Отруєння на Глобинському м’ясокомбінаті

ПОЛТАВА
14 липня, 19:20
Отруєння на Глобинському м’ясокомбінаті

Під час перевірки Держпродспоживслужби було виявлено низку порушень

Як раніше повідомляв Останній Бастіон,  16 працівників ТОВ "Глобинський м’ясокомбінат" отруїлися невідомою речовиною - 14 людей госпіталізували.

Після перевірки ТОВ "Глобинський м’ясокомбінат", Держпродспоживслужба обмежила роботу відділу напівфабрикатів на 10 днів.

Отруєння на Глобинському м’ясокомбінаті_1
Отруєння на Глобинському м’ясокомбінаті_2

У пресслужбі Полтавської обласної прокуратури зазначили:

Глобинською окружною прокуратурою розпочато процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом отруєння працівників товариства «Глобинський м’ясокомбінат».

Однією з імовірних причин отруєння стало виконання у приміщенні вказаного товариства ремонтних робіт, після здійснення яких у ніч із 12 на 13 липня до місцевої лікарні за медичною допомогою звернулося 16 працівників м’ясокомбінату, з яких 14 медики госпіталізували.  

Відомості про вказаний факт до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено за ч. 2 ст. 271 КК України (порушення вимог законодавства про охорону праці, якщо воно спричинило тяжкі наслідки).

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється відділом поліції № 1 Кременчуцького районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Полтавській області.

Наразі проводяться невідкладні слідчі та процесуальні дії, спрямовані на встановлення усіх обставин події.

Як повідомили в Головному управлінні Держпродспоживслужби в Полтавській області, за результатами перевірки у Глобинського м’ясокомбінату вилучать 4 тис. 131 кг м’ясних продуктів.

Під час перевірки були встановлені наступні порушення:

  1. Здійснення ремонтних робіт з реконструкції відділення на другому поверсі з використанням хімічних будівельних засобів (ремонт підлоги з нанесенням бетонного покриття із зміцненням верхніх шарів хімічними засобами), у той час, як на першому поверсі у цеху з виробництва напівфабрикатів тривав виробничий процес;
  2. Цех напівфабрикатів не забезпечений механічною вентиляцією;
  3. Не проаналізовано всі небезпечні фактори та ризики під час виробництва харчових продуктів та не впроваджено відповідних заходів щодо попередження можливого хімічного забруднення харчових продуктів. Постійно діючі процедури, засновані на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках, на даній ділянці виробництва не застосовані;
  4. На момент перевірки в обігу знаходилась м’ясна продукція загальною вагою 4131,3 кг, яка була вироблена в день виникнення групового отруєння 16 працівників цеху напівфабрикатів та можливо була забруднена невідомою хімічною речовиною.

Кременчуцьким відокремленим підрозділом Державної установи «Полтавський обласний центр контролю та профілактики хвороб» проведено відбір зразків повітря робочої зони.

За результатами проведених досліджень повітря робочої зони в цеху напівфабрикатів та у невиробничому приміщенні на 2 поверсі (де проводилися роботи по облаштуванню підлоги) вміст речовин, що досліджувалися: ксилолу, бензолу, толуолу, не перевищує граничнодопустимих концентрацій.

Управлінням Держпраці у Полтавській області створена комісія зі спеціального розслідування групового нещасного випадку (отруєння), який стався 13.07.2021 з працівниками під час виконання трудових обов’язків на ТОВ «Глобинський м’ясокомбінат», до складу якої включено представника Головного управління Держпродспоживслужби.

За результатами перевірок узагальнені матеріали будуть спрямовані до правоохоронних органів.

вибір редакції
Читайте також:
16 працівників ТОВ "Глобинський м’ясокомбінат" отруїлися невідомою речовиною.14 людей госпіталізували.
13 липня, 12:15
Значна кількість атмосферних опадів у вигляді дощів може істотно вплинути на цьогорічну кампанію жнив, зокрема на Херсонщині.
22 червня, 13:42
У Демократичній Республіці Конго почалось виверження вулкана Ньїрагонго.
24 травня, 12:27
У селі Писарівка Новосанжарського району рятувальники підняли з дна річки Тагамлик тіла жінок 1979 і 1998 років народження без ознак життя.
01 лютого, 11:23
У результаті аварії на шахті "Золоте" загинув один із двох гірників, які опинилися під завалами на глибині понад 600 метрів.
29.12.2020, 10:12