Нейробіологи виявили частину мозку, яка відповідає за свідоме сприйняття

31.07.2023, 19:43
Нейробіологи виявили частину мозку, яка відповідає за свідоме сприйняття
Фото: Science Alert

Приголомшливе дослідження проливає світло на різницю між тим, що сприймає людський мозок, і тим, що люди свідомо усвідомлюють.

Такі відомості оприлюднило спеціалізоване видання "Science Alert" із посиланням на науковців Каліфорнійського університету, передає медіаагенція "Останній Бастіон".

Фахівці у галузі нейробіології залучили до свого медичного експерименту 10 пацієнтів з епілепсією, яким планувалося встановити електроди безпосередньо у черепі.

«Ми зафіксували стійку мозкову активність у потилично-скроневій ділянці зорової кори у задній частині мозку. Вона значно знижувалася, але зберігалася навіть після зникнення візуального стимулу. Ймовірно, стійка активність у зоровій корі може передаватися назад у префронтальну кору, яка відповідає за управління думками та діями», – йдеться у висновках дослідження.

Іншими словами, у виявленій нервовій області людина не просто щось помічає, але й помічає те, що вона це помічає, розуміючи й відчуваючи мозком сам процес.

Між іншим, як раніше вже повідомляла інформаційна агенція "Останній Бастіон", японські науковці навчилися вбивати ракові клітини одним тільки щепленням.

Читайте також:
Життя
Міжнародна команда науковців дослідила функціонал і зовнішність земного ядра. Їхня мета — з'ясувати, який у нього тип теплової конвекції.
23 квітня, 21:41
Життя
Деякі пробіотики сприятливо впливають на організм під час низки захворювань, зокрема метаболічних. Раніше на це не звертали уваги.
21 квітня, 19:49
Світ
Під час приголомшливого експерименту науковці отримали золото завтовшки з атом. Вони використали старовинну ковальську методику.
19 квітня, 06:01
Історія
У Теотіуакані виявили сліди кількох давніх землетрусів. Перші із них сприяли процвітанню міста, а останнє — його остаточному занепаду.
17 квітня, 21:49
Життя
Холоднокровні земноводні істоти видають крики, які люди не чують. Встановити цей факт вдалося у бразильських тропічних лісах.
15 квітня, 21:39
Історія
Наше прадавнє минуле досі припадає пилом попри численні розвідки. Дослідники зосереджуються на одному предметі, не бачачи загальної картини.
11 квітня, 19:36