Німецькі компанії стали платити за газ за новою, нав'язаною рф, схемою

СВІТ
01 червня, 11:45
Німецькі компанії стали платити за газ за новою, нав'язаною рф, схемою

Систему платежів за газ із рф змінили енергоконцерни Uniper і RWE з Німеччини, прагнучи відповідати вимогам Москви

Два німецькі енергетичні концерни Uniper і RWE змінили систему платежів за московитський газ, повідомляє DW.

Як повідомили в компанії Uniper, перша виплата була зроблена наприкінці травня, гроші переводяться "у євро відповідно до нового механізму оплати". Деталей найбільший покупець російського газу у ФРН не уточнив. "Процедура була заздалегідь узгоджена з урядом Німеччини і дотримується відповідних директив Європейського Союзу", - йдеться в повідомленні від 31 травня й додається, що це дозволяє виконувати контрактні зобов'язання.

Своєю чергою найбільший в Німеччині постачальник електроенергії RWE також заявив, що змінив свій спосіб оплати відповідно до нових правил і перерахував євро на російський рахунок.

Чи порушені санкції проти московії?

Через санкції, запроваджені Заходом проти московії за війну в Україні, кремлівський бункерний щур владімір путін підписав 31 березня указ, яким зобов'язав російського газового монополіста "Газпром" приймати платежі за газ від компаній із "недружніх країн" лише в рублях.

Від іноземних компаній вимагають відкрити два рахунки - валютний та рублевий в "Газпромбанку". Покупець газу повинен переводити іноземну валюту на валютний рахунок, потім "Газпромбанк", продавши її на Московській біржі, зараховує виручені рублі на рублевий рахунок.

Наприкінці квітня очільниця Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн  заявила, що "платежі в рублях є порушенням санкцій", якщо це не передбачено контрактами. Схему з відкриттям двох рахунків у "Газпромбанку" в ЄС також вважають такою, що суперечить санкціям щодо московії.

У Брюсселі рекомендували компаніям платити на рахунок у російському банку в євро або доларах і робити чітку заяву, що після такого перерахування вони виконали контрактні зобов'язання.

Проблеми можуть розпочатися у компаній лише, якщо вони відкриють другий, рублевий рахунок.

"Газпром" перекриває кран

27 квітня московія припинила постачати газ до Польщі та Болгарії через відмову країн оплачувати поставки в рублях. 21 травня аналогічне рішення московія прийняла в односторонньому порядку щодо Фінляндії. 30 травня "Газпром" припинив експорт до Нідерландів, а також заявив про припинення постачання газу британсько-голландській компанії Shell Energy та данській компанії Orsted з 1 червня у зв'язку з відмовою платити в рублях за новою схемою.

Читайте також:
Світ
Міністр фінансів Німеччини закликав заборонити виробництво електроенергії з використанням газу
01 серпня, 13:35
Світ
Берлін розглядає можливість використання «Північного потоку-2» для СПГ-терміналів
24 червня, 12:56
Світ
Влада Німеччини має скоротити використання газу у промисловості та у сфері виробництва електроенергії
19 червня, 14:28
Світ
Німеччина хоче відмовитись від покупки ізраїльських безпілотників Heron-TP.
10 квітня, 16:05
Світ
Вірогідніше всього, що постачає їх і на даний час
14 лютого, 15:18