НАЗК з'ясовує, як Гереги ховали у Криму свої «епіцентри»

КРИМІНАЛ
27.10.2021, 11:05
НАЗК з'ясовує, як Гереги ховали у Криму свої «епіцентри»

НАЗК перевіряє декларацію народного депутата від групи «За майбутнє» Олександра Гереги за 2020 рік.

Про це стало відомо із запиту агентства до «Слідства.Інфо» щодо фактів, викладених у матеріалі «Pandora Papers: українські політики та бізнесмени у новому офшорному витоку».

Зокрема, в матеріалі йдеться про те, що завдяки витоку Pandora Papers журналісти виявили мережу офшорних компаній, які належали Олександру Герезі. Ці фірми пов'язані з мережею гіпермаркетів біля окупованого Криму.

Документи міжнародних провайдерів, які отримали журналісти, визначають подружжя Герег власниками п'яти кіпрських компаній.

НАЗК з'ясовує, як Гереги ховали у Криму свої «епіцентри»_1
«Всі вони належали подружжю Герег через мережу офшорних компаній, у тому числі через два фонди, Fundationsanstalt та Gold Taurus Stiftung. Така структура кіпрських компаній дозволяла на той момент уникати декларування», — йдеться у матеріалі.

Журналісти звертають увагу, що обидва фонди не вказані у декларації народного обранця, як і дві з п'яти кіпрських компаній — Samelio Holdings Limited та Edlagor Enterprises Limited.

Остання має найбільшу мережу будівельно-господарських гіпермаркетів в окупованому Криму, «Новацентр К». Мережа представлена ​​чотирма гіпермаркетами у Сімферополі та Севастополі, які до окупації Криму були частиною «Епіцентру».

Кримський «Епіцентр» змінив вивіску і тепер тут розташований гіпермаркет «Новацентр»
Кримський «Епіцентр» змінив вивіску і тепер тут розташований гіпермаркет «Новацентр»

Зв'язок подружжя Герег з кримським бізнесом журналісти встановили через те, що партнером кіпрських фірм у цьому бізнесі виступав Олег Воротний, бізнес-партнер власників «Епіцентру». Однак саме завдяки витоку Pandora Papers вдалося з'ясувати, що Олександр та Галина Гереги мали безпосереднє відношення до торгівлі будматеріалами, зокрема у Криму після окупації півострова Росією.

Документи з найбільшого за всю історію витоку файлів свідчать про те, що Олександр та Галина Гереги через мережу фондів та фірм були бенефіціарними власниками кіпрської компанії Edlagor Enterprises Limited у 2015-му та проводили фінансові операції з групою компаній Гереги щонайменше до 2019 року.

Крім того, витяг з реєстру Республіки Кіпр свідчить, що компанія Atropa Services S.A., яка згадується в витік Pandora Papers як пов'язана з бізнесом сім'ї Герег, була власницею Edlagor Enterprises Limited до березня 2020 року.

Як раніше повідомляли медіа, саме «Новацентр К» — найбільший платник податків до бюджету міста Севастополя на анексованому Росією півострові.

Олександр Герега на запитання «Слідство.Інфо» відповів, що жодного бізнесу у Криму не веде. «Контроль над нерухомим майном (гіпермаркетами) та операційною діяльністю «Епіцентр К» у Криму було втрачено після його окупації та анексії Російською Федерацією», — зазначив нардеп.

Також Герега заперечував приналежність Edlagor Enterprises до групи Епіцентр.

Однак документи провайдера Dadlaw свідчать про те, що ця компанія належала Олександру Герезі.

Документи з витоку провайдера в Dadlaw
Документи з витоку провайдера в Dadlaw

Раніше Останній Бастіон повідомляв, що власників гіпермаркетів "Епіцентр" не турбують постанови Кабінету міністрів про нові карантинні обмеження, коли йдеться про наживу.

Читайте також:
Кримінал
Натомість, у справі Романа Червінського суд скарги прокурора розглядає позачергово.
вчора, 18:21
Політика
Артема Ситника було внесено до реєстру корупціонерів у 2019 році.
вчора, 18:00
Політика
Детективи НАБУ не провели обшук у керівника НАК «Нафтогаз України» Олексія Чернишова через тиск директора НАБУ Кривоноса.
вчора, 16:24
Політика
Головна їх мета не боротьба з корупцією, а знищення незалежності та суверенітету України й заробляння на цьому грошей.
20 червня, 17:46
Політика
Українські банки отримали листи НАЗК, з вимогою надати інформацію про рахунки та рух коштів всього оточення заступника Генпрокурора
20 червня, 09:01