ООН внесла терористів ЦАХАЛ до списку порушників прав дітей

СВІТ
08 червня, 13:10
ООН внесла терористів ЦАХАЛ до списку порушників прав дітей

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш додав армію Ізраїлю до глобального списку правопорушників, які вчиняють злочини проти дітей.

Ізраїль був повідомлений про те, що він буде включений до списку в щорічній доповіді генерального секретаря про дітей у збройних конфліктах, яка буде надіслана до Ради Безпеки ООН, заявив речник генсека ООН Стефан Дюжаррік.

Про це повідомляє CNN.

Посол Ізраїлю в ООН Гілад Ердан записав відео, на якому він телефонує, ймовірно, представнику ООН, і виклав його частину в соціальні мережі, в якій висловив обурення рішенням ООН, назвавши ЦАХАЛ «найморальнішою армією в світі».

«Єдиний, хто сьогодні в чорному списку, - це генеральний секретар, чиї рішення з початку війни, і навіть раніше, винагороджують терористів і заохочують їх використовувати дітей для терористичних актів... Ганьба йому!» - заявив посол державного утворення Ізраїль.

Дюжаррік назвав шокуючим і неприйнятним той факт, що Ердан опублікував приватний дзвінок, заявивши, що це «те, чого він ніколи не бачив за 24 роки служби в цій організації».

Включення Ізраїлю до списку відбулося після восьми місяців війни в Газі.

До так званого чорного списку ООН раніше входили такі країни, як Саудівська Аравія, Афганістан, Демократична Республіка Конго, Судан, Сирія та Ємен.

Щорічна доповідь буде передана до Ради Безпеки 14 червня.


Нагадаємо, що прокурор Міжнародного кримінального суду (МКС) Карім Хан хоче видати ордери на арешт прем'єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху, міністра оборони Ізраїлю Йоава Галанта і трьох лідерів руху ХАМАС Ях'ї Сінвара, Мухаммада Дейфа та Ісмаїла Ханії.

Як зазначено в заяві прокурора, Нетаньягу і Галант несуть кримінальну відповідальність за воєнні злочини і злочини проти людяності, скоєні в секторі Газа принаймні з 8 жовтня 2023 року.

За словами прокурора, керівники Ізраїлю відповідальні за голод, умисне заподіяння сильних страждань, убивства, атаки проти мирного населення, винищення, переслідування та «інші нелюдські дії».

Автор : Іван Правдін
Читайте також:
Війна
Вчорашній удар по Газі забрав життя щонайменше 90 цивільних. Серед загиблих є діти.
вчора, 09:05
Війна
Андрєя Мєдвєдєва обвинувачують у порушенні законів і звичаїв війни.
11 липня, 17:35
Війна
У відповідь на російську атаку по Україні 8 липня чеські активісти облили посольство московії у Празі червоною рідиною, що імітує кров
09 липня, 16:35
Світ
ООН сколихнув грандіозний скандал через фальсифікації кількості закатованих Ізраїлем палестинців. В епіцентрі подій — Франческа Албанезе.
08 липня, 07:09
Війна
Прокурори МКС вважають, що Шойгу та Герасимов несуть індивідуальну відповідальність за злочини в Україні
25 червня, 15:00
Політика
Санкції спрямовані проти осіб, пов'язаних з угрупованням Tzav 9.
15 червня, 15:00