Два світи

25.04.2020, 12:45
Два світи

У Туреччині відкрили лікарню з найбільшим відділенням інтенсивної терапії у Європі. А може ви, панове, щось чули – щось наші відкрили?

Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган 20 квітня 2020 року відкрив у Стамбулі міську лікарню з найбільшим відділенням інтенсивної терапії у Європі, оскільки країна активізує боротьбу зі спалахом коронавірусу.

«Туреччина, стоячи на власних ногах, демонструє свою міць у той час, коли міжнародні організації втрачають вплив і не відповідають призначенню», ‒ цитує президента Hürriyet

Нова лікарня у Стамбулі
Нова лікарня у Стамбулі
Фото:AA Photo

Нова лікарня розрахована на 2682 ліжко-місця, повідомив голова Міністерства охорони здоров’я Туреччини Фахреддін Коджа.

Окрім того, міністр промисловості і технологій Мустафа Варанк запевнив, що у Туреччині до кінця травня буде виготовлено 5 тисяч апаратів штучної вентиляції легень.

Президент Ердоган, звертаючись до учасників церемонії, заявив, що у період, коли в умовах пандемії міжнародні структури втрачають свою значущість, Туреччина демонструє світові силу і самодостатність.

А може ви, панове, щось чули – як воно тут у нас, щось наші відкрили? Можливо, я щось проґавив?

Можливо, лікарню у райцентрі, чи ще деінде? Чи, можливо, школу? Чи хоча б новий дитсадок? Чи марно на це сподіватися?

Не заглиблюючись у складнощі державного військово-політичного устрою Туреччини, останнім часом можна спостерігати за стрімким зростанням впливу цієї країни на міжнародній арені. І війна у Лівії та Сирії, зокрема, продемонструвала, що військово-політичне керівництво Туреччини, використовуючи новітні технології у застосуванні безпілотних літальних апаратів, кардинально змінило ситуацію на користь союзників Ердогана.

А до чого Туреччина у наших, так би мовити, козацьких справах?

У своїх публікаціях на шпальтах Останнього Бастіону ми неодноразово розповідали про дбайливих господарів та справжніх патріотів своєї Батьківщини ‒ Туреччини, компанію ОНУР. 

Зокрема тут: Нео-феодали з глиняних кар’єрівСлідчих, які розслідували розкрадання надр, хочуть судити – ДБР«Онур» підозрюють у розоренні надр на 243 млн грн

На будь-яку проблему, за Гумільовим, існує три погляди: з мишачої нірки, з висоти пагорбу, з висоти орлиного польоту.

Оце й доводиться з прикрістю «визнавати», що авторське бачення «з мишиної нірки» дій турецької компанії ОНУР, як розкрадачів українських надр, межувало чи не з невіглаством. Наразі дивуюся своїй обмеженості, бо «справжніх патріотів Туреччини» звинувачував у якихось шахрайських діях на території нашої держави!

Тим більше, коли ми із цілком пояснимою заздрістю спостерігаємо за відкриттям надсучасних лікарень, аеропортів, побудовою у Туреччині європейських доріг, чи вірніше – турецьких доріг у Європі. Враховуючи, зокрема, й це – інфраструктурне, логістичне зростання у державних масштабах, розумієш, що у країни є дбайливий господар, є турботливі і бережливі мешканці.

І водночас жалкуєш, бо українські реалії поки що навіть помріяти не дозволяють про сучасну лікарню з відповідним «фаршем», в якій елементарний апарат ШВЛ не був би небаченим дивом. Зітхаємо важко, бо такої, на кшталт турецької, лікарні нам не бачити, як своїх вух. Як, на жаль, і багато чого іншого.

Один «дбайливий госпідар» і «щирий патріот рідного міста» будує у Полтаві ОДИН протитуберкульозний диспансер уже більше п'ятнадцяти років, вартість «новобудови» сягнула мільярда гривень, а кінця-краю будівництва все ще не видно.

Інші «госпідарі» зводять фонтани за десятки мільйонів гривень. 

Не менш відомий «госпідарник» знімає серіальчики про «Руїну» та розповідає у своїх «відосиках для нароту» про численні та неймовірні успіхи його команди. 

Відвідавши сьогодні на прохання мешканців села Терентіївка Полтавського району місце чергового розкрадання надр патріотами Турецької республіки, почув на свою адресу від одного із них: «Мі как копала, так і будєм капать, і нічого ві нам не сделаєтє. На Чутово мі как капал, так і капаєм. Кріша у нас железобєтонная». 

Автор відійшов, розвів руками, сплюнув спересердя.

Масштаби розкрадання майна громад сягають мільярдів гривень.

У той час, коли одні підприємства, оббиваючи бюрократичні пороги, отримують спеціальні дозволи, проводять ОВД, виготовляють проєкти розробок родовищ, сплачують рентні, податкові та усі інші платежі, інші, користуючись повною безкарністю, паралельно і патріотично грабують державу. І нас разом з вами. 

Два світи_3

Договір між ПП « Вибір» і Полтавською обласною державною адміністрацією про оренду земельної ділянки для розміщення та експлуатації основних, підсобних та допоміжних будівель та споруджень.

Дерева, які чимось завинили перед патріотами Турецької Республіки і перед «патріотами» України на території орендованої у Полтавської ОДА ділянки.
Дерева, які чимось завинили перед патріотами Турецької Республіки і перед «патріотами» України на території орендованої у Полтавської ОДА ділянки.

І наостанок. 

Патріоти Турції, у особі компанії ОНУР, відправляють майже усі награбовані напрацьовані кошти на будівництво нових лікарень, аеропортів, магістралей, etc.
Їм байдуже на Україну, на українців. Їм байдуже, бо байдуже нам. 

243 мільйони доведених експертизою збитків у рамках однієї кримінальної справи вистачить для побудови нової лікарні у райцентрі. Або нової школи. Або нового сучасного дитсадка.

По Агенції автомобільних доріг, очолюваній «патріотами» Голбаном - Басаном - Синєгубовим, понад 11 кримінальних справ, і також зі збитками у сотні мільйонів гривень.

По Онуру - десятки кримінальних справ зі збитками у сотні мільйонів гривень.

У наступних матеріалах ми розповімо хто заохочує патріотів Турецької Республіки розкрадати українські надра для розвитку Турецької Республіки, та хто, кого, і як з «патріотів» України заохочують патріоти Туреччинини для збагачення своєї компанії та Турецької Республіки.

Автор : Геннадій Сікалов
Читайте також:
Полтава
Бути військовослужбовцем і студентом одночасно — складно, але можливо. Прикладом слугує досвід «чорного запорожця» Миколи Кушніра.
04 лютого, 17:20
Полтава
Завдяки спільним зусиллям учнів й учителів Соколово-балківська школа — переможець в обласному конкурсі екологічних громадських ініціатив.
04 лютого, 12:04
Світ
У кожного у цьому світі свої пріоритети. Комусь ближчі церковні догми, писані фанатиками, іншим навпаки важливі знання й уміння.
14.12.2023, 13:37
Життя
Україні є чого повчитися. Наші країни мають спільне історичне минуле, але у соціальних стандартах між нами прірва.
22.09.2023, 10:07
Життя
Німецькі педагоги вирішили провести експериментальне дослідження в одному приватних дошкільних закладів Мюнхена.
03.08.2023, 18:35
Світ
Все це заради того, щоби не спілкуватися російською мовою і не стати частиною російськомовного простору Естонської республіки.
08.08.2022, 21:07