Очільник МЗС Оману дорікнув Ізраїлю за окупацію Палестини

СВІТ
24.09.2023, 19:55
Очільник МЗС Оману дорікнув Ізраїлю за окупацію Палестини

Багаторічна проблема палестинців в умовах фактичного поневолення не вирішується. Державне утворення Ізраїль уникає відповідальності.

З такою заявою на 78-й Генеральній Асамблеї Організації Об'єднаних Націй у Нью-Йорку виступив міністр закордонних справ Султанату Оман пан Саїд Бадр аль-Бусаїді. Він прямо звинуватив ізраїльський режим у вчиненні «несправедливості, яка триває понад 7 десятиліть».

Як заявив із високої трибуни керівник оманської дипломатії, ООН має «моральний обов'язок» розв'язати питання Палестини. Натомість урядовці з Тель-Авіву позбавлені права на монополію вирішувати долю палестинців.

«Сьогодні палестинський народ твердо стоїть на своєму переконанні та рішучості, раз у раз відбиваючи жорстоку ізраїльську окупацію. Проти палестинців запровадили ембарго, здійснюють зловживання й інші різні порушення міжнародного права та резолюцій Ради Безпеки ООН. Так далі тривати не може.

Тому я закликав усі країни залишатися прив'язаними до системи ООН у врегулюванні суперечок і вирішенні конфлікту, бо тільки ООН зобов'язана покласти край болісним стражданням палестинського народу. Віра Оману у справедливість, рівноправність і повагу до Статуту ООН означає, що сусід не зазіхатиме на вашу території та не вбиватиме ваш народ», — заявив Саїд Бадр аль-Бусаїді.

Окремо очільник МЗС Оману закликав державне утворення Ізраїль відійти до кордонів станом на червень 1967 року й не заважати розвитку Палестинської держави зі столицею у Східному Єрусалимі. «Дискримінація, репресії та переслідування палестинців аж ніяк не наближають мир у нашому багатостраждальному регіоні», — підсумував пан аль-Бусаїді.

Читайте також:
Історія
У Сирійській пустелі майже 2000 років спочиває одна з самобутніх культур, знищена чужинцями з Апеннінів. Але остаточно зруйнували ісламісти.
07 липня, 13:00
Світ
На президентських виборах переміг реформіст Масуд Пезешкіан
06 липня, 12:05
Світ
У Тель-Авіві посилюється конфлікт між політиками та військовиками. Бібі Сатаньягу наслідує свого українського єдиновірця з вулиці Банкової.
04 липня, 19:24
Війна
Сіоністське державне утворення Ізраїль продовжує робити криваві помилки. Слідом за геноцидом палестинців у Ґазі євреї лізуть у Ліван.
01 липня, 06:03
Світ
Самовпевнені та самозакохані войовничі сіоністи не можуть перемогти палестинців у Ґазі. Тому вирішили піти війною на сусідній Ліван.
26 червня, 19:23
Світ
Вірменія визнала Палестину як незалежну і суверенну державу.
21 червня, 11:47