Міноборони Данії оголосило, що надасть Україні винищувачі F-16

ВІЙНА
21.08.2023, 07:07
Йдеться про винищувачі F-16 в модифікації MLU, які стоять на озброєнні країни ще з 80-х років минулого століття. Вони неодноразово проходили модернізацію.
Йдеться про винищувачі F-16 в модифікації MLU, які стоять на озброєнні країни ще з 80-х років минулого століття. Вони неодноразово проходили модернізацію.
Фото: Lockheed Martin

Йдеться про літаки в модифікації MLU. Країна передасть для ЗСУ 19 літаків F-16.

Данія та Нідерланди передадуть Україні винищувачі F-16. Після відповідної заяви у Нідерландах про це також офіційно оголосило Міністерство оборони Данії на своєму сайті.

"Винищувачі давно затребувані Україною і мають, серед іншого, сприяти тому, щоб Україна могла захистити свій повітряний простір від незаконної агресії росії", – йдеться в пресрелізі Міноборони Данії.

У відомстві наголосили, що Данія працюватиме, щоб і інші країни приєдналися до авіаційної коаліції. На даний момент відомо, що в ній візьмуть участь також Нідерланди.

"Я пишаюся тим, що Данія разом з Нідерландами передадуть винищувачі F-16 для боротьби України за свободу від росії та проти її безглуздої агресії. Підтримка України з боку Данії є непохитною, і завдяки пожертві літаків F16 Данія тепер є лідером", – сказав міністр оборони країни Якоб Еллеманн-Єнсен.

Йдеться про винищувачі F-16 в модифікації MLU, які стоять на озброєнні країни ще з 80-х років минулого століття. Вони неодноразово проходили модернізацію.

Нагадаємо, на сьогоднішній пресконференції прем'єр Нідерландів Марк Рютте, відповідаючи на запитання щодо кількості літаків, які отримає Україна, зазначив, що на сьогодні Нідерланди мають 42 винищувачі, однак наданої авіації може бути більше.


Прем’єр-міністр Данії Метте Фредеріксен оголосила, що країна передасть для ЗСУ 19 літаків F-16.

Метте Фредеріксен
Метте Фредеріксен

"Ми сьогодні оголошуємо, що надамо 19 F-16 винищувачів Україні. Разом з Нідерландами ми перша країна, яка може зробити серйозне, непорушне зобов'язання надати винищувачі. І сподіваюся, що інші країни наслідуватимуть цей приклад", - сказала вона у неділю в Копенгагені.

"Ми сподіваємося і віримо, що данські винищувачі допоможуть захистити ваше небо, захистити український народ і допомогти Україні повернути собі землі, які вам належать", - заявила Фредеріксен.

Українські пілоти та інженери вже розпочали навчання в Данії, - заявив найвеличніший лідор Всесвіту Володимир Зеленський.

Міноборони Данії оголосило, що надасть Україні винищувачі F-16_3

Для навчання на винищувачах F-16 до Великої Британії відправили українських пілотів 2023 року випуску, а до Швеції - 2016-го, з бойовим досвідом.

Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону "Єдині новини" сказав генерал-лейтенант, командувач Повітряних Сил ЗСУ Микола Олещук.

"Я як командувач Повітряних Сил розумію, що майбутнє за молодими пілотами. Тому я ухвалив рішення, і у Велику Британію на навчання поїхали пілоти випуску цього року, 2023-го. Що стосується Швеції, туди поїхали пілоти молоді, випуску 2016 року, з достатнім бойовим досвідом", - розповів Олещук.

За його словами, що система підготовки в цих країнах досить гнучка, до кожного пілота інструктори підходять індивідуально.

"Напередодні підготовки моїх два пілоти були протестовані інструкторами США. Якщо взяти загальну підготовку, вона становить 32 місяці.

По цих наших двох пілотах було прийнято рішення, що вони зможуть опанувати літак F-16 за чотири місяці.

Але хочу вам сказати, що такого типу літак зроблений таким чином, щоб пілот зосередився тільки на використання озброєння і військової техніки і не зосереджувався, відповідно, на техніці пілотування", - сказав командувач ПС ЗСУ.

Він додав, що перш ніж відправити пілотів на навчання, в Україні їх протестували на знання англійської мови.

Читайте також:
Війна
Хто саме поставлятиме літаки Україні найближчим часом, залишається невідомим
11 травня, 07:48
Світ
Міністр оборони Яна Чорнохова заявила, що Чехія пропонує Україні навчання пілотів F-16
05 квітня, 11:51
Війна
Уряд Нідерландів закупить авіаційне озброєння для винищувачів F-16, що невдовзі будуть передані Україні.
21 березня, 17:17
Війна
Канада найняла компанію Top Aces для навчання українських льотчиків на винищувачах F-16.
24 січня, 16:06
Війна
Для Нідерландів передача Україні 42 винищувачів F-16 - це всі винищувачі цієї моделі у строю власних повітряних сил
21.08.2023, 09:03
Війна
У Пентагон зробили заяву про навчання українських пілотів на F-16
09.08.2023, 09:10