Новим очільником НАТО може стати жінка

СВІТ
19 липня, 14:00
Зліва на право: К. Кал'юлайд. Д. Ґрибаускайте, К. Ґрабар-Кітарович
Зліва на право: К. Кал'юлайд. Д. Ґрибаускайте, К. Ґрабар-Кітарович
Фото: Politico

На головну посаду у Північноатлантичному альянсі нині претендують Даля Ґрибаускайте, Керсті Кал'юлайд і Колінда Ґрабар-Кітарович.

Відповідну інформацію оприлюднило видання "Politico", посилаючися на власні джерела у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі.

Каденція чинного ґенерального секретаря Альянсу норвежця Єнса Столтенберґа, який знаходиться на посаді з 2014 року, добігає завершення наступного літа.

Відтак у країн-членів НАТО є ще рік, щоб обрати з трьох потенційних кандидатів — президентів Литви, Естонії та Хорватії — одного; проте наведений перелік не є вичерпним.

За інформацією "Politico", ім'я нового ґенерального секретаря можуть назвати на зустрічі лідерів Альянсу у Мадриді навесні або на початку літа 2022 року.

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", майже всі військовослужбовці НАТО залишили Афґаністан; забезпечувати порядок у країні планує Туреччина.

Читайте також:
США і ФРН як партнери-ґаранти суб'єктності України підготували нам нову роль. Вона нагадуватиме розтерзану ґвалтівниками жертву.
23 липня, 13:02
"І не дивуйтеся діям Німеччини і США. Вони завжди так робили, особливо демократи"…
22 липня, 19:38
“Кожна маленька пожертва у спільній національній підтримці зробить те саме, що ми зробили з фільмом "Незламні" – кіно побачить світ!”
21 липня, 15:30
Святкування 30 років відновлення Незалежності: індикатором ставлення до України буде рівень представництва держав.
20 липня, 21:04
Несподіваний ґеополітичний розворот Зе-команди у бік КНР може зіграти лихий жарт не так із владою, скільки з Україною у цілому.
19 липня, 10:16
На тлі військово-політичної невизначеності в Афґаністані, комуністичний Китай активізувався у середньоазійському реґіоні.
13 липня, 12:17