Олександр Федорченко – Герой України (посмертно)

Позиція
01 жовтня, 15:25

Полеглого смертю хоробрих воїна Олександра Федорченка (друга «Мамонта») вшановано Золотою Зіркою Героя України.

Відповідний Указ під № 604/2023 оприлюднено на офіційному інтернет-представництві Президента України.

Олександр Федорченко – Герой України (посмертно)_1

Президент України надав нашому побратимові звання Героя України (посмертно) за особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності, а також самовіддане служіння Українському народові.

Заслужену нагороду родині полеглого Героя сьогодні, 1 жовтня, передав особисто Володимир Зеленський, під час заходів із нагоди Дня захисників і захисниць України.

Друг «Мамонт» поліг смертю хоробрих 25 березня 2023 року у бою проти російських загарбників під час виконання завдання підрозділом на Донеччині.

Олександр Федорченко завжди відрізнявся патріотизмом та любов’ю до України. З початку Революції Гідності 2014 року брав активну участь у тих подіях, як волонтер. Приблизно з 2015 року добровольцем пішов на російсько-українську війну, відбиваючи атаки підступного ворога. Повертаючись до Миргородщини, вів активну громадську діяльність, намагався підсилити національну самосвідомість громади. Як тільки почалася повномасштабна війна, одразу став до зброї, щоб боронити Україну.

48-річного сержанта Олександра Федорченка на псевдо «Мамонт», багато хто запам'ятав за «Гадяцьким сафарі» проти російського агресора, що він з побратимами, під командуванням полковника Едуарда Мамедова, влаштував на теренах Полтавщини та Сумщини.

Олександр Федорченко – Герой України (посмертно)_3Олександр Федорченко – Герой України (посмертно)_4Олександр Федорченко – Герой України (посмертно)_5Олександр Федорченко – Герой України (посмертно)_6Олександр Федорченко – Герой України (посмертно)_7Олександр Федорченко – Герой України (посмертно)_8

Таким Олександр залишився з нами.

Приклад видатного воїна продовжує жити у серцях побратимів, надихаючи їх на воєнну звитягу та змушуючи ворогів з острахом згадувати подвиги Олександра «Мамонта» Федорченка, що знаходять продовження у діянні його «Мамонтів».

Життя та Чин Олександра Федорченка надихатимуть ще не одне покоління українців на розбудову Української Самостійної Соборної Держави.

Маємо вічно пам'ятати Чин наших Героїв, які поклали своє життя, відстоюючи державність та свободу України!

Автор : Геннадій Сікалов
Читайте також:
Історія
У наш час важливо згадувати героїчні приклади з минулого. Це заряджає енергією, надихає боротись проти окупантів і за справедливість.
20 вересня, 18:14
Війна
Українського воїна зобразили таким самим, яким він був на останніх кадрах перед своєю смертю.
12 вересня, 14:55
Полтава
Наших незламних захисників Олександра Федорченка, Віталія Шевченка, Олега Бабенка і Анатолія Карбана увічнили у топоніміці Миргорода.
09 вересня, 18:45