Одеська влада все ж прибере пам'ятники російському ефіопу Пушкіну

ПОЛІТИКА
21.11.2023, 10:52
Одеська влада все ж прибере пам'ятники російському ефіопу Пушкіну
Фото: Google

Україна нічим не завдячує ідейному трубадурові кривавої імперії з центром у Москві. А тому місце Алєксандра Сєргєєвіча на цвинтарі історії.

Нарешті влада Одеси прислухалася до ініціативної громадськості. За словами депутата міської ради Петра Обухова, рішення про знесення пам'ятника Пушкіну 1999 року і перейменування Пушкінської вулиці буде ухвалено наступного тижня.

Інший пам'ятник російському поетові-українофобу африканського походження, що на Думській площі, споруджений у 1887-1889 роках на пожертвування заїжджих колоністів, також можуть знести. Депутат запропонував провести з цього приводу онлайн-голосування, як це вже робили зі знесеним пам'ятником Єкатєрінє II.

Минулого тижня вітчизняний художник Ярослав Войцеховський облив пам'ятник ефіопу Пушкіну на Думській площі червоною фарбою. Причина: помста представнику держави-агресора за окупацію Україні та віковий геноцид українців росіянами.

Крім того, зауважимо, що в українській традиції зносити пам'ятники Пушкіну та іншим співцям величі московії існує вже майже 120 років. Так, 1 листопада 1904 року соратники Миколи Міхновського підірвали монумент Пушкіну у середмісті Харкова на Театральній площі.

Насамкінець «Останній Бастіон» нагадує читачам, що у Полтаві тим часом триває голосування за перейменування вулиці Пушкіна. Мешканці громади можуть обрати нову назву із двох імен полеглих смертю хоробрих Героїв України — Віталія Грицаєнка або Юліана Матвійчука — за наступним посиланням: consult.e-dem.ua/polls/2264.

Одеська влада все ж прибере пам'ятники російському ефіопу Пушкіну_1
вибір редакції
Читайте також:
Світ
Перш за все парламенту балтійської республіки пропонується дерусифікувати сайти урядових відомств. Вони мають попит і серед українців.
20 лютого, 08:25
Політика
Цієї весни, 4-6 квітня, в одному з естонських міст відбудеться Конґрес Вільних Націй. Він покликаний сприяти розвалу недоімперії РФ.
02 лютого, 13:40
Опінії
Естонія, Латвія та Литва спромоглися викристалізувати свої нації ще 100 років тому. Ми ж і по нині борсаємося у націєтворенні на тлі війни.
28 січня, 10:23
Політика
На рубцях минулого росте потуга тихої люті та великої сили українства до ворога зі Сходу. Ми маємо завершити справу попередніх поколінь.
08 січня, 19:24
Війна
Поки росіяни цементують свою присутність на окупованих теренах насадженням власної «культури», в Україні оберігають все російське. Чому так?
04.12.2023, 13:55
Полтава
Ініціативна громадськість звернулася до влади з пропозицією увічнити нашу землячку, славетну українську акторку епохи німого кіно.
12.09.2023, 18:35