Нещасне дитинство прискорює старіння, – американські медики

СВІТ
24.06.2023, 16:42
Нещасне дитинство прискорює старіння, – американські медики
Фото: Medical Express

Погане ставлення батьків, постійні сварки та негативні переживання у ранньому віці пов'язані з прискореним епігенетичним старінням.

До таких висновків дійшли фахівці з Медичної школи Файнберґа Північно-Західного Університету США, передає медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на видання "Medical Express".

Під час 30-річного дослідження медики з'ясували, що до несприятливого дитячого досвіду, який прискорює старіння, належать:

  • насильство (у тому числі й зґвалтування – прим. ред.);
  • жорстоке поводження;
  • бездоглядність;
  • нестабільність у сім'ї.

«Епігенетичний вік добровольців – безпосередніх учасників експерименту – розрахували за ступенем метилювання ДНК. У людей з нещасливим дитинством і поганими спогадами про нього, – він був вищий за хронологічний», – коментують свої висновки американські дослідники.

Також фахівці з Медичної школи Файнберґа Північно-Західного Університету США зауважують, що люди, чиє дитинство не було безхмарним, частіше палять цигарки й вживають алкоголь, рідше одружуються і менше заробляють.

«Раніше ми з'ясували, що пережите у дитинстві цькування та жорстоке поводження з боку як батьків, так і старших братів/сестер підвищує ризик ранньої смерті у зрілому віці. На жаль, психосоматика має сильний вплив на нашу фізіологію», – додали дослідники.

Крім того, медіаагенція "Останній Бастіон" закликає своїх читачів пам'ятати про те, що науковці довели, – померлі повністю відчувають навколишній світ і усвідомлюють: їх "більше немає".

Читайте також:
Життя
Штучний інтелект допоміг американським науковцям виявити до 300 виразів морди чотирилапих улюбленців. Вивчення лицьових сигналів тривають.
вчора, 21:47
Життя
Під час експерименту з'ясовано вплив часток синтетичного полімеру на різних етапах життя гризунів. Людей виявлені зміни теж стосуються.
13 січня, 12:34
Життя
Завдяки імунній системі ми маємо шанс протистояти прихованим загрозам.
01 січня, 11:27
Життя
Скільки саме нейронів, кровоносних судин і інших елементів роблять нас такими, якими ми є?
31.12.2024, 11:07
Життя
Мозок представників виду Homo sapiens sapiens опрацьовує інформацію зі швидкістю близько 10 біт на секунду. Науковцям вдалося з'ясувати це.
29.12.2024, 18:41
Історія
Прадавні геноми, — останнє слово у питанні про походження індоєвропейських мов. Науковці знову приголомшили широкий загал.
29.12.2024, 14:07