Німецька опозиція вимагає від України сісти за стіл мирних перемовин

ПОЛІТИКА
27 червня, 14:55
Німецька опозиція вимагає від України сісти за стіл мирних перемовин
Фото: The Times

Однопартійці Анґели Меркель повернулися до пацифістської риторики. Мовляв, Київ має берегти людей, домовившись про кінець війни із Москвою.

Лідер Християнсько-демократичного союзу Німеччини Фрідрих Мерц, який раніше виступав за збільшення військової допомоги Україні, змінив курс. Нині він вважає, що настав час зосередитися на припинення конфлікту із РФ, передає британське видання The Times.

Кандидат на посаду канцлера днями виступив перед пресою, що «настав час підписувати мирну угоду із росією по Україні». За його словами, Європа втомилася спостерігати за кривавою трагедією за своїми східними кордонами.

У минулому чільний лідер правоцентристської опозиції Фрідрих Мерц неодноразово наполягав на тому, щоби Берлін надав Києву всеосяжну підтримку. Він навіть вимагав від канцлера Олафа Шольца партію крилатих ракет великої дальності типу «Taurus».

Однак після нещодавніх виборів до Європейського парламенту його позиція дещо змінилася. Тепер пан Мерц віддає перевагу перемир'ю,  і  не важливо, на яких (чиїх?!) умовах воно буде укладено.

«Ми маємо бачити, що відкриваємо можливості для того, щоби в якийсь момент покласти край цьому конфлікту. Досить уже на марне проливати кров»,— заявив однопартієць Меркель в інтерв'ю громадській телерадіокомпанії ZDF.

Схоже, що пан Мерц також поставив примирливіший тон у питанні військової підтримки України зі сторони Німеччини. Берлін надав або вже пообіцяв військову допомогу на суму 34 мільярди євро, що робить Німеччину другим за величиною західним спонсором України після США.

Однак конкурент Шольца пом'якшив свої висловлювання про військову допомогу: «Я вважаю, що ми зробили занадто мало і занадто пізно. Я завжди казав, що на самому початку потрібно було зробити більше. Але нині вже 23 червня 2024 року. Немає сенсу озиратися на два з половиною роки тому. Ми маємо дивитися вперед заради миру».

Згідно із національними опитуваннями, ХДС та його баварська філія ХСС можуть стати найбільшим політичним блоком у Бундестазі на загальних виборах наступного року. Цього місяця вони посіли перше місце на виборах до Європейського парламенту.

Це означає, що пан Мерц має всі шанси обійняти посаду канцлера, якщо йому вдасться утримати своїх суперників усередині партії. Проте ХДС перебуває під сильним тиском у трьох східних землях Німеччини, де в вересні будуть обрані нові уряди.

Нині правопопулістка й одночасно проросійська партія «Альтернатива для Німеччини», яка виступає за негайне примирення з Москвою та зняття санкцій із РФ, лідирує за результатами опитувань у всіх трьох регіонах.

Серія поразок ХДС не тільки послабить позиції Мерца всередині партії, але і змусить його створювати місцеві коаліції з іншими силами, які хочуть миру з РФ. Наприклад, із нещодавно створеним лівопопулістським Союзом Сари Ваґенкнехт.

Опитування показують, що майже половина виборців Східної Німеччини вважають за необхідне скоротити, або й зовсім припинити постачання зброї на Україну. Більшість жителів Західної Німеччини хотіли, щоби постачання збільшилися, або збереглися на теперішньому рівні.

Трохи більш аніж половина німців у цілому по країні вважають, що слід докласти більше дипломатичних зусиль для припинення конфлікту. Ці тенденції знаходять відлуння у передвиборчих стратегіях основних партій.

Зміна тону Мерця — це вираження сумнівів правих центристів у доцільності збереження запеклої підтримки України на виборах: «Ми знаємо, що з таким підходом навряд чи виграємо квітковий горщик. Але ми робимо це просто тому, що вважаємо це правильним».

А проте, медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує своїм читачам, як кілька тижнів тому вітчизняний нахилянт ухилянтів днями відвідав Берлін. Попри теплу зустріч у канцлера і депутатів, деякі ЗМІ критично оцінили цей Зе-вояж.

Читайте також:
Війна
Зміст нового предмету пропагує звичні для московитів «скрєпи», покірність до старших і статеве виховання за канонами юдейського православ'я.
15 листопада, 20:36
Опінії
Британське видання The Economist вирішило зіграти va banque, користуючись очікуваннями українців. Але миру і волевиявлення не буде ще довго.
14 листопада, 20:33
Опінії
Валдай диктатор РФ обрав як місце улюбленої резиденції для себе і своєї родини. А ще, місцем головного російського геополітичного форуму.
10 листопада, 18:49
Опінії
На полиці — жодної книги українською. Питаєш у працівників за будь-яку книгу українською мовою, — отетеріло роблять здивований вигляд.
06 листопада, 20:35
Світ
У порнографії мало шансів досягти великих успіхів на Заході. Адже там доведеться жорстко конкурувати із мультикультурною гомодиктатурою.
13 жовтня, 10:36
Політика
За минулі 2 роки до маленької балтійської республіки в'їхало понад 150 000 мігрантів. Переважна більшість — громадяни України, Білорусі, РФ.
11 жовтня, 14:56