Окупанти катують працівників ЗАЕС перед візитом делегації МАГАТЕ

ВІЙНА
27.08.2022, 12:55
Окупанти на ЗАЕС. Ілюстративне фото
Окупанти на ЗАЕС. Ілюстративне фото
Фото: The Telegraph

росія готує провокації напередодні візиту інспекторів МАГАТЕ

Ординські спецслужби катують працівників окупованої Запорізької АЕС, щоб змусити їх нічого не розповідати інспекторам МАГАТЕ про ризики для безпеки на станції.

Про це британському виданню The Telegraph  повідомили самі працівники ЗАЕС.

Працівники АЕС зазначили, що зараз на станції панує атмосфера страху.

«Ми стривожені можливим візитом представників МАГАТЕ. росіяни влаштують провокації, а потім звинуватять у цьому Україну. Здається, саме це вони й планують зробити», – сказав один із українських атомників.

Крім того, ординці готують різні провокації напередодні місії МАГАТЕ. Зокрема, за словами працівників ЗАЕС, загарбники планують скоротити до мінімуму присутність українського персоналу і в кожній кімнаті центру керування поставити кількох московітських  представників, «які гучно кричатимуть, що дуже чекали «визволення» від режиму в Києві».

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує, що окупанти продовжують накопичувати військову техніку на ЗАЕС.

За інформацією ДП "НАЕК "Енергоатом", загалом на території станції тепер дислоковано понад 40 одиниць військової техніки.

Зокрема, біля першого енергоблоку розташовані 16 військових машин, біля другого – 7. Ще 12 одиниць техніки окупанти загнали під естакаду.

За повідомленням ДП "НАЕК "Енергоатом", станом на 12:00 27 серпня 2022 року Запорізька АЕС працює з ризиком порушення норм радіаційної та пожежної безпеки.

Протягом останньої доби ординські військові вчергове обстрілювали майданчик ЗАЕС, пошкодження наразі з'ясовуються.

Вчора два енергоблоки ЗАЕС після зупинення знову під‘єднані до мережі та виробляють електроенергію для потреб України.

Зауважень до роботи обладнання та систем безпеки наразі немає.

Водночас через присутність на станції ординських військових, їхньої зброї, техніки та вибухівки є серйозні ризики для безпечної роботи ЗАЕС.

Внаслідок періодичних обстрілів пошкоджень зазнала інфраструктура станції, існують ризики витоку водню та розпилення радіоактивних речовин, високою є і пожежна небезпека.

Український персонал станції продовжує працювати і докладати всіх зусиль для забезпечення ядерної та радіаційної безпеки, а також ліквідації наслідків пошкоджень.

Україна закликає світову спільноту невідкладно вжити заходів, щоб примусити росію звільнити ЗАЕС і передати електростанцію під контроль нашої держави заради безпеки всього світу.


Оглядова конференція ООН щодо виконання Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ) не змогла завершитися підписанням спільного підсумкового документа, повідомляє The Guardian.

Після виступу представника МЗС росії головуючий на конференції Густаво Злаувінен заявив, що сторонам не вдалося досягти згоди стосовно своєї предметної роботи.

Проти пункту про те, що саме Україна має здійснювати контроль над Запорізькою АЕС, виступила москва.

Московити були єдиними, хто не підтримав проєкт договору. Водночас рашисти за своїми методичками звинуватили у зриві підписання угоди Україну та її «захисників», назвавши перемовини «односторонньою грою».

Сара Бідгуд, директор програми нерозповсюдження Євразії в Центрі досліджень нерозповсюдження Джеймса Мартіна, сказала, що ДНЯЗ не було непоправно порушено і що будь-яка інша країна ухвалила б його текст.

«Найважливішим висновком для мене є те, наскільки далекосяжним став вплив війни росії в Україні, – наголосила вона. – Навіть у найтемніші моменти холодної війни співпраця на підтримку ДНЯЗ часто була можливою.  Але те, що ми побачили сьогодні на останньому пленарному засіданні, не віщує нічого доброго для майбутнього ядерної дипломатії, включно з такими питаннями, як контроль над озброєннями».

У проєкті підсумкового протоколу є чотири згадки про Запорізьку АЕС. Зокрема, країни виявляли б «серйозну стурбованість з приводу військових дій» на ядерних об’єктах або поблизу них, наголошували б на «першочерговій важливості забезпечення їх контролю з боку компетентних органів України».

Також у документі держави підтримують зусилля МАГАТЕ щодо відвідин ЗАЕС.

Для публікації комюніке потрібно схвалення 191 країни – всіх учасників Договору, спрямованого на стримування поширення ядерної зброї й у підсумку – на досягнення миру без неї.

Читайте також:
Світ
США готують резолюцію Радбезу ООН, яка застереже від розміщення ядерної зброї в космосі
08 березня, 10:02
Війна
Серед потенційних причин застосування тактичної ядерної зброї — «стримування держав від агресії або ескалації військових конфліктів»
28 лютого, 17:05
Війна
Окупанти обстріляли місто-супутник Хмельницької АЕС.
25.10.2023, 12:45
Війна
В МАГАТЕ "відреагували" на переведення енергоблока ЗАЕС в стан "гарячий зупин". Там заявили про планові профілактичні роботи окупантів.
25.07.2023, 06:48
Війна
Заколот «фактично зменшив загрозу ядерного конфлікту, оскільки підлеглі з меншою ймовірністю будуть виконувати його накази путіна».
03.07.2023, 08:15
Новини
Літак може виявляти та ідентифікувати забруднення, спричинені випробуваннями ядерної зброї
01.07.2023, 20:48