Німецьке турне Голоборотька очима преси ФРН

ПОЛІТИКА
14 червня, 13:47
Німецьке турне Голоборотька очима преси ФРН
Фото: ZDF Heute

Вітчизняний нахилянт ухилянтів днями відвідав Берлін. Попри теплу зустріч у канцлера і депутатів, деякі ЗМІ критично оцінили цей Зе-вояж.

Найбільш компліментарно до Володимира Зеленського поставилося видання Bild. Так, заступника головного редактора Пауль Ронцгаймер підтримав промову ексдиректора «Кварталу 95» перед Бундестаґом, засудивши про бойкот обранців від двох радикальних партій.

«Поведінка цих політиків також показує, яким шляхом піде Німеччина у разі, якщо до влади прийдуть так сили, як «Alternative für Deutschland» та «Bündnis Sahra Wagenknecht – Vernunft und Gerechtigkeit». Тоді Німеччина опиниться на боці воєнного злочинця путіна. У своїй промові Зеленський показав розпач, що відчувається в Україні, бо знає, що на третьому році великої війни про Україну дедалі більше забувають.

Він знає, що саме на це розраховує путін. Нині люди у Німеччині часто кажуть, що вони більше не можуть дивитися на Україну, що вони втомилися, що втрачають інтерес... Українці не можуть дозволити собі втомитися, бо інакше зламає путін і народ згине у мороці історії», — висловився Пауль Ронцгаймер.

Своєю чергою, видання Tagesschau вважає приїзд Зеленського «актом відчаю» задля повернути увагу німців до війни в Україні. Журналісти скептично оцінили словесний пасаж про «наш спільний інтерес у програші путіна», адже німецьке суспільство не готове до поразки РФ на полі бою.

«Для нас очевидно, що цю війну потрібно закінчити так, щоби не було сумнівів, хто переміг. Але Президент України насправді не має ніякого плану перемоги, бо він постійно говорить про мир, про справедливий мир і про програш путіна.

То як можна перемогти, якщо ти постійно говориш про мир? Це свідоме програмування думки західної, у нашому випадку німецької, аудиторії, що Україна здатна перемогти, але сам Зеленський це постійно спростовує», — прокоментував подію помічник редактора видання Матіас Дайс.

Також на шпальтах Tagesschau переконують, що публічні (за межами Бундестаґу — прим. ред.) дебати щодо України в Німеччині протягом двох минулих років велися виключно про задоволення запитів Києва щодо збільшення кількості зброї. Мовляв, Зе-влада водночас забула про те, що Берлін прихистив мільйони українських біженців, яких фінансує.

Нейтральну позицію висловила редакція провідного суспільного мовника країни ZDF Heute. Помітивши, який резонанс викликав виступ Зеленського, журналісти також пояснили, чому партійці з фракцій «Альтернативи для Німеччини» та «Спілки Сари Ваґенкнехт» вийшли із сесійної зали парламенту.

Виявилося, що депутати не просто свідомо проти особи вітчизняного нахилянта ухилянтів, але їхній бойкот зумовлений вимогою виборців, які виступають проти подальшої ескалації російського конфлікту в Україні. Три чверті прихильників обох політичних сил підтримують визвольну боротьбу українців, але вкрай негативно оцінюють корупційну владу під проводом Зе-команди.

І Сара Ваґенкнехт, і Аліс Вайдель (одна із керівників «Alternative für Deutschland» — прим. ред.) приділили велику увагу українському питанню під час передвиборчої кампанії до Європейського парламенту, дистанціюючись від позицій усіх інших партій, представлених у Бундестазі. Вони не захотіли мати нічого спільного із войовничою риторикою своїх головних опонентів — правоконсерваторів із Християнсько-демократичної спілки (партії Анґели Меркель — прим. ред.).

Натомість видання Die Zeit звернуло увагу своїх читачів на те, що Зеленський знову приїхав до Берліна «просити та вимагати, а не дякувати й узгоджувати дорожню карту миру». Начальника кіоскера Андрія Єрмака звинувачено у дорогому популізмі на крові українців, яких Зе-влада завжди використовує за офірного цапа.

