Очільник МЗС Оману дорікнув Ізраїлю за окупацію Палестини

СВІТ
24 вересня, 19:55
Очільник МЗС Оману дорікнув Ізраїлю за окупацію Палестини

Багаторічна проблема палестинців в умовах фактичного поневолення не вирішується. Державне утворення Ізраїль уникає відповідальності.

З такою заявою на 78-й Генеральній Асамблеї Організації Об'єднаних Націй у Нью-Йорку виступив міністр закордонних справ Султанату Оман пан Саїд Бадр аль-Бусаїді. Він прямо звинуватив ізраїльський режим у вчиненні «несправедливості, яка триває понад 7 десятиліть».

Як заявив із високої трибуни керівник оманської дипломатії, ООН має «моральний обов'язок» розв'язати питання Палестини. Натомість урядовці з Тель-Авіву позбавлені права на монополію вирішувати долю палестинців.

«Сьогодні палестинський народ твердо стоїть на своєму переконанні та рішучості, раз у раз відбиваючи жорстоку ізраїльську окупацію. Проти палестинців запровадили ембарго, здійснюють зловживання й інші різні порушення міжнародного права та резолюцій Ради Безпеки ООН. Так далі тривати не може.

Тому я закликав усі країни залишатися прив'язаними до системи ООН у врегулюванні суперечок і вирішенні конфлікту, бо тільки ООН зобов'язана покласти край болісним стражданням палестинського народу. Віра Оману у справедливість, рівноправність і повагу до Статуту ООН означає, що сусід не зазіхатиме на вашу території та не вбиватиме ваш народ», — заявив Саїд Бадр аль-Бусаїді.

Окремо очільник МЗС Оману закликав державне утворення Ізраїль відійти до кордонів станом на червень 1967 року й не заважати розвитку Палестинської держави зі столицею у Східному Єрусалимі. «Дискримінація, репресії та переслідування палестинців аж ніяк не наближають мир у нашому багатостраждальному регіоні», — підсумував пан аль-Бусаїді.

Читайте також:
Світ
Турецький лідер виступив із щорічним посланням до парламенту країни. З високої трибуни Реджеп Тайїп Ердоган засудив Біньяміна Нетаньягу.
29 листопада, 12:55
Економіка
Суспільство Турецької республіки виявилося дійсно солідарним із пригнобленими палестинцями. Сіоністи оголосили про «неминучу помсту».
27 листопада, 10:09
Світ
Екоактивістка Ґрета Тунберг знову виступила проти Ізраїлю та закликала "роздавити сіонізм". Акція відбулася у Швеції.
27 листопада, 06:45
Світ
Серед країн, що підтримали резолюцію, — Україна, Франція, Польща, Литва, Естонія, Німеччина, Іспанія та інші. Проти: США і ще 6 країн.
12 листопада, 20:00
Світ
В Ер-Ріяді відбулася зустріч голів країн-учасниць Організації ісламського співробітництва і Ліги арабських держав. Головна тема — Палестина.
12 листопада, 10:36
Війна
Вдруге за місяць американці завдали вогневого удару по базах, що належать Корпусу вартових ісламської революції. Іранський режим мовчить.
09 листопада, 09:51