Нейробіологи виявили частину мозку, яка відповідає за свідоме сприйняття

31.07.2023, 19:43
Нейробіологи виявили частину мозку, яка відповідає за свідоме сприйняття
Фото: Science Alert

Приголомшливе дослідження проливає світло на різницю між тим, що сприймає людський мозок, і тим, що люди свідомо усвідомлюють.

Такі відомості оприлюднило спеціалізоване видання "Science Alert" із посиланням на науковців Каліфорнійського університету, передає медіаагенція "Останній Бастіон".

Фахівці у галузі нейробіології залучили до свого медичного експерименту 10 пацієнтів з епілепсією, яким планувалося встановити електроди безпосередньо у черепі.

«Ми зафіксували стійку мозкову активність у потилично-скроневій ділянці зорової кори у задній частині мозку. Вона значно знижувалася, але зберігалася навіть після зникнення візуального стимулу. Ймовірно, стійка активність у зоровій корі може передаватися назад у префронтальну кору, яка відповідає за управління думками та діями», – йдеться у висновках дослідження.

Іншими словами, у виявленій нервовій області людина не просто щось помічає, але й помічає те, що вона це помічає, розуміючи й відчуваючи мозком сам процес.

Між іншим, як раніше вже повідомляла інформаційна агенція "Останній Бастіон", японські науковці навчилися вбивати ракові клітини одним тільки щепленням.

Читайте також:
Життя
Штучний інтелект допоміг американським науковцям виявити до 300 виразів морди чотирилапих улюбленців. Вивчення лицьових сигналів тривають.
вчора, 21:47
Життя
Під час експерименту з'ясовано вплив часток синтетичного полімеру на різних етапах життя гризунів. Людей виявлені зміни теж стосуються.
13 січня, 12:34
Життя
Завдяки імунній системі ми маємо шанс протистояти прихованим загрозам.
01 січня, 11:27
Життя
Скільки саме нейронів, кровоносних судин і інших елементів роблять нас такими, якими ми є?
31.12.2024, 11:07
Життя
Мозок представників виду Homo sapiens sapiens опрацьовує інформацію зі швидкістю близько 10 біт на секунду. Науковцям вдалося з'ясувати це.
29.12.2024, 18:41
Історія
Прадавні геноми, — останнє слово у питанні про походження індоєвропейських мов. Науковці знову приголомшили широкий загал.
29.12.2024, 14:07