НАТО змінює стратегію захисту

СВІТ
24.09.2023, 06:21
НАТО змінює стратегію захисту

Уперше в історії військовий контингент Альянсу тренувався відбивати напад на одну з країн

У ході військових навчань Northern Coasts 2023 у прибережних регіонах Естонії та Латвії контингент НАТО відпрацював практичне застосування п'ятої статті Договору про напад на країну Північноатлантичного альянсу, повідомляє пресслужба організації.

«Уперше в історії відпрацьований сценарій, який переріс у ситуацію, передбачену статтею 5 — принципом колективної оборони при нападі на члена Альянсу», — ідеться в повідомленні.

Навчання Northern Coasts відбуваються на Балтиці з 2007 року. Цьогоріч до навчань під командуванням ВМС Німеччини долучили 3200 військових, 30 кораблів та підводних човнів, а також понад 15 літаків із 14 держав.

«Ми посилаємо росії сигнал про настороженість. Надійне стримування включає і здатність атакувати», – заявив командувач німецьких ВМС.

Участь у навчаннях брали сили ВМС Німеччини, США, Польщі, країн Балтії, Фінляндії, Данії, Франції, Нідерландів, Італії, Бельгії, Швеції та Канади.

Читайте також:
Новини
Фінське командування НАТО матиме завдання керувати наземними військовими операціями в Північній Європі та Скандинавії.
15 червня, 10:27
Світ
Першою жертвою стане Україна. Після цього путін зосередиться на країнах Балтії.
13 травня, 17:35
Світ
Нащадки воїнів армії Маннергейма з власного досвіду знають, що означає сусідство із московією. Тому постійно готуються до відсічі нападу.
07 травня, 19:24
Війна
Наразі немає оперативних планів, які б передбачали відправку військ Альянсу в Україну.
06 травня, 09:14
Війна
Якщо росія вирішила піти далі, то іншим країнам також доведеться ставити питання про відправку військ в Україну.
02 травня, 16:48
Політика
Західні суспільства тверезіють від багаторічного москвофільства тільки після гучного стусана від сусідів РФ. Не можна замиритися із Кремлем.
22 березня, 06:03