НАТО не врятує нас від російської агресії

Опінії
10.07.2023, 21:20
НАТО не врятує нас від російської агресії
Фото: Facebook

Північноатлантичний альянс ніколи не вступав у відкритий конфлікт повноцінно. Тож за Україну воюватимуть і гинутимуть самі її громадяни.

інвестиційний банкір

(Текст подано мовою оригіналу зі збереженням авторської стилістики без виправлень і скорочень).

Держави-члени НАТО погодилися скасувати ПДЧ для України, що значно спростить приєднання України до НАТО після війни; і це плюс. Це насправді найкраще, що ми могли б отримати наразі.

Просто, якщо виходити із реалій, а не із бажань і магічного мислення. Тож, фінляндизація України триває і, здається, можна було б поставити собі плюсик та рухатись далі.

Але Україною рухається чергова зрада – дуже дивний наратив, який активно розповсюджують. І не зрозуміло, то росіяни просувають демотивуючі тези, чи в українців у самих розуму вистачило.

Так от, активно просувається теза, що це дуже погане рішення, адже тепер Владімір Путін точно ніколи не погодиться завершити війну, бо не хоче бачити Україну у НАТО. Теза дуже маніпулятивна і здається, це видно відразу.

Але так тільки здається і треба пояснювати. Люди, які просувають ці тези, – напевно не задавали собі питання:

  1. Яке рішення мало б прийняти НАТО виходячи з цієї логіки?
  2. Щоби це сприяло завершенню війни?
І прошу, не пропонуйте версію про приєднання України до НАТО прямо зараз. Це неможливо.

Ніхто не буде купляти квиток на Третю світову війну. Ніхто не хоче ескалювати й вступати у війну з Росією; принаймні, політики.

Може, американські генерали й мріють за 3 дні зараз знищити всю потугу російської армії, що лишилася, проте політики ніколи не будуть грати в гру із ризиком ядерної війни. Нам це може подобатись чи не подобатись, але це факт, і це про відповідальність.

Тобто, у вас на столі цього рішення немає і, щó тоді пропонують адепти несподіваної зради, щó має наблизити завершення війни? Видається, згідно з їхньою логікою, НАТО мало б заявити, що ніколи не візьме Україну до себе.

І ось тоді Путіну не буде сенсу затягувати війну, ось тоді він нібито відразу її завершить... Ви це серйозно, ви це пропонуєте, бо хтось на це сподівається і хтось вірить у такий сценарій?

Хтось справді думає, що це подіє на Путіна як заспокійливе, а не стане для нього проявом слабкості? А якщо ні, то до чого ці тези, до чого прив'язувати війну Росії проти України до вступу в НАТО?

Путін буде воювати поки він має можливість воювати. І війна закінчиться тільки тоді, коли він зрозуміє, що для його особистого виживання війна більш загрозлива, ніж мир, все!

Вступ чи не вступ після війни України до НАТО тут не грає ніякої ролі. Цей факт не додає нічого нового в рівняння Путіна, бо Захід виснажує Путіна і Росію; і чим довше буде тривати війна, – тим більш крихкою буде ставати ситуація в Росії.

А тому продовжувати війну на мінімалках, яка мінімально впливає на Україну і сильно б є по економіці Росії й по владі Путіна, ніхто не буде. Вступ України в НАТО не є головним сенсом життя Путіна, не він визначає поведінку російського диктатора.

Але ключове тут, що маніпуляцією є сам факт прив'язки завершення війни до рішення по НАТО. Це рішення має символічне значення і воно важливе; у тому числі й для нашої євроінтеграції.

А те, як росіяни активно дискредитують такий крок ще раз свідчить, що він їм дуже неприємний. І на останок: НАТО – то привід, а не причина.

Фінляндія вступила у НАТО і Путін не вмер, тож і вступ України у НАТО не активує ніяких таємних кнопок зі знищення Росії.

Путін напав на Україну, бо хотів відновити імперію і захопити Україну, от і все. І використав привід розширення НАТО, який ніколи не був справжньою причиною, а отже, – і не буде.

Читайте також:
Політика
Він також наголосив, що питання виживання України має бути набагато важливішим для Європи, ніж для США
вчора, 17:45
Війна
Московити вмотивовані на знищенні українців. Америка з Європою занепокоєні та стурбовані, удаючи, що не бачать геноциду.
16 квітня, 13:34
Світ
У 16 квітня Парламентська асамблея Ради Європи розгляне питання про прийняття Косово до складу організації.
16 квітня, 11:43
Політика
Відповідне рішення прийняв один із комітетів Парламентської асамблеї Ради Європи.
15 квітня, 16:15
Світ
Низка конгресменів США, включно з Ненсі Пелосі, закликали Байдена і Блінкена припинити постачання зброї Ізраїлю.
06 квітня, 19:27
Війна
Війни бувають справедливі та несправедливі. Ця класифікація точна, проте, на жаль, не повна.
02 квітня, 07:15