Нобелівську премію з літератури отримала француженка Анні Ерно

КНИГИ
06.10.2022, 18:10
Анні Ерно
Анні Ерно

Нобелівський комітет у Стокгольмі назвав ім'я лауреатки премії з літератури 2022 року - нею стала французька письменниця Анні Ерно

У повідомленні комітету зазначено, що премію їй вручили "за сміливість і клінічну гостроту, з якою вона розкриває коріння, відчуження та колективні обмеження особистої пам'яті".

Авторка заявила, що для неї це "велика честь".

Професор Карл-Хенрік Хелдін, голова комітету, сказав, що робота 82-річної письменниці "варта захоплення та витримала випробування часом".

За його словами, вона "сміливо і з клінічною гостротою" розповідала напівавтобіографічні історії, які розкривають "протиріччя соціального досвіду [і] описують сором, приниження, ревнощі або нездатність побачити, хто ти є".

Її книги, зокрема "Місце чоловіка" та "Історія жінки", у Франції вважаються сучасною класикою.

Ерно стала першою француженкою, яка отримала літературну премію. В інтерв'ю шведській телекомпанії SVT Анні Ерно заявила, що відчуває за це відповідальність.

"Я була дуже здивована... Я ніколи не думала, що це станеться на моєму письменницькому ландшафті, - сказала вона. - Це велика відповідальність... свідчити, не обов'язково через моє письменство, але свідчити з точністю та справедливістю щодо світу".

Довідково

Французька письменниця Анні Ерно народилася в 1940 році і виросла в маленькому містечку Івето в Нормандії, де її батьки мали продуктовий магазин і кафе.
 
Перший її роман було опубліковано 1974 року. У ньому, як і в багатьох подальших роботах письменниці, відображено дійсні епізоди її біографії.
 
Однією з найвідоміших книг стала Подія (2000), у ній письменниця розповіла про аборт, який вона зробила у 1963 році. 2021 року фільм був екранізований режисером Одрі Діваном. Він отримав Золотого лева Венеціанського кінофестивалю.

Читайте також:
Книги
Вже багато років письменники-фантасти роблять пророцтва про футуристичні технології, які згодом стають реальністю
24 квітня, 14:20
Книги
Правда про загарбання та злочини росіян на теренах Херсонщини від очевидця подій невдовзі стануть доступні українській громадськості.
01 лютого, 07:51
Книги
Лютневе російське вторгнення і повномасштабна війна вкрай негативно вплинули на галузь книговидання в Україні, як до того жевріло.
20.10.2022, 07:00
Книги
Нащадок воїна з армії Карла XII, який бився з московитами під Полтавою – 32-річний Каролус Льофроос, – повернув українцям борг пращура.
18.07.2022, 08:18
Книги
Наперекір повномасштабній російській агресії вітчизняне книговидавництво не жевріє і не спочиває, а навпаки дивує карколомними новинками.
02.07.2022, 17:01
Книги
Відомий літературний твір карельського і фінського народів висунуто на конкурс Європейської комісії зі збереження історичної спадщини.
15.06.2022, 07:52