдиними транспортними засобами, здатними перевозити астронавтів на космічну станцію та назад, хоча NASA сподівається представити іншого постачальника в найближчі місяці.

Очікується, що Boeing Starliner, який, як і SpaceX, бере участь у програмі комерційного контрактування екіпажу NASA, запрацює протягом наступного року після багатьох років затримок.

Нагадаємо, 19 серпня російський космічний апарат "Луна-25" впав на Місяць після того, як у нього відмовили двигуни, що поклало край першій за 47 років спробі.

"Останній Бастіон" нагадує читачам, що голова Національної аерокосмічної адміністрації США (NASA) Білл Нельсон анонсував, що росіяни та американці працюватимуть разом на Міжнародній космічній станції до її виведення з експлуатації у 2031 році.

Американсько-російська співпраця в космосі була поставлена під сумнів після вторгнення рф в Україну в лютому 2022 року.

Юрій Борисов, генеральний директор російського космічного агентства "Роскосмос", несподівано оголосив у липні 2022 року, що рф має намір вийти з партнерства "після 2024 року". Днем пізніше NASA заявило, що "Роскосмос" хоче продовжити співпрацю.

Нагадаємо, що в липні 2022 року російські космонавти вивісили на Міжнародній космічній станції прапор, під яким російські війська вбивають жінок та дітей на Донбасі та перетворюють на попіл цілі українські міста.

Московія експортує своє варварство навіть у космос, а в NASA продовжують розповідати, що "напруженість" на Землі не вплинула на поточну співпрацю країн у космосі.

Цинічні покидьки з NASA навіть не хочуть називати війну війною, використовуючи слово "напруженість".

Автор : Микола Степаненко
Читайте також:
Життя
Запуски ракет створюють тимчасові «дірки» у верхніх шарах атмосфери
01 грудня, 07:25
Життя
Подію зафіксували дослідники з Університету Осаки. Вони зауважують, що вперше 30 років планета зазнала потужного космічного випромінювання.
26 листопада, 16:29
Життя
Науковці з Університету Аризони досліджують його потенціал для підтримки життя. Виявлений фосфор знаходиться у газовій хмарі WB89-621.
20 листопада, 21:33
Світ
Він знову вибухнув.
18 листопада, 16:57
Життя
Приголомшливе відкриття допоможе відповісти на багато питань. Зокрема, чому планета, схожа на Землю, виявилася не придатною для життя.
13 листопада, 21:32
Світ
Компанія все ще очікує на отримання остаточного дозволу з боку регулюючих органів США
11 листопада, 13:31