Опозиція всередині Компартії Китаю радіє обранню Трампа

ПОЛІТИКА
11.11.2024, 13:43
Опозиція всередині Компартії Китаю радіє обранню Трампа
Фото: Zmyin Xiang

Деякі представники номенклатури не вважають катастрофою повернення до Білого дому 45-го президента. Владі КНР варто співпрацювати зі США.

Таку пораду режимові Сі Цзіньпіна озвучив дійсний член Комуністичної партії та доктор політології Ху Вей, передає медіаагенція «Останній Бастіон». Окремо у публічний простір виклав 5 переваг приходу Дональда Трампа до влади в Америці для Піднебесної.

Пекіну необхідно прилаштуватися до змін на берегах Потомаку й використати мінливості влади у Вашинґтоні на свою користь. Ось, яким бачить найближче китайсько-американське майбутнє професор Ху Вей, виходячи із нових умов:

  1. Трампа не хвилює ідеологія та політичні цінності, і він не проводить межу між демократією та диктатурою. Натомість Джозеф Байден стверджував, що конкуренція між КНР і США є битвою між демократією та авторитаризмом.
  2. Коли Трамп увійде на правах господаря у Білий дім, він розправиться з політичними опонентами та з тими, кого він вважає ворогами у США, що послабить американську демократичну систему. КНР має використати це на свою користь.
  3. Трамп продовжуватиме реалізовувати концепцію «Америка передусім». Виникнуть розбіжності між США та їх союзниками, особливо в Європі, а міжнародне лідерство Вашинґтона значно послабиться, давши Китаю простір для власних дій.
  4. Трамп може чинити тиск на Україну заради домовленостей із РФ. Баланс російсько-української війни схилиться у бік Москви, тож путін отримає стратегічну перевагу, але не буде ситуації РФ стане проти КНР, за яку виступають деякі «голуби війни» у США.
  5. Трамп може піти на угоду з тайванського питання, змусити Тайвань заплатити «плату за захист» і змінити наявну політику США щодо Тайваню. Це не завадить КНР незабаром повернути острів під свій суверенітет.

Насамкінець медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам про те, що диктатор Сі Цзіньпін нині опинився на роздоріжжі. Воювати з усім світом, навіть західною частиною, у Китаю бракує засобів і загально народного бажання.

вибір редакції
Читайте також:
Політика
Підсумки перемовин в Ер-Ріяді викликають занепокоєння. Закрадається думка, що нам говорять не все, про що там домовилися.
28 березня, 13:47
Політика
А, хто з ним працював щодо українських наративів?
25 березня, 12:00
Опінії
47-й президент США не планує зупинятися на досягнутому. Він хоче не удавати із себе миротворця, але стати таким, навіть коштом України.
16 березня, 09:27
Опінії
Спроби втягнутися в обговорення планів Москви — шлях до безвиході й поразки. Тим більше абсурдно із недодержавою, де системна українофобія.
14 березня, 21:43
Опінії
У разі, якби Британія була б географічно на місці Польщі, то прем'єр-міністр постав перед надскладним вибором. Лондону не зрозуміти Варшаву.
12 березня, 07:18
Політика
Як і американський колега, президент Франції полюбляє говорити, а не робити. Емманюель міг би очолити об'єднану Європу, бракує сили волі.
25 лютого, 21:40