Ультрафіолет знижує захворюваність і смертність від COVID-19, – британські вчені

15.04.2021, 10:23
Ультрафіолет знижує захворюваність і смертність від COVID-19, – британські вчені

Сонячне випромінювання допомагає зараженим коронавірусом людям подолати хворобу та уникнути смерті від її ускладнень.

Про це йдеться у дослідженні, підготовленого і днями оприлюдненого вченими-вірусологами з Університету Единбурґу.

Беручи за приклад хворих зі США, Італії та Великої Британії науковці підрахували, що рівень смертності зменшується на 30% на кожні додаткові 100 кДж сонячного світла на 1 м².

«Ультрафіолетове випромінювання збільшує підшкірне виділення оксиду азоту у людей, а це – сильний удар по вірусу SARS-CoV2 (він же COVID-19). Виявлені зв'язки між інфекційним захворюванням і ультрафіолетом, який наділяє людський організм вітаміном D, фактично є причинно-наслідковими. Відтак вплив сонця, особливо під час перебування людей на свіжому повітрі, може бути важливим чинником у поліпшенні здоров'я тих, хто хворіє на коронавірус», – підсумовується у дослідженні.

Слід зауважити, що ті, хто вигадав практику примусового замкнення громадян у самоізоляторах замість того, аби навпаки дозволити перебувати їм у парках чи на вулиці, – є шкідниками глобального масштабу.

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", пандемія коронавірусу дала гарну нагоду урядовцям країн-членів Європейського союзу взятися за згортання демократії й свободи слова.

Читайте також:
Життя
Результати дослідження показали, що більше споживання певних овочів корелювало з нижчим рівнем глюкози у крові.
13 червня, 18:31
Світ
Маленька мешканка Опал Сенді стала першою людиною у світі, яка випробувала на собі новий спосіб лікування. Це приголомшує.
12 травня, 07:00
Економіка
Поїдання різнорідних смаколиків з малечку може призвести не тільки до порушення метаболізму та розвитку ожиріння. Все набагато гірше.
08 травня, 19:35
Полтава
До власників худоби завітають ветеринари у рамках планових діагностики та профілактики. Заходи спрямовані на виявлення ознак захворювань.
02 квітня, 14:59
Життя
Квіти та інші рослини дійсно сприяють покращенню психологічного та психічного стану людей.
10 лютого, 08:36
Полтава
Отриманий у рамках програми із розвитку децентралізації автомобіль дає змогу перевозити паліативних хворих. Це неабияка підмога для громади.
09 лютого, 14:54