Нейробіологи виявили частину мозку, яка відповідає за свідоме сприйняття

31.07.2023, 19:43
Нейробіологи виявили частину мозку, яка відповідає за свідоме сприйняття
Фото: Science Alert

Приголомшливе дослідження проливає світло на різницю між тим, що сприймає людський мозок, і тим, що люди свідомо усвідомлюють.

Такі відомості оприлюднило спеціалізоване видання "Science Alert" із посиланням на науковців Каліфорнійського університету, передає медіаагенція "Останній Бастіон".

Фахівці у галузі нейробіології залучили до свого медичного експерименту 10 пацієнтів з епілепсією, яким планувалося встановити електроди безпосередньо у черепі.

«Ми зафіксували стійку мозкову активність у потилично-скроневій ділянці зорової кори у задній частині мозку. Вона значно знижувалася, але зберігалася навіть після зникнення візуального стимулу. Ймовірно, стійка активність у зоровій корі може передаватися назад у префронтальну кору, яка відповідає за управління думками та діями», – йдеться у висновках дослідження.

Іншими словами, у виявленій нервовій області людина не просто щось помічає, але й помічає те, що вона це помічає, розуміючи й відчуваючи мозком сам процес.

Між іншим, як раніше вже повідомляла інформаційна агенція "Останній Бастіон", японські науковці навчилися вбивати ракові клітини одним тільки щепленням.

Читайте також:
Життя
Навіть кілька хвилин біля водойми заспокоюють людину і навіть покращують її уяву.
08 липня, 10:39
Світ
Традиційно вважалося, що навколо осердя нашої галактики обертаються найстаріші за віком зірки. Проте виявилося, що це не зовсім так.
27 червня, 21:42
Життя
Найближчі родичі бджіл діляться знаннями так само як люди чи шимпанзе. Ймовірно, їхній колективний розум більш особистий, ніж вважалося.
20 червня, 08:21
Історія
У долині Нілу робили спроби лікувати пухлини мозку хірургічним шляхом понад 4000 років тому. Проте невідомо, чи допомогло це пацієнтам.
14 червня, 21:43
Історія
Предки українців були різного етнічного походження. І тільки за княжої влади у престольному Києві змогли перетопитися на єдину спільноту.
13 червня, 07:09
Історія
Цього дня народився відомий угорський єврей-винахідник Дéнніш (Ґюнсцберґ) Ґáбор. Він знаний у світі як «батько голографії».
05 червня, 21:43