Науковці створили препарат, що змушує ракові клітини самознищуватись

26 червня, 06:09
Науковці створили препарат, що змушує ракові клітини самознищуватись
Фото: RTHK

У Гонконґу розробили засіб для лікування раку носогорла. Він знищує мутовані й впливає на імунні клітини, провокуючи боротьбу із хворобою.

Про це із медичної лабораторії Китайського Університету повідомило радіотелебачення Сянґану. Зазначається, що медичний винахід уже показав позитивний результат під час кількамісячних випробувань на гризунах, яким вдалося побороти рак.

Китайські науковці відзначають, що їхній препарат перевершує аналоги, оскільки мінімізує наслідки здорових клітин і спрямований лише на клітини, які заражені вірусом Епштейна-Барра. Саме із ним пов'язують утворення пухлини у носогорлі; ще одним фактором ризику є куріння.

«Карцинома є одним з найпоширеніших видів раку голови та шиї, при цьому має суттєві відмінності щодо причин виникнення та лікування. Утворення пухлини пов'язані з інфікуванням вірусом Епштейна-Барра. Існує кілька методів лікування карциноми носогорла — променева терапія, хімієтерапія, імунотерапія та хірургія, — але наш препарат дозволяє уникнути тяжки ускладнень», — заявили дослідники.

Раніше медіаагенція «Останній Бастіон» повідомляла про те, як давні єґиптяни лікували пухлини мозку хірургічним шляхом. Встановити факт хірургічного втручання та наявність метастазів допомогли комп'ютерна томографія і мікроскопічний аналіз.

Читайте також:
Життя
Впродовж наступної чверті століття на планеті спостерігатиметься збільшення диспропорцій. Людству загрожує нова невиліковна чума.
11 листопада, 21:49
Життя
Хутрові звірі опинилися під загрозою знищення. Науковці стверджують, що рідкісні ссавці є носіями мутованих аналогів COVID-19.
10 вересня, 19:22
Життя
Найгірший стан справ у дошкільнят. Часте «залипання у блакитних екранах» підвищує їхню схильність до прояву гніву та фрустрації.
14 серпня, 06:08
Життя
Комахи мають надзвичайну чуйність нюхових нейронів. Медоносних бджіл можна використовувати для розробки нових засобів ранньої діагностики.
16 червня, 17:30
Життя
У новому дослідженні взяли участь 9065 осіб. 19,5% із них скаржилися на психотичні розлади, 11,4% — на депресію, 9,7% — на тривожний розлад.
02 червня, 07:51
Життя
Внутрішньо людські жирні кислоти причетні до етіології депресивних розладів. Однак вживання ω-3 допомагає стабілізувати психічний стан.
31 травня, 06:07