Не Укравтодором єдиним: детективи НАБУ звинуватили компанію «Онур» в корупції

КРИМІНАЛ
21.07.2020, 10:43
Не Укравтодором єдиним: детективи НАБУ звинуватили компанію «Онур» в корупції
Фото: Twitter

Боротьба з корупцією у сфері дорожнього будівництва України набрала небачених до сьогодні обертів.

Вже кілька років поспіль "Останній Бастіон" звертає увагу правоохоронців увагу на діяльність кримінальної структури під турецькою вивіскою "Онур".

Її представники фактично наживаються на бюджетних коштах, лишаючи у своєму гаманці сотні мільйонів гривень.

При цьому варто додати, що вони також розграбовують національні надра, які використовують під час будівельних робіт.

Зокрема, у розпал карантину в Чутівському районі Полтавщини спецтехніка "Онур" викопала незаконний кар’єр, звідки підприємливі турецькі ділки налагодили видобуток піску та глини.

Ймовірно тому 20 липня детективи Національного антикорупційного бюро все ж вирішили висунути звинувачення керівництву групи компаній "Онур" щодо участі в корупційних схемах, які діяли (а може і діють зараз) за колишнього керівника Укравтодору — поляка Славоміра Новака.

За офіційним повідомленням пресслужби НАБУ, у Львівському офісі турецької дорожньої корпорації було проведено обшук, одному з керівників "Онуру"— Емре Караахметоглу — оголосили підозру.

Між тим, слід зауважити, що співпраця Державного агентства автомобільних доріг України з вказаною компанією турецької прописки має давню історію і багато питань.

Одним з яких є найбільша й водночас унікальна ціна за кілометр нового автошляху — 420 мільйонів гривень!

Оголошений Укравтодором місяць тому тендер на загальну суму 12,58 мільярда гривень з метою спорудження майже 30-кілометрової дороги у Дніпропетровській області претендує виграти саме "Онур".

Адже власне турецька компанія, за винятком хіба української "Автомагістралі-Південь", має річний дохід не менше від третини тендеру, тобто 3,77 мільярда гривень.

У проєктній документації на сайті публічних закупівель "Prozorro" наголошується, що переможець повинен спорудити 29500 метрів цементобетонної дороги, а також допоміжні штучні споруди (1 естакаду через річку Оріль довжиною 590 метрів, 6 шляхопроводів по 357 метрів, 2 скотопрогони по 102 метри, 11 шляхопроводів для сільгосптехніки по 517 метрів, 28 водопропускних споруд і 4 транспортні розв’язки в різних рівнях).

Цілком імовірно, що навіть кримінальне провадження щодо співпраці зі Славоміром Новаком не стане на заваді для керівництва "Онуру" вкотре взятися за освоєння сотень мільйонів гривень із бюджету.

Адже в "Останньому Бастіоні" добре знають, яким саме чином турецькій компанії вдалося так довго триматися на плаву в Україні та й ще збагатити низку чиновників найвищого державного рангу.

Автор : Останній Бастіон
Читайте також:
Кримінал
Щоб приховати міжнародні поставки, ділки спочатку відправляли товар підконтрольній компанії на Близькому Сході.
вчора, 17:56
Кримінал
Він брав участь у змові про передачу 3 млрд грн в інтересах рф.
вчора, 15:28
Кримінал
У наступному засіданні 13 лютого суд буде вирішувати, чи зупиняти розгляд справи Костянтина Юсубова
вчора, 13:37
Кримінал
Його підозрюють у заволодінні коштами селищної громади на Львівщині.
вчора, 11:21
Кримінал
Мирослава Носу підозрюють у привласненні бюджетних коштів на суму понад 1,5 мільйона гривень
17 січня, 22:00