Наскільки прозорі «суддівські» вибори у Полтаві? «Читайте завтра на сайті…»

17.04.2014, 07:52
ПОЛТАВА
Наскільки прозорі «суддівські» вибори у Полтаві? «Читайте завтра на сайті…»

До реакції «Останнього Бастіона» потрапило ось таке оголошення з Октябрського районного суду Полтави:

 «Порядок денний зборів суддів 17 квітня о 17 годині. 1.Обрання та призначення голови Октябрського районного суду та заступника голови цього ж суду відповідно до частини другої і шостої статті 20 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», зі змінами відповідно до Закону України «Про відновлення довіри до судової влади в Україні» №1188-VІІ від 8.04.2014 року. 2. З метою виготовлення бюлетенів для таємного голосування, прийом заяв від суддів, які бажають висунути свою кандидатуру на посади голови суду або заступника голови суду здійснюється керівником апарату Октябрського районного суду м.Полтави до 9.00 години 17 квітня 2014 року».

Власне, коментували ми це дивне, на наш погляд, оголошення ще вчора, а сьогодні наші журналісти та телевізійники каналу «Місто» вирішили з’ясувати безпосередньо у суді подробиці «виборчої кампанії». Тому зранку й прибули до приміщення суду на вул. Навроцького, 5, аби зустрітися з керівництвом.

Зрештою до преси вийшов  керівник апарату Роман Бредун. Він погодився з тим, що й справді сьогодні відбудуться вибори, однак офіційно коментувати цю процедуру відмовився.

-А як же можна  дізнатися про результати виборів? – поцікавилися ми у Р.Бредуна.

-Про це ви можете дізнатися завтра на нашому сайті…

-Це журналісти, а прості люди?

-Ну, я ж сказав на сайті завтра буде інформація…Думаю, зранку…

-Чи можуть бути журналісти присутніми на цих зборах суддів?

-Ні, лише самі судді… Навіть я не маю права там бути.

Тоді журналісти запропонували Р.Бредуну принаймні  прокоментувати справу з точки зору закону, безвідносно до «свого» суду, але й тут він заявив, що «не уповноважений цього робити».

Як бачимо, попри усі спроби «повернути довіру до судової влади», вона сама ж і продовжує гальмувати цей процес. Невже  самі судді уже так «заїлися», що довіру людей, відкритість усіх процесів   вони вважають «небажаною»?

Щож, зачекаємо результатів, про які можна буде дізнатися «завтра на сайті». Як кажуть, далі буде…

Тим часом «Останній Бастіон» направив інформаційний запит до міністра юстиції України Павла Петренка з проханням прокоментувати правомірність такої організації «виборчого процесу». У тому числі й точки зору закону про люстрацію та прав журналістів на об’єктивне висвітлення подій в судовій гілці влади.  


П.С. За нашими даними, голова суду О.Струков нині прикладає максимум зусиль, аби залишити самого себе на посаді. Ну, уявіть ситуацію: судді пишуть заяви на участь у виборах, виготовляються бюлетені і голова знає, хто фактично проти нього… Абсурд! А як же тоді таємне голосування? Це все одно, що прийти до директора і заявити: «Я хочу бути директором!». а як  До речі, на самого О.Струкова є уже два подання щодо його звільнення до Вищої ради юстиції від народних депутатів України.  

І про самі збори. У Законі  України "Про судоустрій і статус суддів" в главі 2 «Збори та конференції суддів» читаємо:

Стаття 115. Збори суддів

4. На збори суддів можуть запрошуватися працівники апарату суду, інші особи. У голосуванні беруть участь лише судді цього суду.

Чорним по білому: «можуть запрошуватися працівники апарату, інші особи», а як же тоді розуміти слова керівника апарату Октябрського суду?Читайте також:
Завдяки БПД проблеми вдається розв’язати здебільшого на досудовому рівні.
вчора, 18:13
Українського маляра і графіка Івана Дряпченка вшанували у його рідному селі Василівка на Полтавщині.
вчора, 09:45
Полтавському національному педагогічного університету виповнилося 105 років.
вчора, 09:09
Під час наради у голови Полтавської ОДА підняли питання перевезення ветеранів війни.
09 грудня, 17:53
Мешканцями Кременчука на вулиці Героїв України було виявлено непритомну 14-річну дівчину.
09 грудня, 09:30
8 грудня мешканець Полтави випав із вікна третього поверху власної квартири.
09 грудня, 08:35