Наука довела, міф зруйновано

ПОЛІТИКА
02 лютого, 07:05
Наука довела, міф зруйновано
Фото: Wikipedia

Задля того, щоби віра в науку не була просто вірою, необхідно просто вміти адекватно мислити. Бажано, мислити критично!

Наше сьогодення заведено вважати секулярним і суто раціональним. Сучасне суспільство із насмішкою відкидає будь-які прояви релігійності, морально-етичні настанови та розмови про нематеріальне.

Людина постмодерну із захватом говорить, що вона позбавлена будь-яких оман під назвою "віра". Та цілком очевидно, що насправді ситуація є протилежною.

Віра нікуди не ділася, лише змінила свої шати. Сучасна людина безапеляційно і з фанатизмом вірить у науку, яка є для неї великою силою, що промовляє істину.

Ця віра має і своїх апостолів – популяризаторів науки, свої конфесії, собори, своє уявлення про єресь та, звісно, механізм анафеми. Але віра ця воістину постмодерністська – вона не має жодних великих ідей чи трансцендентних потуг.

Скажімо відверто: вона послуговується жорстким догматизмом. Догматизмом, який має лише одну настанову – відкидати минуле і за чисту монету приймати сучасність.

Та найгірше те, що віра у науку губить саму науку, адже вона з'явилась і розвивалась із сумніву. Він веде до ствердження чи спростування об'єкта сумніву, що відкривало нові шляхи пізнання.

Сліпа віра, тобто фанатизм, виключає найменшу можливість пізнання. І чи можливо взагалі вірити у перманентний сумнів? Сумніваємося...

Вірити у науку – позбавити себе будь-якого фундаменту.

Наука це завжди про зміни, а тому ми не можемо гарантувати, що сьогоднішні відкриття і дослідження не будуть спростовані вже завтра. Залиште науку науковцям, яка слугує для людства прекрасним інструментом дослідження світу, який, однак, перетворився на свою протилежність.

Віра, як і мораль мають базуватися на сталих, незмінних речах, які є ідеальними концепціями. Вони не є досяжними для нас, звичайних людських істот, адже це суто духовний вимір існування.

Ми можемо лише уявно прямувати до них – до добра, справедливості, любові тощо. Тому науковці не є і не мають бути моральними авторитетами, бо вони "адаптують" світ у зрозумілі для нас формули, схеми, слова тощо.

Вони описують процеси у світі, але не пояснюють його, пропонують версії, але не знають істини. Насамкінець, розставимо акценти: наука має служити людству, а не ставати його ідолом.

Автор : Анастасія Уразбаєва
Читайте також:
Політика
Українцям слід затямити, що без свого національного проводу з власним інтелектуальним багажем, – європейської держави не збудуємо.
10 травня, 16:30
Політика
Кремлівський бункерний дід, як і мільйони його підданих, хворіють на містичний символізм. Для них немає справжньої дійсності.
08 травня, 16:28
Життя
Війна жахлива сама собою. Але біда у тому, що страх війни має друге дно, практично ніким не помітне.
25 квітня, 17:08
Політика
Парламентський комітет із питань молоді та спорту вирішив, що одностатеві шлюби – це добре, тому законопроєкт під №9103 рекомендують.
08 квітня, 21:47
Опінії
Навіть ті, хто бачив справжнє пекло, не завжди зможуть відповісти, коли це пекло влаштують нібито свої. Українці, які у тилу, схаменіться!
15 березня, 20:03
Полтава
Зе-команда не просто узурпувала владну вертикаль, але й посягнула на святе, прирівнюючи до заслуг Героїв фронту невігластво тилових щурів.
04 березня, 21:16