Нобелівську премію з літератури отримала француженка Анні Ерно

КНИГИ
06.10.2022, 18:10
Анні Ерно
Анні Ерно

Нобелівський комітет у Стокгольмі назвав ім'я лауреатки премії з літератури 2022 року - нею стала французька письменниця Анні Ерно

У повідомленні комітету зазначено, що премію їй вручили "за сміливість і клінічну гостроту, з якою вона розкриває коріння, відчуження та колективні обмеження особистої пам'яті".

Авторка заявила, що для неї це "велика честь".

Професор Карл-Хенрік Хелдін, голова комітету, сказав, що робота 82-річної письменниці "варта захоплення та витримала випробування часом".

За його словами, вона "сміливо і з клінічною гостротою" розповідала напівавтобіографічні історії, які розкривають "протиріччя соціального досвіду [і] описують сором, приниження, ревнощі або нездатність побачити, хто ти є".

Її книги, зокрема "Місце чоловіка" та "Історія жінки", у Франції вважаються сучасною класикою.

Ерно стала першою француженкою, яка отримала літературну премію. В інтерв'ю шведській телекомпанії SVT Анні Ерно заявила, що відчуває за це відповідальність.

"Я була дуже здивована... Я ніколи не думала, що це станеться на моєму письменницькому ландшафті, - сказала вона. - Це велика відповідальність... свідчити, не обов'язково через моє письменство, але свідчити з точністю та справедливістю щодо світу".

Довідково

Французька письменниця Анні Ерно народилася в 1940 році і виросла в маленькому містечку Івето в Нормандії, де її батьки мали продуктовий магазин і кафе.
 
Перший її роман було опубліковано 1974 року. У ньому, як і в багатьох подальших роботах письменниці, відображено дійсні епізоди її біографії.
 
Однією з найвідоміших книг стала Подія (2000), у ній письменниця розповіла про аборт, який вона зробила у 1963 році. 2021 року фільм був екранізований режисером Одрі Діваном. Він отримав Золотого лева Венеціанського кінофестивалю.

Читайте також:
Книги
Задовго до шумерів у Передній Азії виникла добре згуртована спільнота, що мала унікальні знання. Люди контактували із позаземними істотами.
14 квітня, 20:58
Книги
Західні ж поціновувачі російської літератури, відвідавши Київ, могли б дізнатися про такого Булгакова, про якого не розкажуть у Москві...
08 квітня, 20:28
Книги
Служба зовнішньої розвідки України розсекретила справу-формуляр на Володимира Винниченка.
15.12.2023, 16:14
Книги
Глобальна популяризація нашої національної історії та літератури зазнала фіаско. Провина цілковито лежить на галузевих міністерствах.
25.10.2023, 14:17
Книги
21.IX.1937 світ побачила повість-казка Джона Рональда Руела Толкіна «Гобіт, або Туди та звідти». Це один із перших творів жанру фентезі.
21.09.2023, 17:38
Книги
Він не проти навчання нейромереж на власних творах
27.08.2023, 11:15