НАТО може вступити у війну в Україні?

ВІЙНА
06 травня, 09:14
НАТО може вступити у війну в Україні?

Наразі немає оперативних планів, які б передбачали відправку військ Альянсу в Україну.

НАТО конфіденційно та неофіційно визначило принаймні дві «червоні лінії», у разі перетину яких можливе пряме втручання Альянсу у війну в Україні.

Про це пише la Repubblica.

Видання наголосило, що наразі немає оперативних планів, які б передбачали відправку військ НАТО в Україну, а «червоні лінії», про які йтиметься, треба розглядати лише як можливі плани на випадок надзвичайних ситуацій, як-от залучення у війну в Україні третіх сторін.

Перша «червона лінія» передбачає пряму чи опосередковану участь третьої сторони, наприклад, у разі можливого прориву на північному заході України. Видання зазначає, що «це створило б коридор між Україною і Білоруссю».

«Тоді Мінськ був би безпосередньо втягнутий у війну. Його війська та арсенал мали б вирішальне значення для Москви. І ця обставина могла б тільки активізувати оборону на користь України», – пише la Repubblica.

Друга «червона лінія» стосується військової провокації проти Прибалтики чи Польщі або цілеспрямованого нападу на Молдову.

«Це не обов’язково вторгнення, яке може відбутися після наступу на Одесу, але й просто військовий удар для перевірки реакції Заходу», – йдеться у статті.

Як відомо, президент Франції Еммануель Макрон припускав, що держави Заходу могли б відправити свої війська в Україну у разі потреби. Пізніше як європейські, так і американські посадовці заявили, що їхні солдати не воюватимуть у нашій країні.

Читайте також:
Світ
Хотілося б агресивнішої заяви щодо дозволу бити по території росії
10 липня, 10:01
Світ
Марк Рютте може стати наступним Генеральним секретарем НАТО
20 червня, 18:23
Новини
Фінське командування НАТО матиме завдання керувати наземними військовими операціями в Північній Європі та Скандинавії.
15 червня, 10:27
Світ
Першою жертвою стане Україна. Після цього путін зосередиться на країнах Балтії.
13 травня, 17:35
Світ
Нащадки воїнів армії Маннергейма з власного досвіду знають, що означає сусідство із московією. Тому постійно готуються до відсічі нападу.
07 травня, 19:24
Війна
Якщо росія вирішила піти далі, то іншим країнам також доведеться ставити питання про відправку військ в Україну.
02 травня, 16:48