Науковці знайшли нейрони, відповідальні за любов до солодкої та жирної їжі
Нове дослідження на тваринах виявило нейрони у гіпокампі. Вони кодують спогади про цукор і жир, формуючи харчову поведінку і метаболізм.
Команда вчених умів під керівництвом доктора Ґійома де Лартіґа виявила нейрони, спонукають тварин і людей переїдати через приємні спогади про шкідливу їжу. Результатами експериментів поділився Центр хімічних відчуттів Монелла у США.
Американські науковці провели багатотижневе лабораторне дослідження на мишах і зафіксували особливу популяцію нейронів у гіпокампі. Вона не лише формує ланцюжок спогадів про їжу, а й керує харчовою поведінкою тварин, змушуючи наступного разу обирати за виглядом, запахом і смаком.
«Пригнічення активності цих нейронів у гризунів запобігало переїданню та набору маси тіла. Нейрони кодують спогади про цукор або жир і дозволяють тваринам оперативно знаходити джерела поживних речовин. Можливо, природа «подарувала» таку систему виживання за часів дефіциту їжі. У наш цивілізований час система вже не працює на благо, а, наприклад, підсаджує людей на цукор», — пояснили науковці.
Насамкінець медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує своїм читачам, що майже 900 мільйонів людей у світі страждають від ожиріння. Впродовж 1990-2022 років кількість зросила у 162 країнах для жінок і у 140 — для чоловіків.