Остерігайтесь Дніпровських шахраїв із Торент-Трейду
Історія поневірянь підприємства через недобросовісних ремонтників-шахраїв
Дуже часто продуктивність промислового підприємства залежить від справної роботи устаткування та машин, без яких виробничий цикл підприємства просто зупиняється і воно недоотримує прибуток, зриваються контракти на поставку та підприємство починає зазнавати значних збитків.
Так склалося і нашій ситуації. На промисловому підприємстві, вийшов з ладу двигун екскаватора.
Ситуація потребувала якнайскорішого вирішення, адже кожен день простою це втрачена вигода для підприємства. Враховуючи даний фактор, було вирішено довірити ремонт двигуна підряднику, котрий пообіцяв все зробити якісно і швидко.
Підрядником було обрано Дніпровське підприємство “Торент-Трейд”, представники якого заявляли, мають багаторічний досвід роботи та все виконають вчасно та якісно.
Підприємством передало двигун на ремонт ТОВ “Торент-Трейд”, згідно з Актом прийняття-передачі в лютому 2019 року, та очікувало на швидке встановлення та усунення неполадок в роботі двигуна, щоб якнайскоріше відновити повний виробничий цикл підприємства.
Далі розпочалася історія з ремонтом даного агрегату, який до слова, тривав до травня 2019 року.
За цей час ТОВ “Торент-Трейд” було виставлено замовнику рахунки на загальну суму 325 411,19 грн. за проведені роботи та закуплені запасні частини.
При цьому, при отриманні від ТОВ “Торент-Трейд” двигуна внутрішнього згорання в зборі, після “капітального ремонту”, було виявлено, що двигун було зашплінтовано цвяхами замість шплінтів і на ньому ззовні було видно плями масла. Це одразу насторожило комісію, котра приймала двигун після ремонту і вказала всі недоліки в акті приймання-передачі. Також, у комісії виникли сумніви в якості проведених ремонтних робіт ТОВ “Торент-Трейд”.
Як виявиться надалі, побоювання комісії були не безпідставними і якість проведених ремонтних робіт було незадовільною.
В результаті після встановлення двигуна на екскаватор він пропрацювавши 16 годин, почав працювати некоректно, що викликало занепокоєння, екскаватор було зупинено та викликано представників ТОВ “Торент-Трейд” для проведення гарантійного обслуговування двигуна, відповідно до умов договору.
Гарантійне обслуговування представниками ТОВ “Торент-Трейд” було проведено неякісно (про причини ми зазначимо трохи пізніше), було надано загальні рекомендації по експлуатації двигуна, проте комплексної перевірки роботи підгарантійного агрегату проведено не було.
Надалі, спостерігалась нештатна робота двигуна і було вирішено створити комісію на підприємстві було проведено демонтаж головки блока циліндрів. В результаті після демонтажу було встановлено що прокладка головки блоку циліндрів перебувала без ознак порушення її цілісності. На одному з поршнів спостерігалася відсутність на головці поршня частини дна, також на поршні виявлено плями мастила, інші три поршні перебували в робочому стані.
В результаті перевірки, комісією біло встановлено, що через відсутність частини голівки поршня відбувся викид мастила з двигуна через щуп вимірювання рівня масла у двигуні.
Виникає логічне питання : чому дані дефекти двигуна після “капітального ремонту” виникли та чому вони не були помічені під час гарантійного обслуговування двигуна.
При повторному виклику на гарантійне обслуговування, представники ТОВ “Торент-Трейд” виявили що : патрубок системи охолодження малого кола був засмічений та в системі охолодження двигуна (який було “капітально відремонтовано” ТОВ “Торент-Трейд”) була присутня іржа. Також було виявлено наявність іржі на термостаті, що призвело до виведення його зі строю. Крім того було виявлено порушення цілісності термопломби на двигуні.
І звичайно ТОВ “Торент-Трейд” в усьому звинувачувало власника екскаватору, спираючись на його використання з порушенням норм.
Проте в даній ситуації дуже багато питань виникає саме до ТОВ “Торент-Трейд”, котре під час першого гарантійного обслуговування двигуна не змогло встановити та виправити неполадки, крім того, після встановлення на агрегат, двигун не відпрацював стільки часу, щоб дані неполадки могли виникнути, якщо капітальний ремонт було проведено якісно.
У власника двигуна виникають дуже великі сумніви щодо того, що на двигун було встановлено ті деталі, котрі закуповувалися ТОВ “Торент-Трейд”, та за які було сплачено замовником, були встановлені на двигун під час “капітального ремонту”, про це свідчить як зовнішній вигляд двигуна та і зовнішній вигляд та зношеність окремих його деталей.
