Науковці підтвердили існування п’ятої сили природи

14.08.2023, 10:10
Вид зверху вниз на обладнання, яке використовується в експерименті g-2 у Fermilab
Вид зверху вниз на обладнання, яке використовується в експерименті g-2 у Fermilab
Фото: Райан Постел, Fermilab

Теорія існування п’ятої сили природи отримала підтримку завдяки несподіваному коливанню субатомної частки.

Природу прийнято описувати за допомогою чотирьох фундаментальних взаємодій, які керують динамікою Всесвіту – це гравітація, електромагнітна сила, сильна ядерна взаємодія та слабка ядерна взаємодія. Дослідники заявили про існування п’ятої сили.

Про це йдеться у статті видання The Guardian.

Такі дані вдалося отримати під час дослідів, проведених на прискорювачі частинок FermiLab у США.

Фахівці вивчили, як субатомні частинки мюони, подібні до електронів, але приблизно в 200 разів важче, рухаються в магнітному полі. За оцінками, вони поводяться як дзига, обертаючись навколо осі магнітного поля.

Під час руху мюони передають фізичні коливання, частота яких має визначатися стандартною моделлю. Але результати експерименту не відповідали очікуванням, хоча розрахунки дослідників включали квантові петлі, в яких з’являються відомі частки.

«Вимірювання не збігаються з прогнозом, що може бути ознакою того, що в петлях з’являється якась невідома частка, яка може, наприклад, бути носієм п’ятої сили», – заявив професор Джон Баттерворт з Університетського коледжу Лондона.

вибір редакції
Читайте також:
Книги
Багатші країни поринають у безграмотність прямо зараз. І не тільки через масові міграційні рухи на планеті, але й стагнацію рівня IQ.
вчора, 21:42
Мистецтво
Завдяки штучному інтелекту компанія Prodigy Education дослідила тексти англійськомовних пісень найкращих виконавців за версією Billboard.
06 листопада, 21:46
Життя
Практично весь урожай кави у світі відноситься лише до двох його сортів: арабіки та робусти. Інші ж — доволі рідкісні та вкрай дорогі.
27 жовтня, 18:49
Історія
Раби — основне джерело багатства колоніальних компаній Атлантики. Цей грошовий колообіг увійшов до історії під назвою «трикутна торгівля».
06 жовтня, 18:49
Життя
Пояснення цього явища у науковому сенсі досі не існувало.
21 вересня, 08:38
Світ
Говорячи про пустелі, найчастіше уявляємо Сахару, Атакаму, Ґобі чи Олешківські піски. Однак під це визначення підходить й... Антарктида!
15 вересня, 11:45