Нові випадки зараження вірусом COVID-19 «OMICRON»

СВІТ
29.11.2021, 13:53
Нові випадки зараження вірусом COVID-19 «OMICRON»
Фото: google

Черговий "сюрприз" від коронавірусу для людства.

Велика Британія повідомила про два нові випадки потенційно заразнішого варіанту коронавірусу B.1.1.529 або «OMICRON».

Світові уряди намагаються зміцнити свій захист, звівши до мінімуму поїздки з країн, розташованих у Південній Африці, але Covid-19 виявляється на крок попереду.

Саджид Джавід, міністр охорони здоров'я Великої Британії, офіційно підтвердив, що у двох англійців, які проживають у містах Ноттінгем і Челмсфорд, виявлено варіант «Омікрон».

Він сказав, що обидва випадки пов'язані з попередніми поїздками цих людей до південної частини Африканського континенту; на цей час вони знаходяться на самоізоляції у своїх домогосподарствах.

Але на цьому інцидент не вичерпаний — встановлюються особи, які з ними контактували.

Багато держав, включно з Австралією, Бразилією, Канадою, Японією, Таїландом, Європейським Союзом, Іраном, Саудівською Аравією та США, запровадили обмеження польотів до африканських країн у відповідь на попередження про можливість поширення нового штаму «OMICRON».

Великі фармацевтичні компанії, такі як Moderna, Pfizer, AstraZeneca і Novavax, оптимістично налаштовані та стверджують, що зможуть удосконалити свої вакцини, аби впоратися з новим варіантом, хоча на це піде деякий час.

Крім Великої Британії, підтверджені випадки захворювання зареєстровані у Бельгії, Ботсвані, Ізраїлі та Гонконгу; Німеччина також заявила, що має підозри на позитивний випадок захворювання.

Не менше занепокоєння виявляє і влада Нідерландів, оскільки понад 60 жителів цієї країни прибули нещодавно з Південної Африки, невдовзі після того, як уряд запровадив заборону на польоти звідти.

Керівник Південноафриканського центру реагування на епідемії Туліо де Олівейра заявляє, що цей варіант виявив набагато більше мутацій, ніж очікувалося — вже досліджено близько 50 варіацій.

Ще одна неприємна особливість штаму Омікрон в тому, що він дуже швидко поширюється.

Доктор Ашиш Джа, декан Школи громадської охорони здоров'я Університету Брауна, сказав, що штам B.1.1.529 набагато заразніший, ніж навіть варіант Дельта.

Низка країн, у тому числі США, запровадили нові обмеження на поїздки, що негативно вплинуло на міжнародну економіку; йдучи за порадою представників охорони здоров'я, президент США Джо Байден скасував транспортне сполучення з Есватині, Ботсваною, Намібією, Мозамбіком, Зімбабве, Малаві та Лесото.

Ніл Ферґюсон, директор Центру глобального аналізу інфекційних захворювань при Імперському коледжі Лондона, у своїй доповіді наголосив на безпрецедентній кількості мутацій у білковій оболонці нового варіанту коронавірусу.

При цьому вчені та медики стверджують, що ще зарано говорити про вплив цих мутацій на ефективність вакцини; щеплення від Covid-19, як і раніше, вважаються найкращим засобом проти вірусу.

У будь-якому випадку необхідно провести додаткові дослідження, щоб зрозуміти клінічну серйозність нового штаму у порівнянні з попередніми варіантами.

Також неясно точно, звідки з'явився «OMICRON», хоча він був уперше виявлений у Південній Африці, можливо, він "прийшов" з іншої території.

Читайте також:
SpaceX планує запустити 52 ракети за рік – по одній на тиждень
вчора, 18:22
Країна готова прийняти у себе більшу військову присутність НАТО.
вчора, 17:55
Щоб не допустити вторгнення в Україну
вчора, 15:17
Для ударів було використано гелікоптери Ми-8 миротворчого континенту України
вчора, 13:21
Терміни та вибір місця розташування Росією можуть бути демонстрацією сили щодо Великобританії та Франції
вчора, 12:11
Бойові зіткнення між військовослужбовцями Киргизії і Таджикистану продовжуються в місцевостях Торт-Кочо та Дахма
вчора, 11:08