НАТО змінює стратегію захисту

СВІТ
24 вересня, 06:21
НАТО змінює стратегію захисту

Уперше в історії військовий контингент Альянсу тренувався відбивати напад на одну з країн

У ході військових навчань Northern Coasts 2023 у прибережних регіонах Естонії та Латвії контингент НАТО відпрацював практичне застосування п'ятої статті Договору про напад на країну Північноатлантичного альянсу, повідомляє пресслужба організації.

«Уперше в історії відпрацьований сценарій, який переріс у ситуацію, передбачену статтею 5 — принципом колективної оборони при нападі на члена Альянсу», — ідеться в повідомленні.

Навчання Northern Coasts відбуваються на Балтиці з 2007 року. Цьогоріч до навчань під командуванням ВМС Німеччини долучили 3200 військових, 30 кораблів та підводних човнів, а також понад 15 літаків із 14 держав.

«Ми посилаємо росії сигнал про настороженість. Надійне стримування включає і здатність атакувати», – заявив командувач німецьких ВМС.

Участь у навчаннях брали сили ВМС Німеччини, США, Польщі, країн Балтії, Фінляндії, Данії, Франції, Нідерландів, Італії, Бельгії, Швеції та Канади.

Читайте також:
Світ
В Альянсі пропонують ввести «військовий Шенген» для військ НАТО в Європі.
23 листопада, 19:28
Політика
У Брюсселі та Страсбурзі все ще ніяк не зрозуміють, що російська агресія має глобальний, а не локальний масштаб. Україна мусить бути у НАТО!
22 листопада, 15:25
Війна
Завершити війну, розпочату РФ ще у 2014 році, неможливо жодними перемовинами, де жертву примушують відмовитися від власних земель.
18 вересня, 18:34
Війна
Якщо українці перестануть воювати, їхня країна перестане існувати
17 вересня, 11:48
Війна
У НАТО не бачать ознак навмисного нападу Московії на Румунію, незважаючи на виявлені уламки "шахедів"
14 вересня, 07:11
Війна
Питання лише в тому, скільки ще життів – і країн – буде принесено в жертву зажерливому російському молоху, поки ми його не здолаємо.
12 вересня, 19:06