Новим очільником НАТО може стати жінка

СВІТ
19 липня, 14:00
Зліва на право: К. Кал'юлайд. Д. Ґрибаускайте, К. Ґрабар-Кітарович
Зліва на право: К. Кал'юлайд. Д. Ґрибаускайте, К. Ґрабар-Кітарович
Фото: Politico

На головну посаду у Північноатлантичному альянсі нині претендують Даля Ґрибаускайте, Керсті Кал'юлайд і Колінда Ґрабар-Кітарович.

Відповідну інформацію оприлюднило видання "Politico", посилаючися на власні джерела у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі.

Каденція чинного ґенерального секретаря Альянсу норвежця Єнса Столтенберґа, який знаходиться на посаді з 2014 року, добігає завершення наступного літа.

Відтак у країн-членів НАТО є ще рік, щоб обрати з трьох потенційних кандидатів — президентів Литви, Естонії та Хорватії — одного; проте наведений перелік не є вичерпним.

За інформацією "Politico", ім'я нового ґенерального секретаря можуть назвати на зустрічі лідерів Альянсу у Мадриді навесні або на початку літа 2022 року.

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", майже всі військовослужбовці НАТО залишили Афґаністан; забезпечувати порядок у країні планує Туреччина.

Читайте також:
Путінський режим як завжди всіх переграв, втративши на постсовєцькому просторі вплив на ще одну країну.
вчора, 10:14
Цього тижня міністр оборони США Ллойд Остін відвідає Київ і Тбілісі напередодні планової зустрічі голів воєнних відомств країн-членів НАТО.
19 жовтня, 10:46
Перед колективною Європою на сьогодні постала низка серйозних зовнішньо- і внутрішньополітичних викликів, які поки не мають вирішення.
04 жовтня, 08:12
Будапешт грає у складну гру проти Києва, правила якої надиктовують угорським політикам чекісти з Москви.
02 жовтня, 12:23
Офіційному Києву варто припинити протиставляти себе всім навколо, кидаючи виклик друзям і відштовхуючи від себе партнерів.
02 жовтня, 10:21
8-річна російська агресія та окупація частини України не завада для прямого і конструктивного діалогу між Брюсселем і Москвою.
01 жовтня, 09:37