Нові тактики дронів: чому російські «Шахеди» стають невидимими для ППО
Україна може відповісти симетрично, адаптувавши власні безпілотники до польотів на низьких висотах.
Моніторингові канали повідомляють, що цієї ночі російські «Шахеди» літали над Україною та Києвом на дуже низькій висоті. Через це їх не могли зафіксувати радари, і наші засоби ППО (мобільні групи) не знали, де саме вони пролітають, де їх очікувати та як їх збивати.
Це, власне, і є черговий етап розвитку дронів — аналогічно до FPV-дронів із управлінням через оптоволоконний зв'язок на полі бою.
Ворог навчив «Шахеди» літати на низькій висоті, огинаючи рельєф місцевості, високі будівлі та дерева.
У цій технології немає нічого нового — її використовують у крилатих ракетах та ударних пілотованих літаках ще з початку 1960-х років.
Польоти на низьких та наднизьких висотах — від 20 до 80 метрів — ускладнюють виявлення цілей засобами ППО, адже радари «бачать» об'єкти лише в зоні прямої видимості, а Земля, як не дивно, все ж кругла.
До того ж на низьких висотах безпілотники менш вразливі до засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ). І головне — у світі існує дуже мало комплексів ППО, здатних збивати дрони, що летять на низькій висоті.
Тому ми цілком можемо прорватися до москви, якщо навчимо наші дрони літати так само низько. Хто в країні займається цією проблемою? Питання риторичне.
На фото — німецька вежа ППО у Відні. У роки Другої світової війни було збудовано багато таких веж із радарами, прожекторами та зенітними гарматами. Нам би вони сьогодні дуже знадобилися.