Науковці знайшли нейрони, відповідальні за любов до солодкої та жирної їжі

19 січня, 17:30
Науковці знайшли нейрони, відповідальні за любов до солодкої та жирної їжі

Нове дослідження на тваринах виявило нейрони у гіпокампі. Вони кодують спогади про цукор і жир, формуючи харчову поведінку і метаболізм.

Команда вчених умів під керівництвом доктора Ґійома де Лартіґа виявила нейрони, спонукають тварин і людей переїдати через приємні спогади про шкідливу їжу. Результатами експериментів поділився Центр хімічних відчуттів Монелла у США.

Американські науковці провели багатотижневе лабораторне дослідження на мишах і зафіксували особливу популяцію нейронів у гіпокампі. Вона не лише формує ланцюжок спогадів про їжу, а й керує харчовою поведінкою тварин, змушуючи наступного разу обирати за виглядом, запахом і смаком.

«Пригнічення активності цих нейронів у гризунів запобігало переїданню та набору маси тіла. Нейрони кодують спогади про цукор або жир і дозволяють тваринам оперативно знаходити джерела поживних речовин. Можливо, природа «подарувала» таку систему виживання за часів дефіциту їжі. У наш цивілізований час система вже не працює на благо, а, наприклад, підсаджує людей на цукор», — пояснили науковці.

Насамкінець медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує своїм читачам, що майже 900 мільйонів людей у світі страждають від ожиріння. Впродовж 1990-2022 років кількість зросила у 162 країнах для жінок і у 140 — для чоловіків.

Читайте також:
Життя
Погані думки й тривожність несподівано з'являються у голові, їх важко забути. Тому тільки тривалий сон і позитив можуть допомогти людям.
06 січня, 21:49
Життя
У процесі своєї еволюції люди змогли створити сприятливі умови життя. Це вплинуло на позитивний розвиток мікроорганізмів усередині шлунку.
09.12.2024, 07:14
Світ
Хвороба, яка виморювала моряків у XVI-XVIII століттях, повернулася й загрожує людству. Вона розвивається через нестачу вітамінів.
26.11.2024, 14:51
Життя
Австралійські вчені уми зіставили дані про поширення світової мережі та медичні показники користувачів. Як то кажуть, не все так однозначно.
17.11.2024, 16:21
Життя
Забезпечення можливості повноцінно виспатися має бути у центрі уваги при догляді за постінфарктними хворим на рівні із кардіореабілітацією.
03.11.2024, 17:30
Світ
Досліджено зв'язок між призначенням глюкозозалежного інсулінотропного поліпептиду та/або агоніста рецептора глюкагоноподібного пептиду-1.
20.10.2024, 17:30