Наука довела, міф зруйновано

ПОЛІТИКА
02.02.2023, 07:05
Наука довела, міф зруйновано
Фото: Wikipedia

Задля того, щоби віра в науку не була просто вірою, необхідно просто вміти адекватно мислити. Бажано, мислити критично!

Наше сьогодення заведено вважати секулярним і суто раціональним. Сучасне суспільство із насмішкою відкидає будь-які прояви релігійності, морально-етичні настанови та розмови про нематеріальне.

Людина постмодерну із захватом говорить, що вона позбавлена будь-яких оман під назвою "віра". Та цілком очевидно, що насправді ситуація є протилежною.

Віра нікуди не ділася, лише змінила свої шати. Сучасна людина безапеляційно і з фанатизмом вірить у науку, яка є для неї великою силою, що промовляє істину.

Ця віра має і своїх апостолів – популяризаторів науки, свої конфесії, собори, своє уявлення про єресь та, звісно, механізм анафеми. Але віра ця воістину постмодерністська – вона не має жодних великих ідей чи трансцендентних потуг.

Скажімо відверто: вона послуговується жорстким догматизмом. Догматизмом, який має лише одну настанову – відкидати минуле і за чисту монету приймати сучасність.

Та найгірше те, що віра у науку губить саму науку, адже вона з'явилась і розвивалась із сумніву. Він веде до ствердження чи спростування об'єкта сумніву, що відкривало нові шляхи пізнання.

Сліпа віра, тобто фанатизм, виключає найменшу можливість пізнання. І чи можливо взагалі вірити у перманентний сумнів? Сумніваємося...

Вірити у науку – позбавити себе будь-якого фундаменту.

Наука це завжди про зміни, а тому ми не можемо гарантувати, що сьогоднішні відкриття і дослідження не будуть спростовані вже завтра. Залиште науку науковцям, яка слугує для людства прекрасним інструментом дослідження світу, який, однак, перетворився на свою протилежність.

Віра, як і мораль мають базуватися на сталих, незмінних речах, які є ідеальними концепціями. Вони не є досяжними для нас, звичайних людських істот, адже це суто духовний вимір існування.

Ми можемо лише уявно прямувати до них – до добра, справедливості, любові тощо. Тому науковці не є і не мають бути моральними авторитетами, бо вони "адаптують" світ у зрозумілі для нас формули, схеми, слова тощо.

Вони описують процеси у світі, але не пояснюють його, пропонують версії, але не знають істини. Насамкінець, розставимо акценти: наука має служити людству, а не ставати його ідолом.

Автор : Анастасія Уразбаєва
Читайте також:
Опінії
Можливо, українці зараз — це таке собі суспільство Пітер Пенів, які не хочуть дорослішати. Інакше кажучи, самовпевнена нація-напівфабрикат.
07 квітня, 09:37
Політика
Українці досі не навчилися керувати власними емоціями, а тим паче тримати себе у руках. Ворог це знає, використовуючи на свою користь.
09 лютого, 20:12
Світ
Поки сектанти-неоєванґелісти у США проповідують сіонізм, здоровий глузд бере гору. Цьому сприяють докази геноциду палестинців у Ґазі.
27.12.2023, 12:45
Політика
І поки критична кількість громадян не набуде повноти бачення проблем, ми будемо програвати битву за битвою. Така нині дійсність...
19.11.2023, 12:06
Війна
Зашкарубле українське суспільство не розуміє потреб мінливого фронту. Влада ж відмовляється відірватися від корита, бо війна все спише.
15.10.2023, 15:00
Війна
В українському суспільстві досі панує совєцьке тлумачення війни, перемогу в якій здобувають «гарматним м'ясом». Але це відверта помилка!
22.09.2023, 20:45