Олег Кіпер збирає команду
В Одесі заступником голови ОВА став київський експрокурор Харлов, який пограбував ювелірну крамницю "Graff"
Справді дивні призначення відбуваються у стінах Одеської обласної державної (військової) адміністрації. Як стало відомо, заступником голови ОВА Олега Кіпера став Харлов Олександр Олександрович.
Про це 19 серпня у своєму Telegram-каналі повідомив представник Кабінету Міністрів України у Верховній раді Тарас Мельничук. Більш скандального призначення Одеса ще не знала.
Цікаво, чим керувалася центральна влада нашої країни, погоджуючи призначення Харлова на таку відповідальну посаду ще й під час війни?
Річ у тому, що 20 серпня 2014 року тоді ще перший заступник прокурора Печерського району Києва Олександр Харлов організував зухвале пограбування ювелірного магазину "Graff".
І найцікавіше, що після пограбування Харлов не лише не отримав підозри у скоєнні кримінального правопорушення, він пішов на підвищення, успішно пропрацювавши в органах прокуратури аж до грудня 2019 року.
Після звільнення зайнявся адвокатською діяльністю. А вже на початку 2022 року намагався сісти у крісло начальника Київського управління Бюро економічної безпеки.
Ми про це тоді писали.
І ось злочинець Харлов у кріслі заступника голови Одеської ОВА. Знаковим у цій ситуації є те, що дане призначення він отримав рівно через дев’ять років, після скоєного ним пограбування ювелірного магазину.
Нагадаємо, пограбування сталося 20 серпня, а інформацію про його сьогоднішнє призначення було озвучено Тарасом Мельничуком 19 серпня.
Такий собі подарунок на річницю пограбування "Graffa".
Чи не здається вам, панове з Кабінету міністрів України, що це призначення є не лише плювком в обличчя нашого Президента, який їздить по всьому світу та вибиває озброєння для оборони нашої країни, а й відвертим плювком в лице всьому українському народу?
Влітку 2014-го року з ювелірного магазину «Graff» у Києві було викрадено 2,5 мільйона євро у золоті та діамантах.
Цей злочин викликав широкий громадський резонанс, оскільки його організаторами виявились співробітники Печерської прокуратури столиці.
За фактом крадіжки ювелірних виробів, присвоєння майна, службової підробки, перевищення службових повноважень та зловживання владою було відкрито три кримінальні справи проти працівників прокуратури Печерського району, які здійснювали «слідчі дії» щодо сфабрикованого кримінального провадження, яке було закрито невдовзі після обшуку за відсутністю.
Підозри у скоєнні злочинів, передбачених ч .5 ст. 185 КК (крадіжка) та ч. 3 ст. 365 КК, отримали абсолютно всі причетні до пограбування ювелірного магазину працівники прокуратури Печерського району Києва.
Мало того, згідно з рішенням Господарського суду Києва, власники ювелірного магазину "Graff" отримають 25 мільйонів гривень компенсації з державного бюджету нашої країни.
Одну з головних ролей у «пограбуванні століття» відіграв на той час перший заступник прокурора Печерського району Києва Олександр Харлов, за клопотанням якого прокурор Києва підписав постанову на обшук.
Пізніше, мабуть, за «особливі заслуги» перед державою, Харлов пішов на підвищення та отримав посаду начальника управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури міста Києва.
І лише перед новим роком, у грудні 2019 року Харлов написав заяву про звільнення за власним бажанням, слідом за своїм начальством. Цей факт підтверджує його декларація, яка опублікована на сайті НАЗК із позначкою – «перед звільненням».
Виходить так, що протягом майже 6-ти років після організованого Харловим пограбування ювелірного магазину він спокійнісінько і досить успішно, згідно з його декларацією, обіймав високі посади в прокуратурі, замість того, щоб понести заслужене ним покарання за скоєний злочин.
Як свідчить Кримінальний кодекс України, крадіжка, вчинена в особливо великих розмірах або організованою групою, карається позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років позбавлення волі з конфіскацією майна. А конфіскувати у Харлова є що, не дарма ж грабував ювелірний магазин.
Потерпіла сторона неодноразово зверталася до Юрія Луценка , який на той момент обіймав посаду Генерального прокурора, з вимогою про проведення об’єктивного розслідування зухвалого та цинічного пограбування ювелірного магазину працівниками прокуратури Печерського району.
Але жодної реакції з боку Генпрокурора вони так і не дочекалися, а злочинці у погонах залишилися біля владного корита. І лише після зміни влади з’явилася надія на те, що вже експрокурора Харлова Олександра Олександровича та його ОЗУ буде притягнуто до кримінальної відповідальності за всією суворістю законодавства нашої країни і понесуть заслужене покарання.
Хочеться вірити, що ця публікація не залишиться поза увагою з боку чинного Генерального прокурора України, який невпинно заявляє про реформи в органах прокуратури. Ми ж, зі свого боку, пропонуємо Генпрокурору ознайомитися з двома відеоматеріалами та текстом статті, яка була опублікована через рік після пограбування ювелірного магазину на сторінках сайту одного з авторитетних видань України, з прізвищами всіх причетних правоохоронців.
