Олігарх Безос вистрілив собі у ногу, догодивши Трампу

Олігарх Безос вистрілив собі у ногу, догодивши Трампу
Фото: Facebook

Вперше за понад 30-річну традицію видання The Washington Post не стало публічно підтримувати жодного із кандидатів на посаду президента США.

За тиждень до волевиявлення понад 200 000 платних підписників із 2,5 мільйона вже скасували підписку на газету. Ба більше: кількість підписників The Washington Post продовжує і надалі швидко скорочуватись.

Мільярдер Джефф Безос (власник видання) зборонив журналістам викладати редакційну колонку на підтримку Камали Херріс. Експерти кажуть: якщо би Безос заборонив займати сторону (видання робить це минулі 36 років) рік чи два тому, — можна було б розцінювати як зміну бізнес-стратегії.

Проте він зробив це рівно за тиждень до виборів (5 листопада), хвилюючися за вплив на свій бізнес. Після цього низка журналістів та колумністів пішли з видання, натякаючи на цензуру у медіа, хоча «Дональд Трамп ще навіть не став диктатором».

Першим пішов головний редактор відділу думок пан Роберт Кіґен, автор книги «Повстання: як антилібералізм знову розриває Америку на частини». 2023 році він написав колонку «Диктатура Трампа: як її зупинити», звинувативши Дональда в «антиукраїнських настроях» і припустивши, що 45-й президент може знищити демократію у разі переобрання.

Покинув редакційну колегію видання (але поки не звільнився) і Девід Гоффман — журналіст отримав Пулітцерівську премію за день до рішення Безоса. Гоффмана нагородили за матеріали про нові технології та тактику, яку авторитарні режими використовують для придушення інакомислення.

«Протягом десятиліть редакційні статті The Washington Post були маяком світла. Ми сигналізували про надію дисидентам, політичним в'язням і безголосим. Коли жертви репресій переслідували, засилали, ув'язнювали та вбивали, ми дбали про те, щоб увесь світ дізнався правду... Я вважаю, що ми зіткнулися з дуже реальною загрозою автократії у кандидатурі Дональда Трампа. Я вважаю неприйнятним і недобросовісним, що ми втратили свій голос», — написав Гоффман у своєму листі до керівника редколегії Девіда Шиплі.

У понеділок сам Шиплі провів суперечливу зустріч із десятками співробітників відділу громадської думки, які поставили йому «важкі запитання». Він сказав, що намагався відмовити Безоса, але йому це «не вдалося».

На цьому тлі 21 колумніст The Washington Post написали спільну колонку, в якій розкритикували рішення Безоса. Ось, як прокоментував ситуацію пан Кіґен: «Ми фактично схиляємо коліна перед Дональдом Трампом, тому що боїмося того, що він зробить».

Він також повідомив, що представники аерокосмічної компанії Безоса «Blue Origin» зустрілися із Трампом через кілька годин після того, як рішення стало публічним. Фактично, мільярдер вистрілив собі у ногу і розвалює одне із найбільших медіа США, щоби догодити Дональду.

Так ми все одно дізнались, що журналісти на боці Херріс, а безпринципний Безос — на боці грошей і своїх страхів. Адже, якщо ти починаєш потакати диктатору ще до того, як він прийшов до влади, то допомагаєш йому узурпувати цю владу.

Автор : Петро Шуклінов
Читайте також:
Політика
Через дії узурпатора Бібі Станьягу адептам юдаїзму стає некомфортно на Святій Землі. І справа не у палестинцях, яких масово вбивають.
23 серпня, 19:20
Опінії
Окупаційно-терористичний режим РФ, як колись сталінська банда, готувався до нападу, а не оборони. Тож отримав несподіваний удар по потилиці.
11 серпня, 09:32
Опінії
Ворог щосили намагається змусити українців битись проти українців усюди. Неважливо, руками чи мовою, головне, — щоби чубилися.
16 липня, 20:32
Війна
Загарбницький режим визнав власну нездатність побороти пошесть. Найбільше страждають від холери громади північного Приазов'я.
04 липня, 06:10
Світ
Слідом за міністром Гаканом Фіданом про загрозу планетарного конфлікту заговорили турецькі аналітики. Дарма, що не говорять, хто провокує.
30 червня, 10:34
Світ
Анкара продовжує допомагати всім сторонам російсько-українського конфлікту. Турки завжди мали славу знатних торгашів-пристосуванців.
27 червня, 12:37