Наввипередки часу: Київ став заручником політичних ігор Вашинґтона

ВІЙНА
22 квітня, 14:54
Наввипередки часу: Київ став заручником політичних ігор Вашинґтона
Фото: Financial Times

Схвалений США пакет військової допомоги для України не допоможе зупинити новий російський наступ. Однак може сповільнити його.

Про це впливовому британському виданню Financial Times на умовах анонімності розповіли високопоставлені джерела у Силах оборони України. З якого саме роду війську були коментатори, не уточнюється з міркувань безпеки.

Як зауважують наші захисники, американське озброєння, що найближчим часом буде поставлене в Україну, призначене насамперед для відбиття московитських ударів по критичній інфраструктурі. А ще — для поповнення майже вичерпаних запасів Збройних Сил.

«Такий великий пакет допомоги, наданий Америкою, може стати останнім цього року. Ба більше: існує досить висока ймовірність, що всі наступні подібні пакети допомоги Україні будуть набагато меншими за розміром», — пояснив ситуацію колишній український офіцер, який керує аналітичною групою «Frontelligence Insight».

Слід розуміти, пакет допомоги від США, який, безперечно, надасть дефіцитні артилерійські снаряди, «не містить срібної кулі». Користь для України від передових американських озброєнь залежатиме від кількості одиниць, якими воюватимуть наші захисники.

Військовий аналітик і старший науковий співробітник Інституту досліджень зовнішньої політики Роб Лі своєю чергою зауважує: «Навіть із новою американською допомогою у росії, як і раніше, буде артилерійська перевага. Просто вона буде не такою великою та переважною».

Необхідно задатися над питанням, чи встигнуть бюрократи із Пентаґону оперативно надати фронтовим підрозділам Сил оборони України боєприпаси. У разі, якщо снаряди прибудуть вчасно, додає Роб Лі, «українські війська зможуть утримати Часів Яр», над яким нависла загроза окупації.

А проте, як раніше повідомляла медіаагенція «Останній Бастіон», німецька компанія відкрила завод з виробництва дронів в Україні. Він стане другим підприємством Quantum-Systems GmbH, де до кінця 2024 року працюватиме близько 100 людей.

Читайте також:
Війна
Україна використовуватиме німецьку зброю «відповідно до міжнародного права» для захисту від російських ударів.
31 травня, 15:10
Війна
До нового пакету допомоги ввійшли ракети для Himars, снаряди до артилерії 155 мм і 105 мм калібру та протитанкова зброя
25 травня, 07:25
Війна
Оновлене озброєння вже застосували проти окупантів на Кінбурнській косі.
22 травня, 11:25
Новини
Будь-якої системи озброєнь замало, щоби змінити хід війни. Особливо, коли мова заходить про російсько-український конфлікт.
05 травня, 17:30
Війна
Ракети ATACMS були частиною поставки озброєння Україні в березні вартістю 300 млн доларів.
25 квітня, 11:50
Війна
А де мільйон дронів Зеленського?
05 квітня, 16:21