Науковці розкритикували перше випробування нейрочіпа Ілона Маска

26 лютого, 18:13
Науковці розкритикували перше випробування нейрочіпа Ілона Маска

Вони занепокоєні недостатньою прозорістю дослідження

Компанія Neuralink, заснована Ілоном Маском, зробила важливий крок у розвитку інтерфейсів «мозок-комп’ютер» (BCI), вперше імплантувавши пристрій «читання думок» людині.

Незважаючи на важливість цієї події, деякі вчені висловили побоювання щодо недостатньої прозорості дослідження.

Експерти нейротехнологій закликають до обережності та чекають подальших доказів безпеки та ефективності розробки Neuralink.

Нейробіолог Маріска Ванстензел з Університетського медичного центру Утрехта зазначає, що необхідне підтвердження безпеки та ефективності пристрою як у короткостроковій, так і довгостроковій перспективі.

Відсутність докладної інформації про експеримент викликає запитання.

Випробування було анонсовано лише через твіт Маска, а основне джерело інформації — коротка брошура, яка не містить важливих деталей дослідження.

На даному етапі важливо, щоб дослідження Neuralink були максимально прозорими та забезпечували безпеку учасників.

Детальна інформація про методи та результати дослідження допоможуть вченим та суспільству в цілому зрозуміти перспективи та можливі ризики використання нейрочіпів у майбутньому.

Читайте також:
Світ
Під час приголомшливого експерименту науковці отримали золото завтовшки з атом. Вони використали старовинну ковальську методику.
19 квітня, 06:01
Історія
У Теотіуакані виявили сліди кількох давніх землетрусів. Перші із них сприяли процвітанню міста, а останнє — його остаточному занепаду.
17 квітня, 21:49
Життя
Холоднокровні земноводні істоти видають крики, які люди не чують. Встановити цей факт вдалося у бразильських тропічних лісах.
15 квітня, 21:39
Історія
Наше прадавнє минуле досі припадає пилом попри численні розвідки. Дослідники зосереджуються на одному предметі, не бачачи загальної картини.
11 квітня, 19:36
Історія
Доказом слугує печера Теопетра у гірській місцевості центральної Греції. Саме там вперше було використано викопане паливо.
10 квітня, 19:35
Життя
Яскравий тому приклад — населення таких країн, як РФ, КНР, КНДР, ФРН і США. Там минуле нерозривно пов'язано із пропагандою сьогодення.
28 березня, 08:20