Новий пам'ятник Миколі Міхновському забронзовів у Києві

ІСТОРІЯ
13.11.2024, 14:54
Новий пам'ятник Миколі Міхновському забронзовів у Києві
Фото: Facebook

На Байковому цвинтарі постало погруддя засновнику українського війська 1917-1922 років. Влаштував захід Історичний клуб «Холодний Яр».

Про це медіаагенцію «Останній Бастіон» із середмістя Києва сповістив  доктор історичних наук, учасник бойових дій Тарас Чухліб. Створив бронзовий пам'ятник — автор Меморіалу козакам-добровольцям у Холодному Яру, скульптор Ігор Семак.

Фінансову підтримку Історичному клубові «Холодний Яр» для встановлення оновленого погруддя надали благодійники фонду «GloryUA» і фонду «Україно! Я за тебе!» замість пошкодженого торік вандалами. Музичний супровід церемонії влаштували столичні кобзарі на чолі із Тарасом Компаніченком.

«Погодьтеся, новий пам'ятник величний, гідний і вельми красивий. Свого часу Микола Міхновський проголосив «Кодекс Честі Українця», закликаючи гнати звідусіль з України чужинців-гнобителів, усюди й завсігди вживати української мови, шанувати діячів рідного краю, але й ненавидіти ворогів його. Його тілесно замордували більшовики, хоч дух його незнищенний. Слава Миколі Міхновському! Слава Україні», — заявив Тарас Чухліб.

Однак медіаагенція «Останній Бастіон» закликає своїх читачів не забувати про те, що «апостола вітчизняної соціал-демократії» Михайла Драгоманова вважають першим послом в Європі політично не сформованої України. Він пропагував усеслов'янську федерацію і зазнав нищівної критики.

Новий пам'ятник Миколі Міхновському забронзовів у Києві_1
Новий пам'ятник Миколі Міхновському забронзовів у Києві_3
Новий пам'ятник Миколі Міхновському забронзовів у Києві_5
Новий пам'ятник Миколі Міхновському забронзовів у Києві_7
Новий пам'ятник Миколі Міхновському забронзовів у Києві_9
вибір редакції
Читайте також:
Війна
Окупаційно-терористичний контингент РФ суне прагне здобути Часів Яр і Торецьк, щоби вийти на оперативний плацдарм. Далі — широкий простір.
16 червня, 12:36
Полтава
Ми ризикуємо втратити казковий світ живої природи, якщо не врятуємо ставки Пушкарівської балки. Їхній стан фахівці називають катастрофічним.
12 червня, 14:52
Полтава
Це була жалюгідна спроба влади зупинити те, що неможливо зупинити. Полтавські чиновники вкотре сіли в улюблену для себе калюжу.
01 червня, 12:56
Спорт
Вітчизняна спортсменка і майстер спорту України міжнародного класу з легкої атлетики змагається у Сенеґалі. Конкурентам не дають спуску.
27 травня, 12:35
Світ
Оранія — місто на півдні «чорного континенту», де дозволено проживання лише білошкірим. Це легальна модель культурного самоврядування.
25 травня, 08:18
Історія
Балка Сажівка відіграла важливу роль в історії міста, яке нині зветься Дніпро. У давнину ця долина зі схилами була джерелом деревини й сажі.
23 квітня, 20:38