НАЗАВЖДИ 48…

20.12.2021, 21:05
НАЗАВЖДИ 48…

Сьогодні, 20 грудня, 55 років від дня свого народження мав би відзначати Мунаєв Іса Ах'ядович.

Іса Мунаєв захищав нашу країну в складі міжнародного миротворчого батальйону ім. Джохара Дудаєва, доброволець. Загинув 1 лютого 2015 р. в зоні проведення АТО в Луганській області.

Мунаєв Іса Ах’ядович - бригадний генерал Збройних Сил Чеченської Республіки Ічкерія, командуючий Південно-західним сектором оборони Збройних Сил Чеченської Республіки Ічкерія, командир міжнародного миротворчого батальйону імені Джохара Дудаєва.

Народився 20 грудня 1966 року в селі Алхан-Кала (за іншими даними - в селі Янді) Ачхой-Мартановського району Чечено-Інгушської АРСР Російської РФСР СРСР.

У 18 років був призваний на строкову військову службу до лав Збройних Сил Радянського Союзу. Під час проходження строкової військової служби брав участь в бойових діях на території Республіки Афганістан.

Після проходження строкової військової служби та звільнення у запас, закінчив Академію Міністерства внутрішніх справ Союзу Радянських Соціалістичних Республік в місті Москва. Після закінчення навчання залишився жити в Москві, де проходив службу у складі загону міліції особливого призначення (рос. ОМОН).

З початком Першої російсько-чеченської війни, Іса Мунаєв, у званні капітана звільнився зі служби, та повернувся на батьківщину. В роки Першої російсько-чеченської війни він мав звання полковника міліції та обіймав посаду командира 1-го штурмового батальйону імені Лемі Мунаєва.

З 12 січня 1998 року обіймав посаду начальника Заводського районного відділення Міністерства шаріатської державної безпеки Чеченської Республіки Ічкерія в місті Грозному. У 1999 році Президентом Чеченської Республіки Ічкерія Асланом Масхадовим призначений на посаду коменданта міста Джохар (нині - місто Грозний).

З початком Другої російсько-чеченської війни Іса Мунаєв керував підготовкою до оборони міста Джохар (нині - місто Грозний). У 1999 -2000 роках брав участь у боях за місто Грозний. За повідомленням пресцентру Об’єднаного угруповання російських військ в Чечні, було повідомлено що Іса Мунаєв був вбитий 1 жовтня 2000 року в ході бойового зіткнення в Старопромисловському районі міста Грозного, однак дана інформація не відповідала дійсності. Йому вдалося вивести свій загін з міста Грозного з мінімальними втратами. На початку 2001 року Іса Мунаєв був призначений командувачем Південно-Західним сектором оборони. У 2007 році отримав важке поранення, у зв’язку з яким, був вивезений з Чечні на лікування, та згодом отримав політичний притулок в Королівстві Данії.

За проявлену доблесть та мужність під час захисту своєї батьківщини Іса Мунаєв був нагороджений державними нагородами Чеченської Республіки Ічкерія: орденом «Честь Нації» (чеч. Orden «Qoman Sij»), орденом «Герой Нації» (чеч. Orden «Qoman Turpal»), орденом «Захисник Вітчизни» (чеч. Orden «Daymexkan Biaxuo») та медаллю «Захисник міста Грозного» (чеч. Medalj «Grozni Galin Bjaxuo»).

Упродовж п’яти років перебування в Данії, Іса Мунаєв вивчив данську мову та отримав громадянство Королівства Данії.

НАЗАВЖДИ 48…_1

Також він вів активну громадсько-політичну діяльність з висвітлення військових злочинів Росії на Кавказі. У 2009 році став організатором суспільно-політичного руху "Вільний Кавказ".

У березні 2014 року, у зв’язку з подіями на Майдані Незалежності в Києві, Революцією Гідності та окупацією Автономної Республіки Крим Російською Федерацією, Іса Мунаєв, який на той момент перебував в Данії, прийняв рішення про створення міжнародного миротворчого батальйону імені Джохара Дудаєва, до складу якого увійшли не лише чеченські бійці, а й добровольці з багатьох європейських країн.

Командиром батальйону став Іса Мунаєв, а сам батальйон має на меті допомогти українському народу у його боротьбі з агресором. Після чого він покинув спокійне життя громадянина Європейського Союзу, та відправився на схід України.

З серпня 2014 року брав участь в антитерористичній операції на сході України.

НАЗАВЖДИ 48…_3

За весь час участі міжнародного миротворчого батальйону імені Джохара Дудаєва у бойових діях на сході України, під командуванням Іси Мунаєва не загинув жоден боєць батальйону.

НАЗАВЖДИ 48…_5

1 лютого 2015 року група бійців міжнародного миротворчого батальйону імені Джохара Дудаєва під командуванням Іси Мунаєва виконувала бойове завдання по знищенню тяжкої бойової техніки противника в районі боїв за місто Дебальцеве Донецької області. Після вдалого виконання поставленого завдання, а саме знищенню тяжкої бойової техніки та живої сили противника, група здійснила марш-кидок для зміни позиції в район селища міського типу Чорнухине Попаснянського району Луганської області, де потрапила під мінометний обстріл. В результаті обстрілу загинув Іса Мунаєв внаслідок попадання великого уламка в область серця.

За спогадами бійця, Іса Мунаєв під час свого останнього бою стояв на весь зріст... і віддавав команди.

8 лютого 2015 року похований на кладовищі міста Дніпропетровськ (нині - місто Дніпро).

Нагороджений орденом "Народний Герой України" (04.06.2015- посмертно).

19 травня 2016 року розпорядженням голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації перейменовано вулицю Краснодонську у Новокодацькому районі міста Дніпропетровська (нині - місто Дніпро) на вулицю Іси Мунаєва

Меморіальний комплекс, присвячений Мунаєву в музеї
Меморіальний комплекс, присвячений Мунаєву в музеї "Громадянський подвиг Дніпропетровщини в подіях АТО" (Дніпро)

До слова Ісу називали особистим ворогом кремлівського карлика Путіна.

Нагадаємо, зимові Бої за Дебальцеве, або Дебальцівський плацдарм тривали в період 21 січня — 18 лютого 2015 року. Дебальцеве — місто з важливим залізничним вузлом, воно також лежить на перехресті двох автошляхів міжнародного значення, поєднує Луганськ з Донецьком.

Нагадаємо також, що перед тим Дебальцеве було визволене від проросійських бойовиків — це сталося в ході літньої операції 2014 року.

Читайте також:
Війна
Чеченець Іса Мунаєв — нескорений борець із московією, що загинув за вільну Україну
01 лютого, 15:05
Світ
21 січня 2022 р. пішов із життя Тіт Нат Хан — відомий дзен-буддистський наставник із В'єтнаму
22 січня, 13:18
Історія
Івана Дзюба, Надія Світлична та Михайлина Коцюбинська опинилися в епіцентрі репресій у 1972 році.
15 січня, 16:25
Історія
109 років тому народився останній головнокомандувач УПА
11 січня, 19:15
Історія
Завдяки Симоненку та іншим “шістдесятникам” було відкрито місця таємних масових поховань у хащах Биківнянського лісу.
08 січня, 21:45
Опінії
Письменник Микола Сенчило згадує товариша по службі і наставника у творчості
06 січня, 18:20