НАТО розпочинає військові навчання біля кордонів тимчасово окупованого росією Кенігсберга
Загалом у навчаннях залучено 2,5 тисячі військових та приблизно 500 одиниць техніки.
Польща спільно з НАТО проведе військові навчання біля кордону з окупованим Кенігсбергом, повідомляє польське видання PAP. Вони відбудуться з 27 по 31 березня.
Навчання Zalew-2023 відбудуться в районі Віслінської (Балтійської) коси. У них візьмуть участь 16 Поморська механізована дивізія армії Польщі, війська територіальної оборони, інженерні війська, ВМС та бойова батальйонна група сил НАТО.
Головним елементом навчань стане відпрацювання форсування Балтійської коси польськими та союзницькими підрозділами за підтримки інженерних військ.
Крім того, військові відпрацюють відбиття терористичних атак (з російської сторони) та із захопленням заручників, здійснення розвідувальних дій у районі Гданської затоки та Балтійської коси, а також порядок дій у разі хімічного зараження території, пише PAP.
"Zalew-2023" стануть найбільшими навчаннями 2023 року за участю Північноатлантичного альянсу, сказала речник 16-ї Поморської механізованої дивізії Магдалена Костинська.
Минулого тижня видання Politico повідомило, що НАТО має намір перекинути на кордон з Росією до 300 тисяч військовослужбовців. Так, керівництво альянсу сподівається зупинити можливе поширення військових дій за межі України.
У НАТО також почали опрацьовувати план участі у повномасштабній війні. У середині лютого міністри оборони країн альянсу підготували політичне керівництво, в якому зафіксували вимоги до союзників для підготовки до потенційних військових конфліктів у майбутньому, повідомило видання Bloomberg.
США розмістили постійний гарнізон у Польщі, що стало важливою віхою, яка наголошує на ключовій ролі цієї країни в плані підтримки України силами НАТО у боротьбі з російською агресією, написав американський оглядач Стів Бейнон у статті для Military.com.
Віцепрем'єр Маріуш Блащак зазначив, що польська сторона особливо цінує появу в Польщі постійного американського гарнізону на тлі нападу росії на Україну.
За словами Блащака, Європа почувається безпечно, коли польські та американські збройні сили співпрацюють, а цей гарнізон є підтвердженням такої взаємодії.