Правоохоронці, які підозрюються у пограбуванні ювелірного магазину в Києві під час обшуку, досі не покарані
Справа за фактом пограбування ювелірного магазину "Graff" у процесі обшуку правоохоронцями досі не розслідувана. Прокуратура м. Києва не діє: не проводиться ні слідчих, ні негласних дій, тому вкрадених предметів досі не знайдено. Також не притягуються до відповідальності і бійці спецпідрозділу “Сокіл”, які підозрюються у причетності до пограбування.
Наше видання нагадує, що 20 серпня 2014 року в магазині “Graff”, а також приміщеннях співробітників прокуратури, міліції Печерського району м. Києва, які не мають до магазину відношення, бійцями спецпідрозділу “Сокіл” було проведено незаконний обшук, під час якого було вкрадено грошей, годинників, ювелірних виробів на загальну суму, що перевищує 2,5 млн. євро. Цей "обшук" зафіксували камери відеоспостереження.
Тодішній генпрокурор Віталій Ярема приніс власнику магазину публічні вибачення, а от учасникам обшуку посипалися погрози!
25 серпня 2014 року було відкрито кримінальну справу за підозрою співробітників прокуратури Печерського району м. Києва Козлова П.Б., Савчука В.В., співробітників Печерського райвідділу міліції Забуги В.В., Жданова О.М., Арцюха Р.М. , Коберника Р.В., Цегельника В.І. у скоєнні пограбування. Козлова та Забугу заарештували, але ненадовго — суми застав знизили та їх випустили на волю.
Та сама історія сталася з підозрюваними Арцюхом та Коберником. Колишній міліціонер Цегельник, лише отримавши підозру, негайно подався служити до Збройних Сил України.
Зірки відео — підставний понятий Володимир Філоненко, який майстерно ховав діаманти в труси, колишня співробітниця Печерського райвідділу міліції Марія Васильєва, яка прискіпливо підбирала собі годинники, прикраси, як і її колега Вітко Олег, зникли.
Знайти їхні колеги із правоохоронних органів не могли протягом року. Причину тому знає лише слідчий прокуратури Віктор Авдєєв, котрий вів справу.
Також лише він може пояснити, чому не було допитано свідків і підозрюваних, не було проведено експертизи, і з якою метою він методично розвалював справу. Можна припустити, що він намагався врятувати підозрюваних від покарання. До речі, багатьох із них він раніше знав, а з деякими товаришував у соцмережах Інтернету.
У ході розслідування з’ясувалося, що ще у травні 2014 р. Козлов за 3 дні сфальсифікував справу проти магазину “Graff”, в якому група невстановлених осіб нібито продає контрафактний товар, у тому числі з використанням радіоактивної сировини. На цій підставі за підписом судді Катерини Середи Козлов отримує дозвіл на обшук.
У результаті, справу "про контрафактний годинник" закрили у зв’язку з відсутністю складу злочину, проте розбиратися, кому і для чого був потрібен обшук, ніхто не став. Це й не дивно, адже покровителів Козлова — тодішнього прокурора Печерського району Олега Васильєва та його заступника Олександра Харлова, які давали Козлову вказівки щодо обшуку, не плише не були залучені до справи, а й отримали підвищення.
Наразі вони обіймають керівні посади у прокуратурі м. Києва. Вийшли сухими з води і тодішній прокурор столиці Сергій Юлдашев та міліцейські верхівки Печерського району: Бондаренко В.В., Литвин Д.А. (який надав свого кишенькового понятого Філоненка), Кравченко Р.М. - всі вони причетні до укриття награбованого.
“Прокуратура м. Києва не діє: не проводиться ні слідчих, ні негласних дій, тому вкрадені предмети досі не знайдено. Також не притягуються до відповідальності і бійці спецпідрозділу “Сокіл”. А ось зовсім абсурдний факт: міліціонер Коберник Р.В., який отримав підозру і сидів у СІЗО, досі не звільнений з органів (?!)”, — підкреслює видання.
Підсумок розслідування довжиною на рік: награбоване не знайдено, всі підозрювані на волі суд постійно переноситься. Випущений на волю Павло Козлов та його покровителі — О. Василев, О. Харлов, С. Юлдашев, маючи впливові зв’язки, чинять тиск на слідство, намагаються переключити увагу із скоєних ними злочинів, незважаючи на те, що в прокуратурі м. Києва лежить ще щонайменше 10 заяв потерпілих від рук Козлова П.Б.
Таким чином, виходить, що вся боротьба з корупцією, люстрація, реформи правоохоронних органів — лише фікція: справжні злочинці, як і раніше, надійно сидять у своїх кабінетах і роблять все, щоб зберегти зручне крісло. Якщо це потужне злочинне угруповання у правоохоронних органах не буде покарано, про які реформи взагалі можна говорити?! Остаточне розкриття пограбування магазину “Graff”, а потім покарання всіх винних у скоєному можуть і мають стати переломним моментом для всієї країни!”, – сказано у статті.
PS До речі, Харлов не з тих прокурорів, який зможе довго сидіти без «годівниці», а значить, незабаром він обов’язково випливе на новій, «жирнішій» посаді. Чи сяде? Відповідь на це питання ми дізнаємося вже найближчим часом.
Автор: Ігор Андрєєв/ ”ОРД”