Nokia вирішила підкорити Місяць

04.03.2025, 13:44
Nokia вирішила підкорити Місяць
Фото: Tiedepalsta

Коли мережа, створена фахівцями фінляндської компанії, запрацює на супутнику Землі, зв'язок значно поліпшиться. «Nokia» на це сподівається.

Як сповістила провідна газета північноєвропейської країни Helsingin Sanomat, інженери побудували 4G-комплекс, який уже прямує до Місяця. Обладнання мережі зв'язку перебуває на борту ракетоносія «Falcon 9» космічної компанії «SpaceX».

Зазначається, що це — перший випадок, коли повномасштабну техніку для мобільного зв'язку четвергового покоління планується встановити на природному супутнику, а не на земній орбіті. Ракета несе шестифутовий місячний модуль «Athena», до створення кого доєдналася компанія «Intuitive Machines».

«Цьогоріч у січні ми успішно під'єднали систему зв'язку LSCS до модуля «Athena». На наш погляд, це своєрідна «мережу в коробці». Устаткування для 4G встановлене в карбонових композитних панелях. Подорож на Місяць триватиме трохи більше ніж тиждень», — прокоментували у компанії «Nokia».

Доволі знаково, але раніше медіаагенція «Останній Бастіон» уже сповіщала читачів, що японці вирішили добувати гелій-3 на Місяці. Видобуток корисних копалин у космосі, не лише на супутнику Землі, став ближчим до реальності.

Читайте також:
Політика
10 мільйонів роботів до 2040 року.
вчора, 18:16
Політика
Компанія Ілона Маска SpaceX планує запустити у США власний сервіс мобільного зв’язку Starlink.
26 червня, 18:45
Війна
23 червня російські окупаційні сили здійснили спробу атаки на українське узбережжя кількома безпілотними ударними катерами.
24 червня, 09:05
Полтава
Але програє у перегонах ШІ.
23 червня, 17:15
Новини
Amazon вперше показав статистику.
12 червня, 12:29
Опінії
Армія фейкових громадян: нова зброя у війні за контроль над НАБУ.
11 червня, 18:10