Нейробіологи виявили частину мозку, яка відповідає за свідоме сприйняття

31.07.2023, 19:43
Нейробіологи виявили частину мозку, яка відповідає за свідоме сприйняття
Фото: Science Alert

Приголомшливе дослідження проливає світло на різницю між тим, що сприймає людський мозок, і тим, що люди свідомо усвідомлюють.

Такі відомості оприлюднило спеціалізоване видання "Science Alert" із посиланням на науковців Каліфорнійського університету, передає медіаагенція "Останній Бастіон".

Фахівці у галузі нейробіології залучили до свого медичного експерименту 10 пацієнтів з епілепсією, яким планувалося встановити електроди безпосередньо у черепі.

«Ми зафіксували стійку мозкову активність у потилично-скроневій ділянці зорової кори у задній частині мозку. Вона значно знижувалася, але зберігалася навіть після зникнення візуального стимулу. Ймовірно, стійка активність у зоровій корі може передаватися назад у префронтальну кору, яка відповідає за управління думками та діями», – йдеться у висновках дослідження.

Іншими словами, у виявленій нервовій області людина не просто щось помічає, але й помічає те, що вона це помічає, розуміючи й відчуваючи мозком сам процес.

Між іншим, як раніше вже повідомляла інформаційна агенція "Останній Бастіон", японські науковці навчилися вбивати ракові клітини одним тільки щепленням.

вибір редакції
Читайте також:
Життя
Препарат, винайдений для подолання малярії, свідомо пропонували хворим на коронавірус. 45-й президент США уникнув відповідальності.
16 лютого, 21:49
Життя
Міжнародна команда науковців з американського і німецького космічних агенств дійшла приголомшливого висновку. Вони дослідили 4 астероїди.
16 лютого, 19:21
Світ
Цей нерухомий об'єкт може бути найдавнішою спорудою Європи. Хто і з якою метою його збудував, наразі досліджує міжнародна команда науковців.
15 лютого, 06:06
Життя
Альберт Ейнштейн був першовідкривачем «темної енергії» ?
03 лютого, 11:18
Життя
Канадські дослідники вивчили склад порід, які вийшли на поверхню Землі із появою перших континентів. Результати приголомшили науковців.
02 лютого, 06:04
Життя
Рослини реагують на небезпеку та передавають повідомлення один одному.
17 січня, 17:44