Новий «Бен Ладен» оголосив про створення «Африканського халіфату»

КРИМІНАЛ
03.11.2022, 18:45
Новий «Бен Ладен» оголосив про створення «Африканського халіфату»
Фото: Afrique Média

Виведення французького військового контингенту з низки країн чорного континенту провокує чергову хвилю терору і громадянських війн.

Критичною для чинних урядів Сенеґалу, Малі, Буркіна-Фасо, Ніґера і Чаду ситуацією планує скористатися лідер одного з найбільших незаконних збройних угрупувань "Katibat Macina" Амаду Куфа.

Про це на основі останніх тривожних повідомлень преси із регіону Сахель аналізує політолог-міжнародник і військовий експерт Назар Приходько, передає медіаагенція "Останній Бастіон".

Як фахівець у галузі африканістики вітчизняний аналітик переконує, що Амаду Куфа бачить себе не більше, не менше новим "Бен Ладеном", якому кортить стати єдиним лідером розрізних терористичних організацій на Заході та Півночі чорного континенту. 

«Ця особа – "найперспективніший" ватажок усіх бандугруповань Африки, адже на тепер контролює значні території Малі. Його бойовики регулярно атакують Буркіна-Фасо, Чад і Ніґер, мають тісні зв'язки з "Аль-Каїдою". Водночас Амаду Куфа – це ще той релігійний фанатик, ідеолог і проповідник, який стрімко нарощує вплив не тільки в країнах Маґрибу та Сахеля, а й планує розширятися на південь від Малі, у тропічну частину континенту.

Зокрема, у сферу його інтересів входять райони золотовидобутку у Сенеґалі, а також Бенін і Кот-д'Івуар. Багато разів різноманітні спецслужби світу повідомляли про ліквідацію африканського терориста №1. Утім щоразу він виявлявся живим і щоразу після замахів, починав діяти агресивніше. Наразі його організація вже здійснює вербування у Сенеґалі, Беніні та Кот-д'Івуарі, а в його плани загалом входить створення "Африканського халіфату". Під своїм керівництвом, звісно ж», – висновує Назар Приходько.

Водночас уряди названих держав рівно як і французький уряд Емманюеля Макрона оголосили Амаду Куфу у міжнародний розшук на підставі порушених кримінальних проваджень за основною статтею "тероризм, релігійна ненависть і розпалювання етнічного екстремізму".

Своєю чергою, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", незабаром в африканських країнах трапиться низка переворотів, де до влади приходитимуть "блідолиці" прігожини-кадирови.

Читайте також:
Світ
У результаті нападу на дипломатичну установу загинула одна людина і ще двоє отримали поранення.
29 січня, 18:03
Війна
Ексрегіонал Євген Балицький із соратниками-колаборантами оголосили новий набір до незаконного збройного формування у лавах російської армії.
24 січня, 15:09
Світ
Це може бути сигналом про те, що росія та її ставленики можуть здійснити нові терористичні дії в Європі.
23 січня, 08:55
Світ
США визнають ПВК "Вагнер" транснаціональною злочинною організацією і запровадять санкції
21 січня, 09:15
Війна
Солдатня окупаційно-терористичного контингенту РФ мінує об'єкти житлової інфраструктури на захопленій частині Запорізької області.
17 січня, 07:48
Війна
Конвенційна війна з дотриманням "законів та звичаїв" – це розкіш. Вона доступна для сильних, або для рівних за силою супротивників.
07 січня, 07:01