Нейробіологи виявили частину мозку, яка відповідає за свідоме сприйняття

31.07.2023, 19:43
Нейробіологи виявили частину мозку, яка відповідає за свідоме сприйняття
Фото: Science Alert

Приголомшливе дослідження проливає світло на різницю між тим, що сприймає людський мозок, і тим, що люди свідомо усвідомлюють.

Такі відомості оприлюднило спеціалізоване видання "Science Alert" із посиланням на науковців Каліфорнійського університету, передає медіаагенція "Останній Бастіон".

Фахівці у галузі нейробіології залучили до свого медичного експерименту 10 пацієнтів з епілепсією, яким планувалося встановити електроди безпосередньо у черепі.

«Ми зафіксували стійку мозкову активність у потилично-скроневій ділянці зорової кори у задній частині мозку. Вона значно знижувалася, але зберігалася навіть після зникнення візуального стимулу. Ймовірно, стійка активність у зоровій корі може передаватися назад у префронтальну кору, яка відповідає за управління думками та діями», – йдеться у висновках дослідження.

Іншими словами, у виявленій нервовій області людина не просто щось помічає, але й помічає те, що вона це помічає, розуміючи й відчуваючи мозком сам процес.

Між іншим, як раніше вже повідомляла інформаційна агенція "Останній Бастіон", японські науковці навчилися вбивати ракові клітини одним тільки щепленням.

Читайте також:
Світ
T-Rex — один із найпопулярніших давніх хижаків. Саме цей вид динозаврів надихнув команду дослідників на створення торбин з його шкіри.
01 травня, 21:32
Життя
Раніше невідома галактика знаходиться на відстані 13,4 мільярда світлових років. Це означає, що вона сформувалася на зорі Всесвіту.
23 березня, 11:45
Історія
Нашестя степових кочовиків відрізнялося від пізнішого вторгнення аварів. Але гуни не тільки сильно змінили політичний ландшафт Європи.
28 лютого, 14:54
Життя
Міжнародна команда науковців зробила невтішні висновки. Залежні від екранів юнаки та юнки мають часті психічні розлади, які прогресують.
23 лютого, 07:01
Життя
Фізики з'ясували, що деякі рецептори ссавців мають унікальні властивості. У процесі еволюції розвинулися різні типи магнітних сенсорів.
09 лютого, 10:34
Історія
Фібоначчі та його послідовність: Код природи та мистецтва
08 лютого, 07:18