Норвежці встановили на дрони гранатомети

СВІТ
06.12.2021, 16:49
Норвежці встановили на дрони гранатомети
Фото: google

Ручні гранатомети M72 калібру 66 мм відомі з часів в’єтнамської війни

У Норвегії представили концепцію дрону із встановленим на ньому протитанковим гранатометом M72.

Компанія Nammo прагне збільшити далекобійність зброї та дати можливість атакувати зверху. Розробники припускають, що дрони з гранатометами зможуть утворювати рої.

Ручні гранатомети M72 калібру 66 мм відомі з часів в’єтнамської війни. Сьогодні ними користуються збройні сили цілої низки країн, переважно з НАТО.

Виробляють M72 кілька компаній, у тому числі Nammo. Норвезька компанія почала ліцензійно випускати ручні гранатомети ще 1966 року для місцевих та Збройних сил США.

Більшість варіацій M72 максимальна дальність обмежена 350 метрами. Nammo у листопаді 2021 РОКУ представила концепцію дрону із протитанковим гранатометом M72, над якою вона працювала з 2017 року.

Норвежці встановили на дрони гранатомети_1

Ця система вже брала участь у ряді показних стрільб бойовими снарядами, зокрема й у норвезької армії. Якщо встановити ручний гранатомет на дрон, це збільшить дальність зброї, вважають розробники.

Крім того, гранатомет зможе атакувати зверху, тому йому стануть доступні нові цілі, аж до основних бойових танків, при цьому оператору не потрібно буде знаходитись у небезпечній зоні.

Норвезька компанія вважає, що дрони з M72 є ефективним і недорогим рішенням, у порівнянні зі звичайними протитанковими ракетами, особливо, якщо вони утворюватимуть рої.

Наразі Nammo вибирає відповідний літальний апарат і розглядає звичайні комерційні безпілотники.

Поки що розробники експериментують з мультикоптером. Встановлені на ньому камери в режимі реального часу показують, що відбувається оператору на відстані трьох-чотирьох кілометрів. Розробники працюють над тим, щоб збільшити цю відстань до 50 кілометрів.

Читайте також:
Війна
Дивні кулі чорного кольору, схожі на старовинні гарматні ядра, множаться в українських полях. Ворог закидає шанці невідомими засобами.
16 липня, 08:27
Життя
У майбутньому не буде смартфонів і планшетів. Людство спілкуватиметься в інакший, прогресивніший спосіб, як у фантастичних фільмах.
14 липня, 07:00
Життя
Данський виробник іграшок-конструктору здивував новинкою. Презентовано «космічні цеглинки» із метеорита віком 4,5 мільярда років.
12 липня, 21:48
Війна
Результативність роботи мобільних вогневих груп має бути тепер ще вищою .
06 липня, 09:38
Життя
У деяких випадках ШІ вже виявляється точнішим, ніж випробування на тваринах, кажуть дослідники.
06 червня, 17:35
Війна
Ні для кого не таємниця, що західні партнери передають Силам України старі зразки озброєння. Це одна із причин поразок на фронті.
29 травня, 13:43