Сон допомагає відсторонитися від неприємних спогадів — науковці

06 січня, 21:49
Сон допомагає відсторонитися від неприємних спогадів — науковці
Фото: Science Daily

Погані думки й тривожність несподівано з'являються у голові, їх важко забути. Тому тільки тривалий сон і позитив можуть допомогти людям.

Результати свого дослідження поділився професор Університету Східної Анґлії доктор медичних наук Маркус Геррінґтон. Спільно із канадійськими колегами він провів низку психологічних експериментів за участі 85 здорових дорослих чоловіків і жінок Туманного Альбіону.

Науковці знайшли тісний зв'язок між недоліком сну та неможливістю мозку людини фільтрувати негативні спогади. Половина піддослідних добре виспалася у спеціально відведеній лабораторії сну, інші ж навпаки — не спали всю ніч (щонайбільше, до 9 годин).

Всіх учасників попросили спробувати придушити небажані фрагменти із пам'яті, а у цей час їхній мозок сканували за допомогою функціональної МРТ. У людей, які виспалися й мали гарний настрій, помітили вищу активність в області мозку, що контролює думки, дії та емоції.

«Наші висновки підкреслюють найважливішу роль сну у підтримці контролю як над нашими спогадами, і над поточними думками. В учасників, що відпочили, ми спостерігали порівняно знижену активність у гіпокампі — він бере участь у вилученні спогадів. Це доводить, що ті, хто краще й довше сплять, позбавлені негативних спогадів і тривожності», — оцінив результати дослідження Маркус Геррінґтон.

Однак медіаагенція «Останній Бастіон» закликає своїх читачів не забувати, що тривалість сну залежить від країни проживання. Міжнародна група медиків і науковців з'ясувала, що найменше сплять у Японії (7 годин на добу), а найдовше — у Фінляндії (8 годин).

Читайте також:
Життя
У процесі своєї еволюції люди змогли створити сприятливі умови життя. Це вплинуло на позитивний розвиток мікроорганізмів усередині шлунку.
09.12.2024, 07:14
Світ
Хвороба, яка виморювала моряків у XVI-XVIII століттях, повернулася й загрожує людству. Вона розвивається через нестачу вітамінів.
26.11.2024, 14:51
Життя
Австралійські вчені уми зіставили дані про поширення світової мережі та медичні показники користувачів. Як то кажуть, не все так однозначно.
17.11.2024, 16:21
Життя
Забезпечення можливості повноцінно виспатися має бути у центрі уваги при догляді за постінфарктними хворим на рівні із кардіореабілітацією.
03.11.2024, 17:30
Світ
Досліджено зв'язок між призначенням глюкозозалежного інсулінотропного поліпептиду та/або агоніста рецептора глюкагоноподібного пептиду-1.
20.10.2024, 17:30
Світ
Трохи футурологічних роздумів із наявного контексту. В Instagram та Facebook часто видає тарґетовану рекламу від репродуктивних клінік.
11.08.2024, 17:29