Олімпійський коледж хочуть передати людям Табачника

ПОЛІТИКА
04.03.2020, 09:42
Олімпійський коледж хочуть передати людям Табачника

Коледж імені Івана Піддубного збираються підпорядкувати людям колишнього міністра освіти.

Про це повідомляє «Главком».

Вчора, 3 березня, під стінами резиденції глави держави зібралося кілька сотень людей, які виступають проти приєднання Олімпійського коледжу імені Івана Піддубного у Києві до Університету фізичної культури і спорту. Керівний і викладацький склад коледжу, крізь який пройшли сотні видатних українських спортсменів, 25 із яких стали олімпійськими чемпіонами, вбачає у цьому спробу рейдерського захоплення.

Нині коледж імені Івана Піддубного розвиває 16 олімпійських видів спорту, зокрема єдиноборства, легку атлетику, спортивну гімнастику, фехтування, велоспорт. У підготовці і навчанні задіяно 170 викладачів і тренерів. У секціях займається 620 дітей різного віку, починаючи з шостого класу.

В 2015 році навчальний заклад отримав спеціалізацію на підготовку бакалаврів. То для того, щоб продовжити термін виховання спортсменів і не дати їм загубитися після отримання середньої освіти. Такий підхід виглядає логічним, адже з коледжу випускаються фактично готові збірники України. 

«Те, що зараз відбувається – загроза найперше для українського спорту, який перебуває у процесі становлення. Ще у травні 2014 року, коли мене призначили керівником на той момент республіканського училища фізичної культури на правах виконувача обов’язки, мав зустріч з ректором Університету фізвиховання Євгеном Імасом», – заявив журналістам керівник закладу Олексій Семенюшко.

Імас, за словами педагога, – «прямий ставленик колишнього міністра освіти Дмитра Табачника, якого натомість заводив на посаду Борис Колесніков».

«Ще тоді Імас пропонував мені відмовитися від процедури виборів і увійти разом з училищем структурним підрозділом у підпорядкування інфізу. У нього було бачення якимось чином заробляти кошти, але ці плани наштовхнулися на мою відмову. Нашому закладові понад 50 років і я переконаний, що він має існувати, як окрема юридична особа. Майже всі відомі українські спортсмени так чи інакше через наш коледж пройшли», –зазначив Олексій Семенюшко.

Пан Семенюшко вважає, що викладацький колектив «ламають через коліно» саме через те, що в 2014-му люди надали підтримку йому як директору.

До того керівника РУВФК призначали практично вказівкою згори – приводили і вказували на кандидатуру, а голосування перетворювалося на формальність. Перші демократичні вибори відбулися лише в 2014 році. У них брало участь десятеро кандидатів, зокрема два колишні директори.

Раніше питань до керівництва не виникало. «Приміром, Володимир Тібабишев був призначений на посаду директора РУВФК під футбольне Євро-2012, - каже Олексій Семенюшко. – Вони разом із Табачником відмивали кошти на ремонтах закладу. Проти заступника Тібабишева Надоненка була відкрита кримінальна справа і навіть винесений вирок – чотири роки умовно. Однак пізніше цю ситуацію перекваліфікували і за терміном давності справу закрили. При цьому ремонт проведений халатно, маємо через це чимало проблем. Одна з них полягала зокрема в тому, що рахунки закладу були заблоковані аж до 2018 року. Ми не могли придбати навіть електролампочок, ледь животіли. Фінансування теж було слабким, коштів на відрядження спортсменам і тренерам не виділяли. Матеріально-технічну базу взагалі оновлювали виключно за рахунок спонсорів і меценатів»

В коледжі підкреслюють, що за неприйнятними змінами стоїть міністр освіти Ганна Новосад.

«То нефахова, непрофесійна людина, яка не має наміру розбиратися в ситуації і піти на зустріч спортсменам та викладацькому складові. Це ми помітили під час численних зустрічей. Пані Новосад підіграє Імасу в його бізнесових інтересах. Міністр освіти згідно з законодавством не мала права давати погодження без згоди трудового колективу на наше приєднання до Університету фізкультури, - каже пан Семенюшко. – Тепер відповідне рішення має затвердити Кабмін. Якщо цей документ буде підписаний, спортивна освіта і олімпійська підготовка будуть знищені. Бо Університет має трохи іншу мету – готувати тренерів та учителів фізичної культури, а не олімпійський резерв. Більше того, в Законі «Про вищу освіту» чітко прописано, що не може бути структурним підрозділом вузу загальноосвітня школа-інтернат. Зрозуміло, що Імасові коледж не потрібен і він його просто знищить. Цій людині чуже все українське, вона не знає української мови, закінчила у 1997 році московську академію бізнесу».  

вибір редакції
Читайте також:
Політика
Обіцяли золоті гори, отримають дріб'язок
30 вересня, 09:12
Політика
Вчергове підтвердивши панування влади дурнів, які захопили й утримують владу у Полтаві. Причому утримують силоміць і роками.
20 вересня, 12:38
Політика
Охочих здобувати знання на чужині солов'їною стає дедалі менше. Українські дітлахи прилаштовуються до нових умов життя за кордоном.
15 вересня, 15:12
Життя
Використання штучного інтелекту під час навчання може стати для школярів «милицями», адже так вони не отримують якісних знань.
14 вересня, 15:58
Політика
Власну історію, історію поколінь, історію, виплекану кров'ю спротиву та боротьби.
12 серпня, 11:55
Світ
Америка втрачає свої лідерські позиції не лише у політиці, а й в освіті та науці. Їй у спину давно дихає комуністичний Китай.
08 липня, 14:45