НАЗК проситиме накласти вето на закон про відповідальність за несвоєчасне подання декларацій

ПОЛІТИКА
06 вересня, 12:07
НАЗК проситиме накласти вето на закон про відповідальність за несвоєчасне подання декларацій

Депутати підтримали зміни, якими буде приховано дані Реєстру від громадян, журналістів та доброчесних керівників

Національне агентство з питань запобігання корупції звернеться до Президента України Володимира Зеленського з проханням накласти вето на ухвалений народними депутатами закон №9587-Д.

Про це повідомили в пресслужбі НАЗК, інформує медіа агенція "Останній Бастіон".

​"НАЗК звернеться до Президента України з проханням накласти вето на ухвалений нардепами законопроєкт 9587-Д", - йдеться у повідомленні.

На думку представників НАЗК, це дозволить повернути документ на повторний розгляд Верховній Раді.

"Таке рішення є єдиним у правовій площині, яке задовольнить запит суспільства на перемогу над корупцією та європейське майбутнє України", - зазначили в НАЗК.

В ухваленому законі було підтримано норму, відповідно до якої особа, яка подала завідомо недостовірні відомості в декларації на суму до 1,3 мільйона гривень, у разі сплати штрафу не потрапляє до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення.

Також парламентарі підтримали зміни, якими буде приховано дані Реєстру від громадян, журналістів та доброчесних керівників, шляхом не внесення відомостей про осіб, яких притягнуто до дисциплінарної відповідальності за вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, а також видалення більшості вже наявних відомостей про осіб, яких притягнуто до відповідальності за вчинення адміністративних та кримінальних пов’язаних з корупцією та корупційних правопорушень.

"Реєстр сьогодні налічує 46 556 осіб. З них 1 961 особа притягнута до дисциплінарної відповідальності, 29 457 - до адміністративної відповідальності, а 15 138 - до кримінальної. Після внесення вищезазначених змін до ст. 59 орієнтовно залишиться 5 021 особа, буде видалено понад 10 тис. осіб засуджених за корупційні злочини", - наголосили в Агентстві.

У НАЗК зауважили, що після видалення майже 80% даних Реєстру ані Президент, ані Премʼєр-міністр, ані міністри, ані керівники інших органів влади, ані громадські організації, ані Громадська рада доброчесності та ВККС не матимуть офіційного джерела даних про осіб, які були внесені до нього.

Читайте також:
Політика
Його дружина з 2022 року орендує будинок та земельну ділянку в Німеччині.
11:20
Опінії
Верховна Рада України розглядає законопроєкт № 5420 щодо криміналізації контрабанди.
08 грудня, 18:04
Кримінал
Ексзаступнику Валерія Головка скасували підозру. НАБУ та САП не змогли знайти у діях Андрія Пісоцького складу злочину.
08 грудня, 15:55
Політика
Уряд звільнив з посади першого заступника голови Держспецзв'язку
06 грудня, 09:15
Політика
Журналісти знайшли зв’язки між радниками Єрмака і тендерами на відбудову
05 грудня, 09:26
Кримінал
Хабарник хотів нагріти руки на відбудові зруйнованих окупантами об'єктів.
01 грудня, 13:52