НАЗК внесло до списку спонсорів війни одного з найбільших у світі виробників будматеріалів

ВІЙНА
23.11.2023, 13:05
НАЗК внесло до списку спонсорів війни одного з найбільших у світі виробників будматеріалів

У 2022-му році німецька компанія Knauf заплатила до бюджету Росії близько $117 млн.

Крім того, німецька компанія активно сприяє мобілізації на московії, відправляючи своїх співробітників на війну проти України. Це стало підставою для внесення Національним агентством з питань запобігання корупції (НАЗК) компанії Knauf до переліку міжнародних спонсорів війни.

Загалом, з 1993 року Knauf вклала в економіку московії понад 1,65 млрд євро.

Компанія представлена в рф десятьма дочірніми підприємствами, двадцятьма заводами та майже тридцятьма ресурсними центрами. Кількість співробітників німецького виробника будматеріалів в рф налічує 4 тис. осіб.

Сьогодні Knauf — найбільший німецький інвестор у будівельній галузі росії.

Knauf також має діючі потужності з виробництва акустичних стельових плит та підвісних систем в Спеціальній економічній зоні “Алабуга” (Татарстан), на території якої організовано російське виробництво БПЛА Shahed-136.

Керівництво Knauf також тісно пов’язане з кремлівським режимом. Так, співвласник компанії Ніколаус Вільгельм Кнауф протягом 23 років (з лютого 1999-го по березень 2022 року) мав статус Почесного Консула російської федерації, з представництвом, наділеним повноваженнями Почесного консульства, у Нюрнберзі.

Після повномасштабного вторгнення росії в Україну компанія офіційно дала зрозуміти, що не бачить причин залишати ринок агресора:

«Ми залишаємося в росії доти, доки політична та комерційна ситуація дозволить нам це робити. Ми однозначно несемо відповідальність за понад  4 тисячі співробітників та їхніх сімей, а також за клієнтів та постачальників, з багатьма з яких у нас були відмінні та давні стосунки протягом багатьох років».

У жовтні 2022 року німецькі ЗМІ акцентували увагу на тому, що компанія Knauf підтримує мобілізацію своїх співробітників до лав збройних сил московії. Йшлося про те, що російські керівники заводу Knauf у підмосковному Красногорську погоджували з владою списки тих, хто дуже потрібен на виробництві, а кого можна відправити на війну. Частину тих, хто одержав повістку, начебто, навіть вивозили до військкоматів у фірмовому мікроавтобусі компанії.

Також у лютому 2023 року Knauf взяла участь у виставковому заході YugBuild (Краснодарський край, московія) та представила інноваційні будматеріали російського виробництва. Наприкінці листопада 2023 року компанія навіть організувала виставковий захід «KNAUF BUILD FEST 2023» під гаслом «Найбільший фестиваль технологій та рішень КНАУФ для будівництва та оздоблення. Шість зон зростання для справжніх професіоналів».

Отже, фахівці з Knauf продовжують будувати міста країні-агресору. Це особливо цинічно контрастує з тисячами зруйновpаних житлових будинків в Україні армією агресора, що фінансується в тому числі за рахунок податків Knauf.

Міжнародні компанії, які залишаються працювати на росії, напряму фінансують російські воєнні злочини та геноцид українців.

«Останній Бастіон» закликає їхніх клієнтів і партнерів бойкотувати ці бренди, поки вони не перестануть отримувати криваві прибутки й не вийдуть з росії.

Також ми закликаємо українців бойкотувати вітчизняні компанії, які є партнерами міжнародних компаній, які залишаються працювати на росії.

Український бізнес має нарешті визначитися щодо того, що йому дорожче: репутація та клієнти, чи криваві гроші.

Автор : Микола Степаненко
вибір редакції
Читайте також:
Економіка
Власники, виручка та російський слід в діяльності
27 лютого, 10:31
Світ
Цинізм не знає меж. Поки уряд Південної Кореї вкладається у перемогу України, сеульський автовиробник допомагає росії не програти війну.
25 лютого, 09:33
Економіка
Безпринципним бізнесменам із Західної Європи не муляють смерті тисяч громадян України. Криваві гроші Кремля виявилися солодшими.
23 лютого, 06:10
Війна
У рамках слідства в Чехії було арештовано 38,8 млн доларів, які були переведені компанії з України.
21 лютого, 09:30
Політика
Найбільші нафтові компанії світу отримали $281 млрд прибутків після повномасштабного вторгнення московії в Україну
20 лютого, 11:55
Політика
За 2023 рік українці програли в онлайн-казино в чотири рази більше, ніж задонатили на ЗСУ. Це 400 – 450 млн грн щодня.
19 лютого, 15:45