Ба більше: Зеленський як і його телевізійний образ Голобородько був щедрим на ура-патріотичні обіцянки, воліючи отримати грошову винагороду від німецьких інвесторів. Щоправда, він не сказав, що ж станеться, у разі, якщо окупаційно-терористичний контингент РФ загарбає Покровськ чи Краматорськ, де іноземні підприємці надумають збудувати власні виробничі потужності.

Впливове серед бізнесових кіл Німеччини видання Der Spiegel висміяло скромний вигляд Зеленського, який, не служивши в армії ні дня, носить військові або напіввійськові однострої. Це також, додають журналісти, посилює негативне ставлення мешканців колишньої Німецької демократичної республіки (утвореної та підконтрольної СССР — прим. ред.) до репрезентантів української позиції у світі у цілому.

Насамкінець подамо позицію двох вищезгаданих партій, чиї парламентарі вийшли із зали під час виступу Голобородька. Прессекретар пані Аліс Вайдель і за сумісництвом відомий у Берліні совєтолог Макс Отте вважає закономірним відмову від прослуховування «жебрака-оратора у камуфляжі».

«Той факт, що наша партія майже у повному складі, за виключенням кількох опортуністів, залишився осторонь промови Зеленського, подає чіткий сигнал розуму проти загальної одержимості. Ми за переговори та за мир, нам остогидла ця війна, яку ведуть путін і Зеленський. Ми відмовляємося слухати того, хто обіймає посаду президента у позаконституційний спосіб», — зауважив Макс Отте.

Лідери «Альтернативи для Німеччини» також заявили, що Україні зараз потрібний «не військовий президент, чий строк повноважень добіг кінця», а «мирний президент, готовий до переговорів, і чия легітимність не піддається сумнівам». Водночас питати про законність перебування путіна при владі ця політична сила чомусь не хоче.

Дещо подібне ставлення до Зе-команди й у політиків, очолюваних лівою популісткою Сарою Ваґенкнехт. Пресслужба партії вимагає від українського уряду «не базікати й не просторікувати, а займатися налагодженням справ миру, утримавшись від украй небезпечної спіралі ескалації».

У цій нещодавно створеній політичній силі, яка на виборах до Європарламенту змогла взяти чимало голосів, потіснивши урядові партії «зелених» і соціал-демократів закликали від Берліна домагатися «завершення бойових дій, припинивши марні смерті невинних людей». Сама Сара Ваґенкнехт зазначила, що засуджує «війну росії в Україні, яка є порушенням міжнародного права».

Раніше медіаагенція «Останній Бастіон» повідомляла про те, що українським захисникам не слід чекати на ракети дальньої дії німецького виробництва, як і на відправлення солдатів Бундесверу. Адже канцлер Олаф Шольц категорично проти цього.

Автор : Відділ моніторингу
вибір редакції
Читайте також:
Війна
Європейські лідери та військові керівники неодноразово попереджали про можливість нападу росії на країни Європи.
вчора, 18:32
Економіка
У листопаді рівень річної інфляції підвищився до 11,2% порівняно з 9,7% у жовтні.
вчора, 16:26
Опінії
Вже можна говорити про наслідки, переможців і переможених, а також вплив подій у Сирії за минулий тиждень на решту світу.
вчора, 10:04
Кримінал
Слуги Феміди із Гааґи досі працюють за методичками часів Холодної війни, ігноруючи дійсність. Дарма втрачений час не поверне людські життя.
10 грудня, 14:51
Політика
Азійську вісь зла, як і Захід, застав зненацька 7-годинний воєнний стан, запроваджений Сеулом. Внутрішньополітична ситуація не стабільна.
06 грудня, 20:33
Світ
Захід зіткнувся з «дикими загрозами тактичного ядерного використання» з боку росії
06 грудня, 18:11