Незмінна проблема Харкова і Сум — близькість до країни-терориста

ВІЙНА
07 квітня, 17:19
Незмінна проблема Харкова і Сум — близькість до країни-терориста

Поки у ворогів будуть ракети, дрони і авіабомби, вони нищитимуть українські міста. Найбільше страждатимуть у прикордонній/прифронтовій зоні.

На цьому вкотре наголосив військово-політичний оглядач вітчизняної аналітичної спільноти «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко. За його словами, надмала відстань у рамках застосування різної номенклатури зброї робить її максимально вразливою.

Фактично, майже щоденні удари окупантів по Харкову, а також Сумам, є на думку ворога більш ефективними, ніж по глибоко тиловій Україні. Проблематика того ж Харкова дуже схожа на проблематику Одеси, якщо говорити про такий компонент терору як нальоти дронів-камікадзе і час реагування на загрозу у стадії попередження, а не нейтралізації за фактом.

«Буду відвертим, росія перейшла до тактики подвійних ударів по Харкову, як і по Одесі. Водночас до Одеси смертоносні БПЛА рашистів підлітають із боку моря, на наднизьких висотах, що ускладнює їхнє виявлення, супровід цілі та знищення глибоко над море. З урахуванням того, що Одеса стоїть вище за рівень моря, дронам ще й необхідно долати схили.

Натомість у бік Харкова дрони-камікадзе летять не на наднизьких висотах, але мінімальна відстань від кордону із росією не дозволяє ефективно й швидко відпрацювати всі цілі мобільним групам. У цьому випадку, що для Одеси, що для Харкова, а також і для Сум, є актуальними не тільки мобільні групи перехоплення, а й мобільні ЗРК малого радіуса дії, наприклад, «L3Harris Vampire».

Також мене трохи бентежить, чому із нашого боку, а так само із боку наших партнерів, не звучали пропозиції про постачання ЗРК «Roland», які є в достатній кількості як пускових, так і ракет до них у Німеччині, й не тільки там. Проти «Shahed-136», в умовах складності перехоплення мобільною групою, вказані ЗРК були б дуже доречними», — слушно підсумував Олександр Коваленко.

Читайте також:
Війна
За минулий тиждень московитські загарбники завдали кілька потужних ракетно-дронових ударів по Україні. Головна мета — знеструмити міста.
31 березня, 10:26
Війна
Не можна миритися з порушеннями повітряного простору країн НАТО. Тому російські ракети необхідно збивати.
25 березня, 15:20
Війна
Авіація Повітряних сил Польщі була приведена до стану бойової готовності через ракетні удари рф по території України
13 січня, 14:05
Опінії
Як показали минулі ракетні обстріли України — росія не здатна сама виробляти зброю. Особливо, зброю високоточну й технологічну...
03 січня, 19:47
Війна
Жодна країна світу ніколи не воювала з подібною зброєю. Жодна країна світу не відбила такі атаки.
02 січня, 15:45