Нідерланди віддають Україні всі свої F-16 - і це лише початок

ВІЙНА
21 серпня, 09:03
F-16 повітряних сил Нідерландів
F-16 повітряних сил Нідерландів
Фото: Koninklijke Luchtmacht

Для Нідерландів передача Україні 42 винищувачів F-16 - це всі винищувачі цієї моделі у строю власних повітряних сил

Повітряні сили України отримають усі наявні у Нідерландів багатоцільові винищувачі F-16, які будуть передані після того, як завершиться навчання українських пілотів та техніків.

Саме така домовленість була досягнута під час зустрічі Володимира Зеленського з нідерландським премʼєр-міністром Марком Рютте.

"Ми з Марком Рютте домовились про кількість F-16, які будуть надані Україні – після тренування наших пілотів та інженерів. 42 літаки. І це лише початок", - йдеться в дописі Зеленського

Враховуючи те, що у Нідерландів загалом 42 винищувачі F-16, то це означає передачу всіх машин. Навіть тих, які були законтрактовані приватною компанією Draken International.

А ось примітка, що "це лише початок", цілком може означати, що кількість машин буде ще більшою. Й очікуваним донором є звісно Данія, яка разом із Нідерландами також отримала відповідний дозвіл від США щодо реекспорту винищувачів до України.

І якщо Данія повторить вчинок Нідерландів і посилить Україну всіма своїм авіапарком F-16, то мова буде йти про ще 44 машини, хоча за даними Military Balance лише 30 з них знаходяться у льотному стані.

Нідерланди віддають Україні всі свої F-16 - і це лише початок_1

Водночас необхідно розуміти, що оголошення про готовність передачі машин не означає те, що вони будуть передані у один момент. Зрештою є величезна вірогідність того, що їх передача буде синхронізована з отриманням країнами винищувачів п'ятого покоління F-35. Зрештою саме перехід на новий літак й дозволяє цим країнам посилити Україну без втрати обороноздатності.

Але все одно, отримання Повітряними силами України нових машин повністю залежить від строків навчання та кількості пілотів та техніків, які опанують нову зброю.

Й дуже хочеться сподіватися, що вони були переглянуті у бік пришвидшення та збільшення, бо поки мова, за неофіційною інформацією, йде про першу групу лише з шести пілотів, які завершать навчання лише до початку літа 2024 року.

Згодом прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте під час пресконференції уточнив, що мова все ж таки може йти про граничну кількість.

"Сьогодні у Нідерландів є 42 літака F-16. З цих 42-х нам потрібні літаки для тренування в Данії і пізніше - в Румунії. І ми збираємося надати остаточно інші літаки. Тобто, я не можу сказати точно. Але ми працюємо від того, що у нас є 42 тут, в нашій країні. Але на тому тлі, про який я розповів", - сказав Марк Рютте.

Читайте також:
Війна
Йдеться про літаки в модифікації MLU. Країна передасть для ЗСУ 19 літаків F-16.
21 серпня, 07:07
Війна
У Пентагон зробили заяву про навчання українських пілотів на F-16
09 серпня, 09:10
Світ
Низка європейських країн активно працюють над масштабним проєктом з навчання пілотів Повітряних Сил ЗСУ на західні винищувачі F-16
15 червня, 09:37
Політика
Планування та виконання цих навчань стане для всіх важливим завданням, можливим завдяки координації в межах Контактної групи.
26 травня, 07:40
Війна
Країна лишається «відкритою до можливості» навчання українських пілотів на винищувачах F-16
23 травня, 07:43
Війна
Винищувачі не є "критично важливими" для очікуваного контрнаступу ЗСУ, проте обставини змінюються
22 травня, 07:35