Крім того, дуже дивною виглядає ситуація з системою охолодження двигуна, котра була засміченою, зі слідами іржі, в результаті чого двигун при штатній експлуатації зазнавав значного перегріву (і це після проведення його “Капітального ремонту” ТОВ “Трент-Трейд”).
Результатом багатомісячних поневірянь та намагання довести свою правоту стало те, що замовників ремонту було виставлено дурнями, а недобросовісний ремонтник ТОВ “Торент-Трейд” отримав гроші за неякісний ремонт та привласнив запчастини, котрі було закуплено коштом замовника.
Слід зазначити що на цьому наша історія не закінчується. Даний двигун було здано в ремонт іншим спеціалістам, котрі провели всі роботи якісно, двигун було відремонтовано та він зараз спокійно експлуатується на підприємстві.
Але зупинимося на ТОВ “Торент-Трейд”. Якби замовники ремонту провели невелике дослідження історії даного підприємства, то з відкритих джерел, за кілька хвилин, вони б встановили, що зв’язуватися з цими ділками непотрібно і краще обрати іншого підрядника для виконання ремонтних робіт.
Як нам стало відомо, до ТОВ “Торент-Трейд” і раніше виникали питання (як і до споріднених з нею компаній). Так, у 2016 році з ТОВ “Торент-Трейд” судилося ПАТ «Орджонікідзевський гірничо-збагачувальний комбінат». Тоді підприємство замовило у ТОВ “Торент-Трейд” ремонт бульдозера. Проте, ремонтні роботи товариство виконало з порушенням визначених у договорі строків, що і було доведено в суді.
Як бачимо, випадки з неякісним та не вчасним виконанням робіт ТОВ “Торент-Трейд” не є поодинокими. І цю інформацію ми знайшли у відкритих джерелах. А скільки ще обманутих клієнтів компанії було по всій Україні ? Судячи з даних про виручку та активи товариства, таких може назбиратися десятки чи може і сотні.
Просто не у всіх є час, бажання та натхнення йти до суду. Тим паче, що ТОВ “Торент-Трейд”, як виявилося, має своїх “принаджених” експертів, котрі намалюють будь-яку експертизу, визначивши винуватцем неполадок власника обладнання, та звинувативши його в неправильній експлуатації. А от “Торент-Трейд”, на думку експерта, є безперечними “фахівцями” у своїй справі (а насправді, у справі “кидків” клієнтів на гроші).
Крім того, ми звернули увагу на той факт, що у 2013-2015 роках, підприємство, власником якого був власник і директор ТОВ “Торент-Трейд” потрапляли в поле зору правоохоронців.
У 2013 році ГСУ МВС України підозрювало директора та власника ТОВ “Торент-Трейд” у фіктивному підприємництві.
В рамках кримінального провадження № 12013000000000546, слідством було встановлено що, Ткачовим Сергієм Володимировичем (власник ТОВ “Торент-Трейд”) та іншими особами створено та придбано понад 60 суб'єктів підприємницької діяльності, розташованих на території м. Дніпропетровськ та м. Київ, з метою прикриття незаконної діяльності, яка полягає в незаконному конвертуванні безготівкових грошових коштів підприємств реального сектору економіки в готівку з послідуючим її виведенням із легального обігу.
При цьому, незаконне переведення безготівкових коштів у готівку відбувається у відділеннях банків, де відкриті рахунки суб'єктів господарювання з ознаками фіктивності, за допомогою працівників вказаних банківських установ, які увійшли в злочинну змову з організаторами «конвертаційного» центру.
Таким чином, протягом 2013-2014 рр. діючими підприємствами, - реальними суб'єктами економіки, через рахунки вказаних вище суб'єктів господарювання з ознаками фіктивності переведено безготівкових коштів у готівку понад 1 млрд. грн., в результаті чого бюджетом було недоотримано близько 200 млн. грн. податку на додану вартість, чим заподіяло велику матеріальну шкоду державі.
Вказане підтверджується проведеними оперативно-технічними заходами, слідчими (розшуковими) діями, в ході яких було задокументовано діяльність вказаного злочинного угруповання, вилученими, в ході проведення обшуків, речами та документами, а також іншими матеріалами кримінального провадження в їх сукупності.
Так, в матеріалах кримінального провадження знаходиться узагальнений матеріал №0157/2014 з Державної служби фінансового моніторингу України листом від 01.04.2014 за № 168/0440-04-4 стосовно фінансових операцій, проведених за участю ТОВ «ПФ Лісна», які можуть бути пов'язані з легалізацією доходів, одержаних злочинним шляхом.
