Олігарх-утікач Сергій Курченко обживається на росії

ВІЙНА
16.10.2023, 20:15
Олігарх-утікач Сергій Курченко обживається на росії

Українські санкції не вплинули на матеріальне становище Курченка. Під прикриттям ФСБ він розвиває бізнес на тимчасово окупованих територіях

Український олігарх-утікач Сергій Курченко, спонсор ФСБ РФ, в'є сімейне гніздо у самому центрі Москви.

Про це повідомляють російські Telegram-канали.

З цією метою повним ходом йде реконструкція особняка на Патріарших ставках за адресою: Вспольний провулок, 18, побудова, 1. («Доходный дом», 1900-го року побудови, архітектор С.М. Гончаров).

Олігарх-утікач Сергій Курченко обживається на росії_1
Олігарх-утікач Сергій Курченко обживається на росії_3

Будівля записана у травні 2023 року на Олександра Євменіна — батька адвоката Дар'ї Євменіної. Вона є давньою і дуже близькою подругою Курченка. На його гроші вона у 2021 році створила своє адвокатське бюро «Євменіна та партнери», співробітником якого одразу став слідчий Слідчого комітету росії Руслан Мініахметов. Він поспішно ротувався з бюро після викривальних публікацій.

Олігарх-утікач Сергій Курченко обживається на росії_5

Наразі сімейне гніздечко знаходиться на стадії розробки дизайн-проєкту. Курченко особисто озвучує свої побажання.

Олігарх-утікач Сергій Курченко обживається на росії_7Олігарх-утікач Сергій Курченко обживається на росії_8

Вибір Курченком цієї будівлі невипадковий, бо «сусіди» йому давно і добре знайомі. Старовинний особняк за адресою Вспольний провулок, 18, побудова 2 належить сім'ї міністра Дениса Мантурова.

У сусідньому з іншого боку житловому будинку приміщення купив син Вадима Якуничова , а орендар у нього ресторан «Grace bistro». Серед співвласників Дінара Хабірова — цивільна дружина Марка Говоруна, який близький із Сурковим та його дружиною.

У цьому закладі люблять бувати Андрій Турчак, Костянтин Ернст та інші.

Нагадаємо, що 9 липня 2023 року Сергій Курченко відгуляв пишне весілля.

Олігарх-утікач Сергій Курченко обживається на росії_9

Серед гостей була помічена хрещениця путіна та російська «опозиціонерка» Ксенія Собчак, у якої люблять брати інтерв'ю українські засоби масової дезінформації.

Олігарх-утікач Сергій Курченко обживається на росії_11

Ми вже розповідали, що на весіллі олігарха-утікача помітили главу Дев'ятого («українського») управління ФСБ генерала Володимира Петровського з дружиною. За обов'язком служби він відповідав за вербування українських політиків напередодні повномасштабного вторгнення.

Олігарх-утікач Сергій Курченко обживається на росії_13

Крім них у заході також брав участь Павло Воля. Владислав Сурков проігнорував запрошення Сергія Курченка, як і всі спроби останнього домогтися особистої зустрічі із Сурковим. Заступник голови АП Московії Сергій Кирієнко обмежився усним привітанням молодят.

У середині травня Пригожин на нараді з керівництвом Адміністрації президента Московії, куди він приїхав з питання нагород та соціальної підтримки для бійців ПВК «Вагнер», у номінальній манері згадав роль та місце Сергія Курченка. Кирієнко заступився за Курченка, давши Пригожину зрозуміти, що не треба переходити межі дозволеного у своїх спробах стати «героєм війни» та «увійти в історію». Згодом Пригожин пішов ва-банк у конфронтації з АП, розповівши публічно про суть цієї розмови з Кирієнком, а також почавши згадувати про Курченка у своїх подальших інтерв'ю.

Нагадаємо, що у період з 2010 по 2014 роки, коли «клан донецьких» під керівництвом Віктора Януковича правив Україною, Сергій Курченко з невідомого персонажа став одним із найвідоміших олігархів. Цьому посприяла тісна дружба з Олександром Януковичем, сином експрезидента України.

Після Революції Гідності Курченко як і більшість «членів сім'ї» втік до Москви, де він, на відміну від інших зрадників, продовжив активно вести бізнесову діяльність.

Протягом останніх років всі активи Курченка на підконтрольній території України були конфісковані, сам він потрапив під санкції не лише України, а й США, ЄС та інших держав. Однак, одразу після окупації Донецька йому дали «зелений коридор» на те, щоб стати сірим кардиналом тимчасово захопленого українського міста. Він контролює більшість підприємств, які й досі працюють у «ДНР». Постать Курченка — № 1 на окупованому Донбасі.
 

Автор : Відділ моніторингу
вибір редакції
Читайте також:
Політика
Володимир Зеленський і команда його «слуг» — співучасники російської агресії. Вони зробили все, щоби Україна постала перед ворогом слабкою.
25 лютого, 17:20
Політика
Вся закордонна преса в схемах нападу. Байден особисто попередив про наступ.
17 лютого, 12:23
Опінії
Російські рублі досі капають на рахунки Президента, Баканова, Єрмака та інших
15 лютого, 15:11
Політика
Про що говорив Давид Арахамія за 10 днів до повномасштабного вторгнення?
15 лютого, 09:29
Війна
Кабмін не дав грошей на встановлення фортифікаційних споруд «зуби дракона» у Запорізькій області.
12 лютого, 11:05
Опінії
Нєтряпка маякує путіну, які важливі точки готові до здачі.
10 лютого, 18:03