Окупаційний туризм

ВІЙНА
11.10.2023, 08:48
Окупаційний туризм

Проросійські маріупольці їздять відпочивати в Євросоюз і прославляють РФ. Українська держава ігнорує подібні факти.

Радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко викрив чергових колаборантів із-поміж цивільних, які отримали паспорт РФ і при цьому зберегли українське громадянство. Деякі мешканці тимчасово окупованого міста не приховують свого відверто радісного ставлення до агресора.

Як приклад Петро Андрющенко наводить публічний YouTube-канал своєї землячки на псевдо «Victoria VS Music». Жінка продовжує перебувати у Маріуполі час від часу навідуючись як біженка до Норвеґії, а можливо, як внутрішньо переміщеними особами й до вільної України.

«Складні питання окупації... Можемо й далі мовчати або удавати, що нічого не відбувається. Голова у пісок — теж позиція, але наслідки вже бачили. Тож, ще одна тенденція, яка залишається без уваги та відповіді: окупаційний туризм. От вам свіжий найкращий приклад на скрінах нижче.

Жіночка мешкає у Маріуполі, веде власний канал на YouTube, де нескінченно демонструє, як «розквітнув» Маріуполь за росіян. На тому місцями заробляє, як і всі маріупольські «влогери». Так от, дивиться — тиждень назад вона в Маріуполі, а зараз — буде в Осло. Після Осло буде знов у Маріуполі. Без жодних проблем. Паспорт РФ отримано, український дійсний, участь у російській пропаганді — безкарна», — стверджує Петро Андрющенко.

Окупаційний туризм_1
Окупаційний туризм_3
Окупаційний туризм_5

За його словами, українська влада не звертає уваги та ніяк не коментує подібні кричущі випадки, хоча очевидно, що їх безліч і не тільки у Маріуполі. На тепер відомо, що чимало наших підприємливих і безідейних громадян, перебуваючи в окупації у Генічеську, Мелітополі, Бердянську, Волновасі, Бахмуті, Сватовому, Старобільську та інших містах і селах зберегли українські паспорти, але й отримали російські, щоби збагачуватися.

Окрема історія — українські біженці в Європі, які опинилися там, виїхавши через РФ із можливістю повернення на тимчасово окуповану територію. Тобто, виходить, що деякі наші громадяни, виставляючи себе жертвою війни, de facto виявилися типовими «безрідними космополітами», для яких гроші, навіть криваві, — найвища цінність у житті.

«Цілком вірогідно, що згадана мною особа отримує статус укриття від війни перед поверненням в Україну. До того вона так само подорожувала у Грузії. Знову ж — з українським паспортом і повернулась у місто, аби далі робити свої відео про... «Мариуполь возрождается». Думаєте, щось заважає їй отримати в Україні ще підтримку, як ВПО? Ні. Нічого не заважає.

В'їзд/виїзд — легко через країни ЄС. Це один з сотень або тисячі прикладів. Чому це можливо? Очевидно, через невизначеність. Невизначеність щодо таких питань, як участь у пропаганді, добровільне повернення в окупацію, робота на окупаційні органи, збір донатів на території окупантів і далі, далі, далі», — невтішно висновує Петро Андрющенко.

вибір редакції
Читайте також:
Політика
Бізнес-імперія політиків-українофобів квітне по обидва боки фронту. Подружжя Герег не ховається, що збагачується на смертях українців.
28 січня, 15:38
Війна
Вони підтримували захоплення частини України та глорифікували «вагнерівців»
18 січня, 10:27
Кримінал
За вказівкою спецслужб московії чоловік підготував понад 60 замовних публікацій для російських інтернет-видань.
05 січня, 15:00
Кримінал
Він пропонував приєднати східні регіони України до Ростовської області московії.
03 січня, 10:19
Позиція
У минулому році Андрій Замахін заробив у «Полтавській політехніці» 567 тисяч ₴. Чому поплічник зрадників киви і чередніченка досі на волі?
26.12.2023, 11:35
Кримінал
Вона приховала нерухомість на Київщині та на росії
21.12.2023, 12:43