Встановлено, що кошти, які приходили на рахунок ТОВ «ПФ «Лісна» в подальшому конвертувались у готівку. У слідства є підстави вважати, що зазначені кошти, отримані незаконним шляхом, були зняв з вказаного рахунку з призначенням платежу - «фінансова допомога, закупка сільськогосподарської продукції»
Проведеними слідчими (розшуковими) діями отримано інформацію про те, що джерелом походження коштів на рахунку ТОВ «ПФ «Лісна» були надходження безготівкових коштів від підприємств з ознаками фіктивності ТОВ «Торенія» та ТОВ «Крістенс».
В свою чергу, від ТОВ «Спецсплав-Строй» (директором якого був Ткачов Сергій Володимирович) на користь контрагентів ТОВ «Торенія» в сумі 0,44 млн. грн. надходили грошові кошти з призначенням платежу «за товари».
Окрім цього, вищезгадане ТОВ «Спецсплав-Строй» стало фігурантом ще одного кримінального провадження у 2015 році.
Слідчими СУ ФР ГУ ДФС у Дніпропетровській області було внесено до ЄРДР кримінальне провадження № 32014040000000104 за ознаками кримінальних правопорушень передбачених ст. 205 ч. 2, ст. 27 ч.5 ст. 212 ч. 1, ст. 27 ч.5 ст. 212 ч.3, ч. 3 ст. 358 КК України.
В рамках досудового розслідування, слідчими було встановлено що, кілька осіб, маючи на меті пособництво реально діючим суб'єктам господарювання в умисному ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах та отримання незаконного прибутку від такої протиправної діяльності, достовірно знаючи про фіктивність ряду підприємств, використав їх реквізити та оформив шляхом відображення в документах бухгалтерського та податкового обліку неправдиві відомості про нібито проведені фінансово-господарські операції щодо поставки ТМЦ, викладені у підроблених податкових накладних СГФД з суб'єктами господарювання реального сектору економіки, службові особи яких, відобразивши вказані операції у податковій звітності останніх з податку на додану вартість за травень, червень, серпень, вересень, жовтень, грудень 2014 року, видали дану звітність до ДПІ, в результаті чого умисно ухилились від сплати податку на додану вартість на загальну суму 7 447 383,01 грн., що підтверджується висновками судово-економічної №№ 248, 249, 250 від 14.02.2015 року, що призвело до фактичного ненадходження в бюджет держави коштів на зазначену суму, яка в 5000 раз перевищує встановлений законодавством неоподатковуваний мінімум доходів громадян, тобто в особливо великих розмірах.
В ході досудового розслідування у даному кримінальному провадженні встановлено, що до учасників єдиної схеми мінімізації податкових зобов'язань та ухилення від сплати податків, а також клієнтів конвертаційного центру, до діяльності якого причетні вищевказані особи, входить ряд суб'єктів господарювання реального сектору економіки, в тому числі ТОВ «Спецсплав-Строй», що підтверджується даними податкової звітності, про що свідчить витяг з АСС «Податковий блок» обласного рівня.
Отже, ми бачимо, що окрім неякісного виконання ремонтних робіт ТОВ “Торент-Трейд”, його власник доволі часто потрапляв в поле зору правоохоронних органів та неодноразово підозрювався у відмиванні коштів в особливо великих розмірах.
Проте, як і в більшості таких випадків, кримінальні провадження, фігурантом яких було підприємство Ткачова, нічим не завершилися, а сам Сергій Ткачов, позбувся даних підприємств і відкрив низку нових.
Ми б хотіли звернути увагу правоохоронних органів на діяльність ТОВ “Торент-Трейд”, ТОВ “Дизель-Гідравлика сервіс”, ТОВ “Торент дизель сервіс”, які перебувають у власності Ткачова Сергія Володимировича. Було б непогано, якби фіскальні та правоохоронні органи перевірили господарську діяльність даних підприємств, щодо можливої їхньої участі в конвертаційних центрах та ухиленні від сплати податків.
Дана історія не стала б відомою широкому загалу, якби не ряд фактів, котрі свідчать про недобросовісність ТОВ “Торент-Трейд”, котре береться за виконання складних ремонтних робіт, але проводить їх неналежним чином. В результаті цього, замовники ремонтних робіт несуть шалені матеріальні збитки, а підприємство Ткачова отримує гроші за неякісні ремонтні роботи та ще й привласнює запасні частини, котрі були оплачені замовником, використовуючи натомість неякісні старі запчастини.
Також дана історія має навчити довірливих людей, перевіряти інформацію про підрядників, котрим ви довіряєте виконання вартісних робіт, адже з грошима розстатися дуже легко, а довести свою правоту та повернути втрачено, важко і на це піде багато часу та зусиль. Тим паче, якщо від цього залежить ваша репутація.