Неандертальці вимерли через любов до жінок

ІСТОРІЯ
10.07.2023, 13:28
Неандертальці вимерли через любов до жінок
Фото: google

Науковці висувають різноманітні гіпотези щодо вимирання неандертальців, серед яких є справді екстравагантні припущення.

Згідно з одним із досліджень французьких учених, неандертальці вимерли за 10 тисяч років через зниження народжуваності. Якщо це так, то з яких причин це могло статися? Схоже, що виною тому стали жінки Homo Sapiens, до яких чоловіки-неандертальці, очевидно, відчували слабкість.

Відомо, що неандертальці та Homo Sapiens розвивалися паралельно один одному. Неандертальці розселилися по всьому світу і пристосувалися до холодного клімату, в той час, як сучасні люди тривалий час жили виключно в Африці. Зустріч обох видів, згідно з генетичними даними, сталася приблизно 250 тисяч років тому, коли сучасні люди стали залишати Африку.

Чому і як відбувалося схрещування неандертальців із сучасними людьми, науковцям досконально невідомо. На думку низки експертів, стосунки між видами могли бути добровільними. Неандертальці були сильнішими за сучасних людей. Кістки говорять про те, що чоловіки були дуже мускулистими. За формою черепів можна зробити висновки, що їхні обличчя були більш грубими і мужніми.

Крім того, на думку вчених, голоси неандертальців були гучнішими та лютішими. Тож цілком можливо, що жінок Homo Sapiens такі "брутальні" чоловіки приваблювали.

Гібриди могли бути менш плідними. У природі існує багато тому прикладів. Часто гібриди не дають потомство зовсім або дають тільки в одному напрямку. Наприклад, мули, тобто гібриди, отримані внаслідок схрещування осла і кобили, виходять безплідними. Пилок рослини Capsella rubella може успішно запліднювати насіння Capsella grandiflora, але не навпаки.

Цілком можливо, що і неандертальців призвела до вимирання їхня гібридизація. Щоправда, поки що це тільки припущення. На користь цієї версії свідчить те, що сліди змішання сучасних людей з неандертальцями можна знайти тільки в ДНК ядер. У ДНК мітохондрій вони відсутні. ДНК мітохондрій передається виключно по материнській лінії. Таким чином з упевненістю можна сказати, що матерів-неандертальців у наших предків бути не могло.

вибір редакції
Читайте також:
Історія
Славнозвісний «шлях із варягів у греки» збагатив чимало середньовічних держав. Найбільший зиск тоді мали Хазарія, Русь, Візантія і араби.
10.12.2023, 08:48
Історія
Поселенню, що знаходиться у центральній частині Анатолійського півострова, понад 2000 років. Зараз його досліджують турецькі археологи.
07.11.2023, 20:10
Історія
Археологи вважають, що вони на крок ближчі до підтвердження місця перебування Ноєвого ковчега.
29.10.2023, 10:28
Історія
Вона присвячена археологам, які, попри утиски й репресії, здійснили важливі наукові відкриття.
25.10.2023, 17:31
Світ
У французькому селищі Лавó науковці виявили артефакти VI-V століть до Різдва Христового. Подібні знахідки нині — велика рідкість.
26.09.2023, 18:03
Історія
Міжнародна команда науковців дослідила нещодавно виявлений комплекс поховань у долині Туран-Уюк і віднесений до скіфської доби.
11.09.2023, 18:35